Prvotní strach (1996)

Skvělý film u kterého je konec naprosto fantastický, což určitě není u současných filmů běžné. Edward Norton mě v roli koktavého "schyzofrenika" naprosto uchvátil a překvapil mě i Richard Gere, který podává věrohodný a na své poměry naprosto úžasný výkon (takto dobře hrát jsem ho viděl už jenom jednou a to ve filmu Křižovatka se Sharon Stone)

Občan Kane (1941)

Fantastickej film. Každej kdo má rád filmy by si ho měl pustit. Až s odsupem času jsem zjistil kolik postupů dnes již běžných ve filmu Welles v tomto snímku použil jako úplně první...Jako herec se mi Welles taky hodně zamlouval. Po všech stránkách prostě výbornej film a to od začátku do úplného konce (určitě nejsem jediný koho Rosebud dojal)

Rocky (1976)

Výborný film. Určitě nejlepší z celé série o Rocky Balboovi. Skvělý příběh, věrohodné dialogy, nelaciná milostná zápletka s Adrianou, perfektně vyjádřená drsnost prostředí v kterém se Rocky pohybuje...je toho dost. Člověk jenom přemýšlí, kam se tohle všechno podělo, když Pauliho ve čtvrtém díle obsluhuje kuchyňský robot...

Specialista (1994)

Blbost na kterou se ale vždycky rád kouknu když ji dávaj v televizi. Nevim proč. Možná kvůli Sharon Stone:)

Vítězové a poražení (1999)

Není jednoduché vytvořit opravdu výjimečný sportovní film a Oliverovi Stoneovi se to nepovedlo. Můj dojem taky určitě ovlivňuje fakt, že jde o snímek z prostředí amerického fotbalu. Tento sport se mi nelíbí a navíc mu naprosto nerozumím, což je opravdu vražedná kombinace. Film je pro mě zajímavý kvůli dvěma postavám - Jamesi Woodsovi, který hraje doktora a úmyslně zamlčuje zranění hráčů (tahle zápletka se mi moc líbila) a postavě trenéra (Al Pacino - jako tradičně vynikající). Scénárista by zasloužil aspoň 5 hvězdiček za motivační řeč, kterou má ke konci filmu trenér k hráčům. Po vyslechnutí něčeho takového bych na hřiště snad vyběhl s nima:) Jinak průměrný film kritický k poměrům v profesionálním sportu. EDIT: Nejde o průměrný film:-) Po 3x shlédnutí musím uznat, že jsem se spletl a zvedám hodnocení o jednu hvězdu!

Frekvence (2000)

Opravdu výborně vymyšlený film s naprosto unikátním příběhem. V průběhu filmu jsem v něm skoro nepřetržitě hledal logické chyby - je to celkem pochopitelné, protože zápletka je postavená na tom, že se syn přes vysílačku baví se svým dávno mrtvým otcem a společně pozmění historii tak, že otec nezemře a navíc spolu dopadnou masového vraha:) Zní to neuvěřitelně, ale v konstrukci tohoto šíleného scénáře jsem chybu nenašel! Všechno do sebe zapadá! Co mě odradilo od vyššího hodnocení je přece jen až PŘÍLIŠ dokonalý happy end, ve kterém Dennis Quiad (otec) a James Caviezel (syn) hrají spokojeně baseball. Navíc s členem rodiny, který díky změně v historii zbohatne na akciích společnosti Yahoo. To bylo na mě moc...

Gattaca (1997)

Sci-fi filmy příliš nevyhledávám, ale Gattaca není klasický sci-fi film. Jde o výborné drama zasazené do doby, kdy genetika bude na takové úrovni, že umožní vzniknutí novému fenoménu ve společnosti - dělení lidí podle jejich genetického potenciálu. Příběh geneticky dokonalého Juda Lawa a "obyčejného" člověka Ethana Hawka, kterého jeho vůle dovede až k vytouženému cíly - cesty do vesmíru - je mimořádně dobře vystavěný. Vlastně nemá chybu a když navíc vidíte co všechno musí hlavní postava ztvárněná Hawkem podstupovat, opravdu si vás získá (hlavně seškrabávání staré kůže každé ráno kvůli detektorům ve vesmírném centru:) )Někoho může napadnout, že jde o další laciné ztvárnění splnění amerického snu typu "jdi za svým cílem, věř svým snům" bla bla bla, ale opravdu tomu tak není. Navíc se z tohoto filmu od určité části stává i krimi což mu jen dodává na zajímavosti... Opravdu velice povedený film.

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Jedna z mojich nejoblíbenějších komedií. Někdo může namítnout že nejde o originální nápad (Tootsie) a že tato komedie opět obsahuje ty tradiční americké výchovné poslelství (důležitost rodiny, nekouřit atd...) ALE všechno je to vyvážené a nepůsobí to tak nuceně a vlezle. Navíc hlavní role je zahrána naprosto geniálně. Opravdu famózní výkon

Mars útočí! (1996) odpad!

Komedie u které se nesmějete a těšíte na konce s klidným svědomím zařadím mezi odpad. Opravdu nechápu proč tak dlouhá řada skvělých herců se takové hovadiny zúčastnila. Strašně blbej film

Čest rodiny Prizziů (1985)

Debilita s nepřesvědčivým Nicholsonem v roli mafiánského zabijáka. Jako velký fanoušek mafiánských filmů jsem očekával rozhodně víc. Nebyla to totiž komedie (vůbec to totiž neni vtipnej film a to je u komedie dost problém) a určitě to nebyl klasickej mafiánskej film. Prostě blbost kterou jsem ani nedokoukal.