Fanatik (1996)

Robert DeNiro v roli psychopata-fanouška zaujme, ale to je tak vše. Zápletka je na můj vkus až moc přitažená za vlasy (z fanouška se stává vrah, který zabíjí aby pomohl hlavní hvězdě týmu).

Slzy slunce (2003)

Pěkná akční podívaná ale to je tak všechno. Už jenom fakt, že šéf komanda otočí helikoptéru a začne zachraňovat lidi kvůli - jak popisek říká - "energické doktorce" (i když je to Monica Bellucci) je naprostá hovadina.

Vražedné myšlenky (1991)

Někdo může stavbu příběhu pokládat za zdlouhavou a nudnou ale mně to tak nepřišlo. Naopak se mi líbilo jak se pod nátlakem vyšetřovatelů výpověď Demi Moore postupem času mění až nakoec vyjde pravda o smrti Willise najevo. Mně se to líbilo...asi jsem trpělivej člověk:-)

G. I. Jane (1997)

Feministická kravina u které se člověk musí smát. Pro znalce tohoto díla: "Je tady další hráč? Sráč?" :-)

Bonnie a Clyde (1967)

Výborný film, který ovšem na můj vkus vykresluje gangsterský pár až moc čistě, sympaticky. Až příliš kladně. Když ale od toho odhlédnu a uvědomím si, že nemá jít o dokument, ale jakousi přestřelkovou lovestory, jde o nadprůměrný film. Fantastický výkon v něm podává Beatty a nadchl mě Gene Hackman v roli Clydova bratra. Závěrečná scéna je skutečně parádní...

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Dlouhá a ubohá blbost. Zachraňují ji jen výkony špičkových herců, které s rozpočtem 125 milionů dolarů asi nebyl problém nalákat. EDIT: Tak jsem svůj pohled trochu poupravil - není to tak špatné a po celkově třetím shlédnutí tohoto snímku měním hodnocení na 3 hvězdy místo 2.

Četa (1986)

Četa vs Olověná vesta? Já mám jasno - pan Kubrick to u mě vyhrál na celé čáře. A taky mám jasno v tom, že v případě rodiny Sheenů padá jablko hodně daleko od stromu.

Training Day (2001)

Nejde o nijak výjimečný film a opravdu nechápu, co je na výkonu Denzela Washingtona tak oslňující - mě jako zkorumpovaný policejní drsňák nepřesvědčil. Začátek filmu je celkem zajímavý, ale ke konci se z něj stává tuctová záležitost - souboj mezi spravedlivým, zásadovým policistou (samozřejmě Ethan Hawke) a tím druhým - tedy bezohledným, zkaženým Denzelem Washingtonem. Že nejde o nějak převratně zajímavou zápletku tady snad nemusím zdůrazňovat:-) Přiznávám, že jsem viděl film jen s dabingem, který nesnáším čím dál víc, protože celkový dojem dokáže naprosto zkreslit, ale mám takový pocit, že ani po shlédnutí originálu názor na tento film nezměním.

Doktor Živago (1965)

Davidu Leanovi se podařil mistrovský kousek. V Doktoru Živágovi se spíš soustředí na osudy hlavních postav, než na politické události. Ty jsou samozřejmě velice důležité a děj zásadně ovlivňují, ale člověk nemá pocit, že mu režisér podsouvá nějaký politický názor. Celý film je tedy sice dlouze, ale dokonale odvyprávěn z pozice neutrálního pozorovatele. Výkony Omara Sharifa a Julie Christie jsou naprůměrné, ale Rod Steiger v roli Komarovského mě nadchl. Komarovského chladná vypočítavost a racionalita, s kterou přežívá v době politických změn a vstupuje do života hlavních hrdinů jsou scénáristou mistrně vystihnuty a Steigerem skvěle zahrány.

Mexičan (2001) odpad!

Blbý a nudný film na který jsem dokonce šel i do kina. Pitt, Roberts a bohužel i Gandolfini zapadli do celkové kvality snímku. Na druhou stranu, sebelepší herec nezachrání debilní filmový scénář...