Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Instantne srdcova zalezitost, ale uznavam, ze jsem v tomto pripade extremne zaujaty, muj nejocekavanejsi film od chvile, kdy jsem zjistil, ze ho Tarantino pripravuje, miluju tu realnou predlohu, miluju tu dobu. A o tom to je, ne o pribehu, ktery vas vede od bodu A do bodu B, ale o navsteve zlate ery Hollywoody a uzivani si te atmosfery a Tarantinovskych scen, kde si to herci uzivaji na 200%. Hlavne Brad Pitt, pro ktereho je to nejlepsi role od dob Tylera Durdena a ktery si to cele dal uplne neskutecne. Margot Robbie jako Sharon Tate je taky naprosto k sezrani. Ze zacatku jsem si musel zvykat na to, ze i na Tarantino pomery a vzhledem k tematu je to mozna az moc komedie, ale ve chvili kdy jsem se u sceny s Brucem Lee zacal po dloooouhe dobe regulerne rezat smichy to zacalo davat smysl. Finale nejen prekvapive, ale hlavne neskutecne uspokojujici. Dovedu si predstavit, ze to pro spoustu lidi bude natahovana nuda bez pointy, ale ja jsem se do toho zamiloval a chci to videt znovu. 9/10

Depeche Mode: Cover Me (2017) (hudební videoklip)

Nadherne black&white video v relaxacnim tempu a prijemny song, skvela kompozice a pulka klipu instrumentalni vesmirna meditace, po delsi dobe me to dokopalo jit na csfd ohodnotit videoklip, az tak je to dobry. 9/10

Life (2015)

Love it. Podhodnocene vintage retro. Ano, je to pomale a tahne se to, ale to je u Corbijna normalni, tam je nutne se v klidu kochat kompozici a atmosferou. Pokud mate radi foceni, tak neni co resit. Navic mi to predstavilo Jamese Deana, takze mam po letech konecne motivaci si doplnit vzdelani a podivat se na Rebela. 8/10

Zrodila se hvězda (2018)

Pro podobne hudebni romantiky mam slabost, nicmene si me to chvili muselo ziskavat, hlavne Lady Gaga, ktera mi ze zacatku prisla strasna, ale bud se to postupne zlepsilo, nebo jsem se zacal vic soustredit na Bradleyho Coopera, ktery byl skvely, jak herecky, tak rezisersky. Vyborny debut. 8/10

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Stranger Things ve treti serii nasazuji preset mode. Neni to tak zoufale jako druha serie, ale ta mysterie prvni serie uz tam bohuzel take davno neni, na 4* mi to zaokrouhlil finalni dil a Neverending Story. 7/10

Dobrá znamení (2019) (seriál)

Skvely serialovy ukaz a koncept. Nesedi mi tam ta britska dorkiness, ale andelske tema, four horsemen atd. jsou naopak nalezite peckoidni. 8/10

Bohemian Rhapsody (2018)

Pekne ohlednuti za tim kdo byli Queen a Freddie Mercury. Malek tradicne nesympaticky, ale to byl koneckoncu Freddie taky, takze se to da brat jako verohodny vykon. Politicky korektni mainstreamecek, ktery je filmu obvykle vycitan mi tady nevadi, naopak jsem rad, ze to nejde prilis hluboko do te underground gay nory kam to mohlo smerovat. Queen sice neni hudba meho srdce, ale tech par solidnich flaku, ktere jsou prezentovane skrze film se jim uprit neda a i diky nim a jejich performancim je Bohemian Rhapsody ve finale vyzivny zazitek. Doufam, ze to nakopne novou eru AAA hudebnich bio kousku, protoze spousta skupin by si zaslouzila podobny treatment. 7/10

Temná strana dveří (2016)

OK horurek ze zahrobni Indie s Jitkou Cvancarovou v2.0 v hlavni roli. 6/10

Černobyl (2019) (seriál)

Naprosta post-apokalypticka pecka s jednim ultimatnim trumfem, tohle se fakt stalo! Verohodne dobove prostredi a bozsky radioaktivni soundtrack u ktereho jsem se nechal pravidelne hynpotizovat pri finalnich credits po kazdem dile. Takhle ma vypada kvalitni serial, 5 hodinovych dilu, kompaktni, uzavreny a ne natahovane scenaristicke nudle a vareni z vody po x serii jako u ostatnich. 10/10

Ray (2004)

Solidni jizanskej negroidni hudebni biopic, ktery vas vtahne do te doby a mista. Nic bombastickeho, ale pekne vam ukaze kdo byl Ray Charles. 8/10