Kosmonaut z Čech (2024)

Vůbec jsem netušil o co jde, knihu jsem neznal a zaujal mě jen ten název. Čekal jsem nějakou parodii ve stylu Kosma, ale tohle je "normální" biják s celkem nabušeným obsazením. Tedy normální... Normální není, takovýchto filmů na Netflixu moc není a ani se jich moc netočí. Důvod je prostý, doba se strašně zrychlila a současné diváctvo potřebuje akci, vyprávěčský rytmus a doslovné scény. Jinak je bezradná. Já jsem "stará škola" a už jsem pár podobných filmů viděl a musím uznat že herecky je zvládnutý perfektně. Vizuální stránka je taky dobrá, jen ten pavouk mi tam vadil a pak ty časté prohřešky proti fyzice, které jsou celkem časté... Rozporuplné pocity mám z českých reálií, jednak mě těší přítomnost české vlajky skoro všude, ale Sandler s nášivkou "Procházka" mi prostě nějak nejde do mozku. :-D Každopádně jde o nezapomenutelný film se scénkami které lezou pod nehty.

Čelisti (1975)

I dnes se na to dá dívat se zatajeným dechem, ačkoliv dost času člověk žasne, jak se vlastně tehdy žilo.

Zabij mě, lásko (2024)

No, jde to od desíti k pěti a pak ještě níž. Jako by se tady poláci inspirovali našimi romanťárnami s Langošem... Nejhezčí a nejzajímavější je tu příroda. Jinak to nemá smysl sledovat. I když, ještě bych zmínil Piotra Roguckiho, který tu vypadá jak mladý Luděk Munzar a to mě bavilo.

Villa Lucia (2023)

Mně je jen líto, že u nás neumíme natočit ani takovouhle komedii, jen ty ukecané vztahové matlaniny. Takového hláškujícího Vladimíra Černého bychom do nějakého filmu potřebovali jako sůl. "Chceš aj do druhej nohy?"

Red Notice (2021)

Je pravda že mezi Johnsonem a Reynoldsem je chemie, která funguje. Docela jsem se bavil a to u podobných filmu nebývá zvykem.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Já nevím, že si s tím scénáristi už nedají pokoj, zase tu hackeři jen lehkým šolícháním na klávesnici dokážou i jablko ze stromu shodit. Tady je navíc další level nesmyslnosti ve špionážním maglajzu bez špetky humoru, smyslu a uvěřitelnosti. Jedna hvězda za pěkný začátek v Itálii.

Zlý americký sen (2024) (seriál)

Rutinně zvládnutý polodokument o jedné noční můře ve které se prostě nedá věřit skoro nikomu. Není problém z toho mít pár nocí noční můry...

Bourák (2020)

Mohla by to být pětihvězdičková guilty pleasure, protože ten náběh tu je. Absolutní freeride bez hlavy a paty, JEB 951 ve Šlukdorfu, empík Dulava, komunysti vraďte se, sestřelování oběšence, no prostě paráda. Ale asi na to nemám ještě úplně kapacitu, nebo co...

Bratři (2023)

Hodnotím film, ne bratry Mašíny. Z tohoto pohledu je to solidně udělaný snímek, který je velmi dobře vybudován a každá další minuta je s velkou přesností pokládána na tu předchozí, takže je divák dobře udržován v pozornosti. Solidní herecké výkony a dobře zasazená symbolika pomáhá důvěryhodnosti snímku, nicméně můj názor nikterak nezměnil. S tím že bez svobody nelze žít ovšem do puntíku souhlasím.

7 žen a jedna záhada (2021)

Mizerná konverzační komedie, která má docela dobré vyústění, které pak úplně zabije závěr. Mohlo by to být ale docela dobré v divadle.