Volejte Saulovi - Série 2 (2016) (série)

Oproti 1. Sérii tu máme konečne nejaký ten súvislý dej. Seriál sa rozdeľuje na dve časti. Prvá patrí J. McGillovi a tá druhá Mikovi. Sú to dva úplne odlišné svety.... Stále tomu ale niečo chýba.    | Cinematography: 8/10 | Plot: 6/10 | Characters: 8/10 | Acting: 7/10 | Music: 6/,510 | Pacing: 5,5/10 | Ending: 7/10 | Overall: 7,5/10 |

Volejte Saulovi - Série 1 (2015) (série)

Seriál môžme teoreticky zaradiť do pokračovania legendárneho Breaking Bad, kde si Saul zahral jednu z vedľajších rolí. Vince Gilligan nám približuje príbeh Saula (Bob Odenkirk), ktorý sa odohráva ešte pred spomínaným Breaking Bad. 1. séria nepriniesla nič iné ako chaos medzi jednotlivými časťami. Vôbec mi to do seba nepasuje...               | Cinematography: 8/10 | Plot: 5,5/10 | Characters: 8/10 | Acting: 7/10 | Music: 6/,510 | Pacing: 4/10 | Ending: 6,5/10 | Overall: 6,5/10 |

Policajt v Beverly Hills (1984)

Policajt v Beverly Hills je pre mňa klasická oddychovka, ktorú  si vždy rád pozriem v telke. Nie je to dokonalé, ale zároveň to nie je ten najhorší film... Scény mi prídu občas až trochu moc komické, ale všetko zachraňuje ikonická hudba.    | Cinematography: 5,5/10 | Plot: 7/10 | Characters: 6,5/10 | Acting: 5,5/10 | Music: 6/10 | Pacing: 5/10 | Ending: 7/10 | Overall: 6,5/10 |

Zjizvená tvář (1983)

Peniaze, drogy, láska, pomsta, tiger a jeden "Zasranej Grázl". Tony Montana. Film Scarface je legendárna klasika. Tony Montana (Al Pacino) je jeden z najprepracovanejších charakterov aké poznám. Nebojácny a Vražedný Tony, ktorý by pre peniaze urobil všetko. Vražda tu, vražda tam, krv, pomsta a iné veci, ktoré tento film robia majstrovský dielom v celosvetovej kinematografii. Až na posledných 40 minút mi film ale prišiel relatívne nudný. Neviem prečo. Aj tak som si ho nadmerne užil.     |Cinematography: 7,5/10 | Plot: 7/10 | Characters: 10/10 | Acting: 8/10 | Music: 6,5/10 | Pacing: 7/10 | Ending: 10/10 | Overall: 8/10 |

Zmizelá (2014)

Fincher má aj naviac... Gone Girl určite nepatrí k jeho topke (Se7en, The Game, Fight Club). Od začiatku sa dej pomaly rozbieha, prichádza prvá zápletka a je to tu. Dozvedáme sa, že Amy je geniálna žena, ktorá chce dostať svojho muža za mreže. Koniec docela potešil, ale inak za mňa priemerný film bez extra zvratov.        |Cinematography: 7/10 | Plot: 7/10 | Characters: 6,5/10 | Acting: 8/10 | Music: 7,5/10 | Pacing: 6,5/10 | Ending: 8,5/10 | Overall: 7/10 |

Temný rytíř povstal (2012)

The Dark Knight raises je kapitola sama o sebe. 158 minút slasti pre oči. Christopher Nolan a jeho film s najväčším rozpočtom aký kedy mal... Krása. Príbeh o láske, odhodlanosti, spravodlivosti, chaose a strachu. Bane (Tom Hardy) ako hlavný záporák má silný charakter a túhu zničiť Gotham City. "Temný rytier povstal" neviem si predstaviť iný názov tohto filmu... Aj tento film má svoje nedostatky aj keď ich je len málo. Podľa mňa sa Nolan opäť trochu prekonal čo sa týka celkového času filmu. mne by kľudne stačilo 120 minút. Občas sa tu vyskytnú nudné a bezvýznamné scény. Aj cez to všetko je to absolútny trhák s nádherný príbehom a vyvrcholením. Nolan nesklame nikdy...   | Cinematography: 9,5/10 | Plot: 9/10 | Characters: 10/10 | Acting: 8/10 | Music: 8,5/10 | Pacing: 9/10 | Ending: 8,5/10 | Overall: 9/10 |

Batman začíná (2005)

Ch. Nolan sa rozhodol prejsť na určitý čas k DC a Batmanovi, pričom nakrúcal aj svoje diela. Urobil dobre. The Dark Knight trilogy je jedna z mojich najobľúbenejších sfilmovaných trilógií. Batman Begins je film opäť na vysokej úrovni. Predsa len je to Christopher Nolan. V prvej polovici sa dívame na progres Bruca Wayna, scény sa nádherne prelínajú - súčasnosť s minulosťou. Druhá polovica je o už úplne niečom inom... Wayne sa vráti do Gothamu aby navrátil mestu spravodlivosť a odstránil kriminalitu. Ako porazí mafiánsku skupinu Falconeho, ukáže sa nový "záporák". A už sa pomaly dostávame do záveru. Liga Tieňov, menší Plot Twist a je to tu. Finálna scéna. Batman víťazí a stáva sa hrdinom Gothamu. Klasický záver filmu, dokonale sfilmované, dramatická hudba. Nieje čo vytknúť.     | Cinematography: 9/10 | Plot: 8,5/10 | Characters: 8,5/10 | Acting: 9/10 | Music: 8,5/10 | Pacing: 9/10 | Ending: 8,5/10 | Overall: 9/10 |

Interstellar (2014)

Ch. Nolan - režisér z inej dimenzie. Inak by som ho nenazval. Ďalší skvost z jeho tvorby je tu. Interstellar. Pozoruhodný film, ktorý sa tiahne od začiatku až do konca príbehom lásky, napätia a boju s časom. McConaughey vo výkone roka z cela určite. Aj keď Christopher Nolan prinesie nový, dramatický a geniálny film, vždy sa niečo nájde... Interstellara hodnotím ako jeden z najlepšie spracovaných filmov. Nič mi tu nechýba. Nolan opäť nesklamal...     | Cinematography: 10/10 | Plot: 8,5/10 | Characters: 9,5/10 | Acting: 10/10 | Music: 10/10 | Pacing: 9/10 | Ending: 9/10 | Overall: 10/10 |

Whiplash (2014)

Dámy a Páni, predstavujem Vám Whiplash. Veľmi chytrý, dramatický a vybrúsený film do poslednej sekundy. Film so si užil od začiatku. Nebolo chvíle, kedy by som sa nudil. Dej sa pomaly vyvíjal, stupňoval až vygradoval vo veľkolepom finále.   | Cinematography: 7/10 | Plot: 7,5/10 | Characters: 9/10 | Acting: 10/10 | Music: 8,5/10 | Pacing: 8/10 | Ending: 8/10 | Overall: 8/10 |

Počátek (2010)

Počiatok | Inception (2010) je vskutku pozoruhodný film. Od jeho začiatku som vedel, že to bude úplná bomba. Ch. Nolan ukázal opäť svoju pravú tvár a stvoril neobyčajný a geniálny film, ktorý by som mohol pozerať dokola a dokola... Od jeho začiatku, zápletky až po konečné vyvrcholenie je to naozaj majstrovské dielo. Môžme sa baviť takisto aj o dobrej práci Leonarda DiCapria, a iných hercov, ktorí predviedli pozoruhodný výkon. Aj cez to všetko mi vo filme niečo chýba... Občas nudné dialógy, Postavy bez charakteru, ktoré by potrebovali ešte vyladiť a ten začiatok je z celku nudný a až moc prekombinovaný vysvetľovaním. Christopher Nolan je v podstate ten najgeniálnejší režisér.    | Cinematography: 9/10 | Plot: 9,5/10 | Characters: 7,5/10 | Acting: 10/10 | Music: 9,5/10 | Pacing: 10/10 | Ending: 10/10 | Overall: 10/10 |