Rapl - Amok (2016) (epizoda)

Že to takhle jednoduché nebude neprohlásil Kuneš, ale byl to Pyško... Další výborně vystavěný díl opírající se i do nešvaru ilegálního vývozu odpadu z Německa.

Rapl (2016) (seriál)

Tak tohle je asi první Česká kriminálka, na kterou se zcela cíleně dívám a už s ní tak nějak v pondělí počítám. Podle mě je to nejen výborně napsanou postavou Kuneše, ale i jeho dokonalým ztvárněním Hynkem Čermákem. Kolem se pohybují další skvělé a rozhodně ne černobílé figurky. Vůbec mě nevadí, že je dopředu známý vrah, vždyť často je podstatná motivace a osudy těch "zločinců" a jejich rodin... Ve druhé polovině dílů se navíc stále více rozjíždí rovina tak nepříjemná, jako Kunešův pohled. Nelíbil se mi tem přeslazený konec, ale co, zasloužil si to.

Lichožrouti (2016)

Začnu tím, co se mi líbilo a to je animace. Ta je výborná a ty okamžiky, kdy se lichožrouti dostanou až "ke kameře" a je vidět jejich výplet jsou skvělé. Taky záběry pseudoprahy jsou výborné, skoro až reklamní. Tím pozitiva ale končí. Totální absence humoru je pro mě naprostou záhadou. Příběh je taky trefa úplně vedle, jak může děti bavit parodie na mafiánské filmy, když tyto nemůžou znát?! Pochybuju, že někdo pouští desetiletým dětem Kmotra, aby měly přehled. Identifikace s postavami vázne, já osobně jsem se nechtěl vcítit do něčeho nesympatického co krade. Sice méně než ti zlejší zlouni, ale to na věci nic nemění. Ve výsledku jsem fandil profesorovi, aby ty malé parchanty pochytal a měl pokoj... Samostatnou kapitolou je pak dabing, který je příšerný. Jestli mělo to pitvořivé huhlání způsobit, aby jim nebylo rozumět, tak se to povedlo.

Kosmo - Sumec nemá kníry (2016) (epizoda)

Ještě tomu dám šanci, ale kdyby záleželo jen na pilotu, poslal bych to do kopru... Ne, že bych nepoznal vtip, ale nějak jsem se nesmál. Možná jednou - "Asi nějakej rybář..." Novotný je tu úplně bez života, zato afektovaný Žáček se může přetrhnout. Madam po 22 letech v Americe bez přízvuku no a ten zubáč, ten mi tam vůbec nesedí. Jediný kdo stojí za zmínku je vždy dokonalý Martin Myšička.

Rodinný film (2015)

Docela povedené. Strohé, ale účelné. Nejvíc se mi líbilo, že když chce Rodinný film vyjádřit nějaké emoce (je jedno jak samoúčelné jsou), dělá to velmi přesně a nezáleží na tom, jestli je to napětí, erotika, smutek, vztek nebo radost. Herecky očekávaně profesionální Rodena a Hybnerovou velmi dobře doplňují civilní představitelé "dětí" i Eliška Křenková. No a samostatnou kapitolou je ten pes, jehož herecký výkon je místy až neuvěřitelný.

89 gólů v Chile (1963)

Nejhodnotnější je podle mě dokumentace tehdejší dokumentace. Fotbal natáčený z jednoho místa je tak neuvěřitelně statická a nudná hra... Potěšily ovšem záběry na Kvašňáka, Masopusta a další legendy nejen našeho týmu. Také letecké záběry stadionů nebo měst se hodně povedly. Bohužel většinu času zaberou neuvěřitelně nudně komentované zápasy. "Pozor, po tomhle autu padne gól."

Panna (1940)

Takový podivná konverzačka s protivnou Věrou Ferbasovou, klasickou Antonií Nedošínskou, typickým Sašou Rašilovem a dalšími šablonovitými postavičkami, která bohužel nechytne a moc nepobaví. Navíc je natočená dost "levně", většinou v interiérech a třeba scéna s automobilovou bouračkou je vyložené "k smíchu".

Borrowed Time (2015)

Asi bych to trochu pozpřehazoval, aby pointou bylo to jediné, co je z celých těch pár minut překvapivé...

Rozsudek - Zpackaná sebevražda (2014) (epizoda)

Úplně se mi vybavilo legendární "Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí" ve zlínském divadle. :-D

Rapl - Krvavý revír (2016) (epizoda)

Raplovy hlášky jsou v tomto dílu výborné, když k tomu přidám docela dobrou atmosféru a zlínskou hereckou stopu, musím hodnotit více než kladně. Vůbec mi nevadí, když znám vraha dopředu...