Švýcarák (2016)

Často není dobré vědět, do čeho člověk jde, ale tady se nějaká příprava hodí, alespon zhlédnutí traileru, aby divák věděl, do čeho asi jde - film o prdící mrtvole. Nicméně to je jen začátek neuvěřitelného, bizarního a přesto krásného filmu o přátelství. Pro mě to je tak na 70 %, ale na 4* to vytáhla úžasná "popcorn song" montáž.

Lesapán (2015) (studentský film)

Obrovské překvapení. Absolvenstský film, který vypadá opravdu vyspěle a profesionálně, se zajímavou kamerou, hudbou, maskami a především se sympatickým obsazením. Film, který dokáže být pohádkový i děsivý zároveň (a ono to obojí funguje). Pokud tvůrci opravdu chystají celý seriál o strašidlech slovanské mytologie, bude to pecka.

Flea (2014)

Oceňuju nápad vizualizovat slam poetry, oceňuju nadhled i rozumnou stopáž, jen ten konec je takový moc... 70 %

Odrůbežení (2015)

Ten pocit, kdy vám i 5 minut přijde na daný krátký film hodně. Jako půlminutový gif by tahle šílenost snad mohla fungovat, ale na 10X delší ploše jen vrší bizarní a bizarnější momenty. 50 %

Poslouchej (2014)

Úplně jsem nepochopil, jaké má být sdělení filmu (pokud má být nějaké). Že pokud se Muslimové nedokáží integrovat do západní společnosti, ať se pak nediví, že jim ta společnost nedokáže pomoct?

Jay (2015)

Do zbytečně dlouhé stopáže půl hodiny rozvinuta myšlenka, že někteří lidé mají nicmoc život, a nicmoc život pak mají i jejich děti.

Podivíni (2014)

Zajímavý námět, nicméně poměrně rychle se film pak posune jinam, a trochu se z něj vytrácí úvodní absurdní humor. Nicméně, rozhodně ten lepší z krátkých filmů ve Varech. 70 %

Neonový býk (2015)

Nechápu ten hype kolem, tohle je typická festivalová jakože umělecká nuda. Film rezignuje na příběhovou kostru, místo toho nám prezentuje sled nesouvisejících scének jakože ze života, víceméně o ničem a s nezajímavými hrdiny. Odhaduji, že většině zůstanou v hlavě tři momenty: brazilská depilace, jak honili koně, a dlouhá sexuální scéna.

Noční můra (2015)

Překvapivé, a to to v dobrém slova smyslu, čekal jsem rozhodně obyčejnější, průměrnější film. Nicméně trochu samoúčelné to je, a hlavně mi přišlo, že jeho vedlejším účelem bylo naštvat všechny diváky, kteří mají rádi, když se postavy chovají logicky. 70 %

Je to jen konec světa (2016)

Po "Mami" mi přijde, že Dolan umí točit jedno jediné. Vyhrocené dialogy, kde si lidé vzájemně nadávají a posílají se tam i jinam. Tedy, natočit to umí dobře, živelně, i s dobrým hudebním podkresem.. ale fungovalo by to jako videoklip, ne jako hodinu a půl dlouhý film.