• Pohádka

La La Land (2016)

Ryan střídající obleky, Emma střídající barevné retro šatičky... kdo by ty dva nezbožňoval? Působivě podaný romantický vztah v muzikálovém hávu. Trochu moc dlouhý a jeho pointa mi zlomila srdce, ale závěrečná sekvence patřila k tomu nejnádhernějšímu, co jsem v posledních letech viděla. A "City of Stars", ach... Oscara, prosím. Hodně Oscarů.

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Erben se musí v hrobě obracet. Dlouhá, nudná a urážející tragédie, žádná vánoční pohádka.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Letošní premiérový vánoční program se České televizi příliš nevydařil a po sympaticky zábavném "Korunním princi" jsme se dočkali veskrze průměrné pohádky na jedno zhlédnutí, po které za rok neštěkne ani pes. Vaculík s Hanzlíkem ale potěšili.

O svatební krajce (2003) (TV film)

Když přimhouřím oči nad markantním věkovým rozdílem hlavní dvojice (Bahúl není Kramár a k Issové se opravdu nehodil) a chudou výpravou (bohatý král obývá hrádek se třemi sloužícími...), jednalo se vlastně o slušnou podívanou se zajímavým námětem. Na zpříjemnění předvánočních chvil ideální.

Pasažéři (2016)

Předčasný vánoční dárek. Letošní nabídku očekávaných sci-fi trháků reprezentovali sice ještě Příchozí a Rogue One, ale i když mělo Villeneuvovo dílo nezpochybnitelné kvality a hluboké poselství (o výplni klasických SW epizod nemůžu tvrdit ani to), Jennifer s Chrisem u mě vyhráli na plné čáře. Pokud jste měli možnost vidět některé z jejich rozhovorů na Youtube, asi je vám jasné, že mezi těmi dvěma funguje báječná chemie, navíc mají oba talent a hezky se na ně dívá, takže ty dvě hodiny utáhnou sami naprosto bez problémů. Pomáhá jim mimo jiné Newmanova hudba (a boží titulkový song od Imagine Dragons), slušné efekty (vesmírná loď je nádherná) a samozřejmě také scénář nabízející zábavné i dojemné momenty. Byla jsem naměkko a nemůžu se dočkat další projekce. #peckaroku

Dvojníci (2016)

Tragický rozjezd à la "Kameňák", bídný scénář, nepochopitelný výběr pana Nárožného do role hlavního záporáka, tohle všechno zachraňuje jenom ucházející střed filmu, kdy dojde k samotné výměně dvojníků. Jakmile ale začnete přemýšlet nad dějem, najdete víc a víc děr v logice a zkrátka uznáte, že takovou kravinu už jste dlouho neviděli...

Semestr (2016) (seriál)

Zajímavě koncipovaná sociální sonda do života generace, ke které se taky řadím. Proto mi zřejmě hrdinové, ač vlastně nesympatičtí (Damián extrémně), byli něčím blízcí.

Láska je láska (2012)

Z tohoto snímku jsem měla opravdu rozporuplné pocity. Nemůžu říct, že by mě urážel, ale zároveň mě ani příliš nepobavil (a tu marihuanovou linku bych vystřihla úplně). Podivovala jsem se nad nelogičnostmi (dědeček střeží slepou vnučku jako oko v hlavě, ale následně ji pustí na několik dní s klukem, kterého v životě neviděl, hmm), některé scény ale byly milé (třeba nákup kalhotek). Vyzdvihnout zaslouží výkon pana Nárožného, Ondry Vetchého a hlavně šikovné Anety, které jsem nevidomou slečnu věřila na sto procent. Zajímavý film, v rukou jiných tvůrců ale mohl dopadnout lépe.

Dr. Dokonalý (2012) (seriál)

Poměrně zdařilé pokračování příběhu slovenského House. Některé případy jsou zpracované lépe, některé hůře, v rámci slovenské tvorby se každopádně jedná o nadprůměr.

Honza málem králem (1977)

Kromě vynikající sekyrkové polévky nevidím jediný důvod k oblibě této pohádky.