Můj strýček Archimedes (2018) (TV film)

Půvabná komedie z velmi neveselé doby a prostředí. Jak to Mirkovi Donutilovi sedlo, tak Ondra Vetchý se dost trápí. Tady měl být Řek a třeba by to bylo za pět hvězdiček. I tak se na to dobře dívalo, myslím po filmařské stránce, zobrazená doba a téma spíš mrazí.

Po strništi bos (2017)

Zklamání. Mnohdy vidíme podobné postupy jako u Obecné školy, ale ne, nefunguje to. Úplně chybí ta poetika vyprávění, vtípky tu jsou, ale prostě to není ono. Spoustu věcí jsem nepochopil, třeba když si Eda prohlíží nahatou maminku při převlékání. To mělo něco znamenat, nebo to bylo jen kvůli Terezce? To Fabiánovic dvojčata bylo jiné kafe... ;-) Nebo s Vlkem - celou dobu nás příběh vede k nutnosti usmíření a pak ho nechá zabít? Nevím no, asi jsem čekal něco jiného.

Letadla (2013)

No tak, po pěti minutách je jasné, co se stane, co se stane pak, i co se stane potom i jak to celé dopadne. Bez špetky napětí. Zpozornil jsem jen při průletu tunelem a... no, asi ani tvůrci nevěděli co s tím. Trapas. Jestli existuje někdo, kdo během kvalifikace netušil a nevěřil, že to celé Prášek vyhraje, pak mu gratuluji k opravdu snadno překvapitelné mysli... ;-)

Velká oříšková loupež 2 (2017)

Po slabé jedničce rozhodně krok správným směrem. Opět jde prakticky o neustálou akci v téměř nadzvukové rychlosti. Ale tentokrát má příběh smysl a Bručounovi má divák důvod fandit. Ale hlavně! Je tu záporák a to ne jen tak ledajaký. Výborný! A navíc má jako pomocníka svou libovou dcerušku. Jednoznačná killer feature tohoto filmu. A vzhledem ke scénce po titulcích je téměř jasné, že se můžeme těšit i na trojku. A ta už bude možná za 4 hvězdy... PS: Překvapilo, že část hudby má na svědomí Česká a Slovenská filharmonie.

Velká oříšková loupež (2014)

Slabý animák s vyloženě nevýchovným příběhem, taky to dostane od dvojky zaslouženě "sežrat". Vtip se v podstatě nekoná jen gagy a zejména cukání končetin po prudkém zásahu si tvůrci vyloženě vychutnávají. Mezi záporáky je trochu chaos a půl příběhu vlastně není ani jasné, kdo je klaďák. Takže ve výsledku nejvíc pobavily závěrečné titulky s PSY, jehož tam Jihokorejská produkce nezapomněla vklínit, jakkoliv se tam vůbec nehodí...

LEGO® příběh (2014)

Trvalo to dost dlouho, ale pak mě to došlo! A od té doby jsem se bavil. Vynikající a přitom to mohl natočit kdokoliv... (kdo má uchošťoury, líh a trochu toho talentu).

Tichý společník (1988)

Je velký kumšt natočit s takovými herci tohle... Je znát, že specialitou Zdeňka Flídra byly spíš filmy pro mládež, protože nejvíc se mi líbila ta rovina mladého, ta byla uchopena pevně a jasně. Ostatní je neslané nemastné.

Akcia Edelstein (1986)

Šílená nuda snažící se o punc "západní" kinematografie drsnou hudbou, rychlými bouráky, nahotou či nedabovanými cizinci. Nezakryje to ale ani omylem vypravěčskou nemohoucnost a stupidní příběh.

Svět podle Daliborka (2017)

Bizarní pseudodokumentární horor o minulosti i budoucnosti. Mě nevadí, že je vše inscenované, Dalibor do toho šel a zahrál to a je mi jen nekonečnou záhadou proč? Když snad i jemu muselo být jasné, že scény s hymnou, na koupališti nebo ve Frýdku pro něj nemůžou vyznívat dobře. Nebo nebylo? Závěr je mrazivý i když mi je také trochu proti srsti. Nelituju, že jsem se na to podíval, sem tam se v prasečích očičkách Daliborka objeví pohled, který od lidí ze svého okolí zná asi každý. Brrr.

Dabing Street - Jiří Arch (2018) (epizoda)

Sem tam drobný šumlík, ale jinak perfektní. Respektive, je kam se rozvíjet a proto se budu zase po čase těšit na pondělní večery.