• Pohádka

Ženy v pokušení (2010)

Spoilery! Původně jsem chtěla navšívit kinosál, kde promítali "Pevné pouto", ale skončila jsem na "Ženách v pokušení". Dlouho jsem v kině nezažila situaci takovou, aby se lidé doslova řehtali už od začátku filmu. A to jak moje teta, které už je přes padesát, tak i třicátníci nebo puberťáci jako jsem já ;). Eliška Balzerová hrála na "Oscara" a jediný herec, který mi vadil, byl bohužel Jiří Macháček. Zdá se jenom mně, že se objevuje snad v každém druhém českém filmu? Jinak jsem ale viděla film, který mě málem dohnal k slzám (smíchu i smutku). Troufnu si říct, že jsou "Ženy v pokušení" nejlepší českou komedií od "Účastníků zájezdu". Paradoxně mají oba filmy společného režiséra. Samotný konec (smrt Vilmy a skutečnost, že Jakub se vrátil k Lauře) mě nepotěšil, ale je zapotřebí zvednout hodnocení ;). Doporučuju! P.S. Ústřední píseň "Slunce v duši" zpívaná Vojtěchem Dykem je báječná.

Báječná léta pod psa (1997)

"Otče, prosím tě, proč šeptáš?" "Já nešeptám". "Šeptáš." "Nešeptám." "Mami, prosím tě, řekni mu, že šeptá." "Šeptáš, Aleši, a není to normální." Kniha je výborná, ale film ještě lepší. A ze všech postav mě nejvíc baví Libuška v roli maminky, která má v sobě úžasnou moudrost a vyrovnanost (nebo snad starobu a otupělost? Vždyť kdyby dělala jazyky, neseděla by tady jako kráva :)).

Kuře melancholik (1999)

V rámci povinné četby jsem si vybrala "Kuře melancholik" Josefa Karla Šlejhara, protože jsem tušila, že kniha byla zfilmována a tím pádem budu moci srovnávat. Kniha se mi nelíbila. Čtení bylo pro mne utrpením, všechny ty přechodníky, kdo četl, jistě ví. Navíc jsem nikdy nečetla něco tak drsného a smutného. Jediné, co mohu ve filmu vyzdvihnout, je krásná hudba a herecký výkon Karla Rodena. Co z toho plyne? I přes mnohé změny v příběhu zdařilá filmová adaptace, proto 3*.

Příběh rytíře (2001)

Heath je sice naprosto nádherný a fantastický, ale zas takový zázrak "Příběh rytíře" nebyl. Jednou do roka ta podívaná stačí. Dala bych možná vyšší hodnocení, ale představitelka Williamovy lásky mi nějak neseděla. Hezká byla, to ano, ale tak nějak moc exotická na anglickou šlechtičnu.

Co ta holka chce (2003)

Já mám tenhle film fakt ráda, ale neskutečně mne irituje (omlouvám se za ten výraz, často ho používám místo jednoho vulgarismu) neustálé reprízování na televizi Prima a letos (rok 2009) mě dorazilo jeho uvedení jako premiéry na televizi Nova. Za takových podmínek odebírám * jinak příjemné romantické komedii se sympatickými herci (Drama? To určitě ne!).

Tři mušketýři (1993)

Matně si vzpomínám na verzi z roku 1973, kterou zde někteří zmiňují. Díky častějším reprízám se mi ale dostala pod kůži tahle s úžasnými Charliem, Kieferem a Rebeccou a s nádhernou písní od Bryana Adamse a spol, takže za 4*.

Mach a Šebestová k tabuli! (1985)

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků, tenhle film poskládaný z několika epizod mám dokonce i na VHS. Co dodat víc, snad jen : "My jsme žáci třetí bé...".

Slavnosti sněženek (1983)

Předlohu jsem nečetla, ale když se řekne Hrabal, tak si spíše představím "Postřižiny". Tohle je vlastně jen taková kravinka, kde o nic nejde a až na jednu smrt se nic neděje. Nepotřebuji vidět znovu, nezaujalo.

Stvoření světa (1957)

Já už v dobách vlády Dreamworks a Pixaru takovou animaci neocením, i když vznikla už tak dávno. Jednou a dost.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Upoutávky, jméno režiséra a zdejší hodnocení mě opravdu navnadily. Byl to film, na který jsem se v roce 2009 těšila nejvíce. Fandila jsem mu při "Oscarech", a to jsem ho ještě ani neviděla! Tak dnes (20. listopadu 2009) můžu konečně říct, že jsem ten film viděla. A dalo mi mnoho úsilí dostat se přes scény odehrávající se na moři, které mě nevýslovně nudily. * dolů. Všichni vychvalují Cate, ale já jí (teď mi odpusťte) nemůžu ani cítit, zdá se mi ošklivá a nesympatická, proto další * dolů. Zbytek filmu mě opravdu zaujal, koneckonců takové téma tady ještě nebylo, Brad je, hlavně v době, kdy je mu "49", sexy a úžasný jako dlouho ne, naposledy jsem u něj takhle slintala při sledování "Troji". Za Brada klidně **, za příběh *. Víc ale ani zbla, možná za pár let, až budu vnímat i jiné skvosty uvnitř filmu.