Okrsek 13 (2004)

Podobně jako v pornu - výplňové "příběhové" sekvence slouží jako úvod do akční scény a zároveň jako pauza, aby si divák na chvíli odpočinul. Protože ty akční scény opravdu nabušené a cool.

Jdi a dívej se (1985)

Možná se takovým filmům říká podobenství. Příběh založen na skutečných událostech a scény "jako ze života za války" jsou prokládány momenty jako by ze snu nebo absurdního divadla. Chování chlapce i celý vývoj filmu nemá žádnou soudržnost a v celku nedává žádný smysl. Někteří zde mohou spatřit umění, poetiku, intenzivní emoce. Já měl co dělat, abych u filmu usnul jen dvakrát.

Kanec (1984)

Kanec nemá napětí, nemá stylový look, nemá pořádné akční scény. Zachránit ho - alespoň trochu - může pouze atmosféra okolosedícího publika. Nejhorší z "Ozploitation".

Poezie (2010)

Poezie "objektivně" je dobře natočený a zahraný film, i to prolínání lyrické recitační části a detektivního dramatu působí dobře, ale dvě a půl hodiny na mě byly moc...

Čestná medaile (2009)

Zpočátku zábavný nerudný důchodce, ke konci otravný nerudný důchodce. Škoda toho natahování/délky. Zaujala mě rodinná hostina na jeden záběr (nebo minimum dlouhých), další po 4 Měsících... - že by rumunská specialita? 7/10

V pasti (1986)

Jen pro obdivovatele 80. let, jejich divných účesů, kostýmů a vyjadřování. Příběh veškerý žádný, akce poskrovnu, princip fungování kina jsem ani nepochopil. Ale Brian Trenchard-Smith je veselý chlapík a svůj film vystihl docela přesně: Na začátku a na konci je trochu akce, uprostřed je hodně divných věcí.

Písně bardů (2010)

Tři příběhy ze třech částí Indie, se třemi různými písňovými doprovody. Film je krátky, nenudí, písně jej vhodně doplňují, "herecké" výkony se dají překousnout, jen na ta ponaučení nemuseli tolik tlačit.

Submarino (2010)

Solidně natočený film, který mě emocionálně minul. 7/10

Prodloužený víkend (1978)

U tohoto filmu docela chápu rozdílna hodnocení a subjektivní pohledy, na každého působí jinak. Nikdy jsem nestanoval v opuštěné přírodě a po tomhle filmu ani nehodlám - takže za sebe můžu říct, že na mě strach z neznámých zvířátek schovaných v okolním lese fungoval dobře; byť by to byla nebo nebyla zásluha přímo filmu. Pro jiné to zas může být hrozná neodpodstatněná nuda.

Red Hill: Krvavý zapadákov (2010)

Red Hill má potenciál být napínavým thrillerem s dusnou atmosférou. Ale není jisté, jestli takový být měl. Některé scény vypadají jako ze slasherů s nezastavitelným zabijákem, jiné působí rovnou směšně (k čemuž dopomohla atmosféra kviffu). A ten panter!! SPOILER: Pokud nemáte rádi filmy, kde klaďasové tak dlouho vyčkávají se zastřelením záporáka, až to sami schytají, není to film pro vás /SPOLER. 7/10