Princ Mamánek (2022)

Velmi příjemná záležitost. Dlouho jsem neviděl takhle originální pohádku. Nechal jsem se pohltit a líbily se mi nápady a celkem nečekané prvky (např. Dub Petra Martináka alias Josefa Kemra, rytíř z Dětenic na zámku v Dětenicích), herci měli co hrát a hráli do toho dobrá hudba a krásné záběry přírody v okolí Lednice i jinde. Příjemné překvapení.

Il Boemo (2022)

Jsem trochu zklamaný. Ale nutno uznat, že filmu potažmo autorům nechybí odvaha. Odvaha nazývat toto dílo velkofilmem. Odvaha natočit světový film o člověku kterého zná i u nás jen zlomek lidí. Odvaha zobrazit plnočelnou nahotu. Odvaha vložit do filmu tolik práce... Jsou tu skvělé momenty a autoři je dokázali rozpoznat a příslušně akcentovat. Ať už je to setkání s králem, s Mozartem nebo zásadní vztahové kotrmelce. Není to špatné, ale není to pro každého.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Kdyby existovali nějaké měřiče originality, tady by ani ten nejpřesnější nemohl vykazovat žádnou měřitelnou hodnotu. Je to neštěstí. Ze začátku to vypadá jako v Irsku za druhé světové války, pak se tam objeví roboti a překulí se to do star wars a... škoda mluvit. Utrpení se na to dívat.

Pánský klub (2022)

Co to je? Mizerná vztahová konverzačka, kterou ode dna odráží jen Šteindler s Polívkou. Jinak špatné po všech stránkách.

Promlčeno (2022)

Pomalu se rozjíždějící kriminálka s celkem obstojným finále. Scénáristicky mi to ale uprostřed drhlo a herecky jsem taky úplně blahem nehýkal. Nicméně Bareš s Rodenem jsou ok, oproti nim Kratina je na pár facek...

Vánoce pod jmelím (2022)

Velmi slabé, až otravné. Není tu prakticky postava se kterou by se chtěl divák ztotožňovat nebo jí aspoň fandit. Jo a ta vystajlovaná veterinářka to je fail jak blázen.

Tři přání pro Popelku (2021)

Celý ten Popelčin příběh mi přijde divný a nelíbila se mi zatím žádná varianta od černobílé, přes Vorlíčkovu a ani tahle není moc dobrá. Minimum humoru, který v pohádkách mnohdy marně hledávám a nelogické kotrmelce, které kazí i to málo dobrého. Parádní jsou norské exteriéry (myslím krajinu) a krutopřísná je taky macecha. Jinak je to nuda a takové nijaké. Co člověk nadmíru docení je genialita herců malých rolí, kteří mnohdy zachraňují nejen záběr či scénu, ale ve výsledku se bez nich celý film drolí. Například tady chybí Jan Libíček. Má tu sice svého norského dvojníka, který je ale jen šašek...

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Vypravěč bývá v pohádkách užitečný, aby zarámoval nějaká pravidla a určil alespoň lehce "místo a čas" kde se nalézáme. Když ale musí být doslovně vysvětlen téměř každý obraz, může to znamenat jen jediné: scénář je bezzubý, nelogický a (nebo) nesmyslný. Herecky navíc nejde o žádnou hitparádu. Adamczyk je určitě fajn, ale herecky se mu tady vůbec nedaří, Fialová je taky fajn, ale princeznu jsem v ní rozhodně neviděl. Vypelichaný Táborský patří jinam a ta jeho cizokrajná manželka měla spíš mluvit svou rodnou němčinou než tohle. Vyšlo by to na stejno, protože dohromady nic neřekla... Sudičky jediné stojí o level jinde a mají tu jednu hvězdičku.