• Pohádka

O život (2007)

Neuvěřitelná kravina s několika světlými momenty a na můj vkus nevhodnými sexuálnými scénami.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Po průměrné dvojce jsem nečekala zázraky, ale tohle nemělo chybu! Kam se hrabe třetí "Shrek"! Div mi netekly slzy smíchy... ty hlášky... "Támhle je Sid!" "Vida!" "Ne, Sid!" "Vždyť říkám, vida!" "Nejdřív zachráníme Sida a potom tu tvojí Vidu!" Jo a scéna, kdy Scrat stěhuje gauč, je taky skvělá. Kdy už mě někdo vyslyší a natočí o něm celovečerní film?

Střípky vzpomínek (1999)

Ze začátku solidní film s pěkným nápadem, ale tvůrci z toho mohli vytřískat víc. Dojemné ani trochu a kde vidíte "hluboké přátelství, které rozkvete v lásku"?! Barney s Cassie se viděli asi třikrát, poté se objali a políbili! A opravdu, ale opravdu jsem nepochopila konec! Jestli je někdo schopen vysvětlit mi, jak ten příběh vůbec skončil, prosím napište mi zprávu. Děkuji.

Díra (2001)

Čekala jsem něco lepšího, ale uznávám, že pointu jsem víceméně uhodla při přečtení televizního programu. Často se stávalo, že jsem se neorientovala v pravdivé (nebo lživé?) verzi, jinak bych hodnotila výš. A mimochodem, Keiře to tu seklo, na rozdíl od mladíka, který byl středem pozornosti hlavní hrdinky.

Komando (1985)

Sice nechápu, proč se točí filmy, kde je od začátku naprosto jasné, co se bude dít, ale tohle se mi líbilo. Arnold solidně hláškoval ("Prosím nebuďte mého přítele, je k smrti unavený.") a potěšila mě přítomnost mladinké Alyssy Milano.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Protože všechny hlášky jsem dopředu znala ze zdejšího hodnocení, ani jsem se jim při filmu nesmála. Polívku jako herce nemusím a některé scény se potácely na hranici trapnosti (nejvíce asi ta s andělem). Kultovní komedie? Pro mě tedy ne.

Hra (1997)

Spoilery! Na (pro mě zatím neznámý) film Davida Finchera jsem byla opravdu zvědavá. Bohužel přišlo zklamání. První půlhodina mi připadala neskutečně nudná a nezáživná (až na pana Jarmila Prdeleho :)). Zbytek filmu nebyl špatný a scéna, kdy hlavní hrdina zastřelí svého bratra a následně skočí ze střechy mrakodrapu, byla dokonale šokující. Kdyby následovaly závěrečné titulky, hodnotím za 4*, následovalo ale pokračování filmu a já dodnes nepochopila, jak to "zastřelení" narafičili.

Psycho (1998)

Původní Hitchcockovu verzi jsem zatím neměla možnost vidět, proto hodnotím takto. Hororem bych "Psycho" nenazvala, ale thriller je to solidní.

Fakulta (1998)

Víc než solidní film pro teenagery, i když hororem bych ho nenazývala. * navíc za úžasného a sladkého Joshe Hartnetta.

Jmenuji se Sam (2001)

Už jsem viděla několik filmů o lidech, kteří jsou "jiní", a "Jmenuji se Sam" je z nich nejslabší. Sean Penn podal samozřejmě výborný herecký výkon, ale na Toma Hankse nebo Dustina Hoffmana nestačí. Navíc mi zde byla velice nesympatická malá Dakota Fanning v roli Lucy. Na sedmileté děvče mi zkrátka připadala moc vyzrálá, inteligentní a tak vůbec.