Pym objeví skandální materiály z Verniny minulosti. Tamerlane se rozpadá manželství a její kontroverzní představení nového produktu skončí naprosto tragicky. (Netflix)

molcan2

Ok, po poslednej epizóde a tejto sa mi seriál naozaj páči. Medzi súčasným Roderickom a Dupinom je len zopár scén (čo je škoda), ale nedávny flashbackový príbeh bol mimoriadne dobre spracovaný. Arthur Gordon Pym v podaní Marka Hamilla dostáva trochu viac príbehu do pozadia a v tejto epizóde je opäť výborný. Keď už sme pri Hamillovi, toto je možno môj najobľúbenejší výkon mimo Hviezdnych vojen (mimo dabingu). Úplne predáva mrzutého, skúseného, lojálneho rodinného právnika, ktorý je ochotný vliezť do bahna & pomôcť im s aboslútne čímkoľvek. Carla Gugino bola ako Verna opäť úžasná a pri posmievaní sa Tammy mala niekoľko vražedných hlášok, ktoré ma rozosmiali. Jej podanie bolo posmešné, ale nie príliš krikľavé, celkovo jednoducho úžasné. A Tammy... aj keď nebola najzaujímavejším Usherovým dieťaťom, určite mala v mojich očiach najmenej spásonosných vlastností. Opäť, tento seriál urobil dobre, že všetci sú dosť odporní, hoci pozerať sa na to, ako je banda mizerných ľudí mizerná, nie je práve zábavné. Našťastie sa seriálu darí nezdržiavať až tak, aby to bolo otravné, a vie, že na konci vieme, čo príde. Pohráva sa s týmto očakávaním a o to viac stojí za to, aby prišla odplata. Každopádne, seriál sa naozaj dostáva do tempa. Stále však netrpezlivo čakám na odhalenie toho, čo sa stalo na Silvestra 1980! 9/10. Nižšie sa ešte trochu rozrozprávam o konkrétnych hnidopišstvách, ale samotná recenzia je hotová! ()

kenkaku odpad!

Schizofrenní začátek nevěstil nic dobrého. A prakticky celá epizoda pokračuje v podobném duchu. Nejzajímavější pasáž je zhruba v polovině kdy Luke Skywalker začne šťourat v nestárnoucí tetě. Bohužel se od tématu hned uteče jako by mělo lepru. Seriál mě evidentně vyčerpal, když už nedá ani na jednu hvězdičku. ()

Anderton

Šiesty diel pripomína ten predchádzajúci, keďže opäť sledujeme ženu v cca rovnakom veku ako postupne prepadá šialenstvu. Ale mám dojem, že je to nakrútené aj napísané o niečo lepšie. Zároveň tu nie sú len monotónne dialógové scény, ale napríklad aj predstavenie nového výrobku na verejnosti či záverečný "súboj" so zrkadlami. Škoda, že nestrávime viac času v minulosti, tam mi to pripadá menej monotónne ako v prípade rovnakej formulky pri úmrtiach detí. ()

• Názov odkazuje na Poeovu poviedku "Zlatý chrobák", ktorá je krátkym príbehom o objavení pirátskeho zlata prostredníctvom skúmania skrytej správy na útržku papiera. (molcan2)