Captain America: První Avenger (2011)

Z Marvelovských filmů je tenhle asi nejslabší. Nejméně zábavný, spolu s Hulkem; tam mi ale absence humoru nevadila, nebylo nutno vyvažovat spoustu patosu. Nejméně akční: když už je Captain America nasazen do akce, většina té je převyprávěna jen zkratkovitě. A tak mi zajímavější přišla první polovina, před zrodem hrdiny.

Strom života (2011)

Snesl bych hodinové drama o rodině (vývoj odboje kluka proti otci), snesl bych hodinový National geographic+Jurassic park, ale takhle dohromady to na mě bylo moc. Závěrečnou pláž bych vystřihl úplně.

Život v jednom dni (2011)

Obával jsem se, jak bude fungovat spousta malých fragmentů složených v celovečerní koláž, bez "hlavních postav" - a funguje velmi dobře. Tvůrci dali filmu řád, chronologický (od rána do noci) i tematický (anketní otázky), a vlastně minimálně jednoho hrdinu, který se objeví vícekrát. Mnoho záběrů je kýčovitě krásných (to beru jako pozitivum), u jiných jsem si říkal, že vypadají až moc profesionálně (účelně pro film, ale ne jako samostatné video), ale především jsem se podivoval, co všechno lidé natáčí a dávaji na youtube (natáčet si nohy, jak někam jdu - wtf?).

Generation P (2011)

Očekával jsem film nesmyslný, nekoherentní, halucinogenní.. a nakonec byl mile překvapen. Přese všechny halucinace a sny má příběh srozumitelný vývoj, spád a hlavně notnou dávku absurdního humoru. Třešničkou pak byly vymyšlené reklamy. PS docela mě překvapil soundtrack, poměrně orchestrální a místy epický.

Jelena (2011)

Před filmem jsem byl varován, že obsahuje spoustu dlouhých záběrů, např. na větvičku.. proto mě vyděsilo, že hned tímto film začal... (Když na větev přiletěl pták, diváci zatleskali..). I počáteční denní rutina, kdy se Jelena stará o svého manžela, byla poněkud nudná. Líbil se mi však jejich spor o peníze, vykreslení Jeleniny rodiny i setkání Vladimira s dcerou.

Vodnické zpívánky (2011)

Největší ujetost a nejzábavnější projekce. Sami doma to ale raději nezkoušejte.

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Očekával jsem netypickou romanci (ve stylu 500 Days of Summer) a netypicky romanci jsem dostal.. byla však více divná a zvláštní, než vtipná nebo romantická. Nebo mi holt nesedli ti dva.

Hle, Beránek boží (2011)

Trochu černá komedie, trochu sociální drama, trochu vtipných scének, trochu soudržnosti.

Maelström (2000)

Od horšího hodnocení film zachraňuje závěrečná černohumorná půlhodina, zpočátku jsem ale nevěděl, co si o tom mám myslet a proč bych se o to (postavy, přáběh) měl zajímat.