Lotrando a Zubejda (1996)

Snad nejhezčí česká pohádka. Mohla bych se na ni dívat pořád. Skvělé písničky a Svěrákovský humor udělaly své. Herecké obsazení, atmosféra, děj a hlášky jsou prostě dokonalé. Všechno to hraje dohromady. Je jak pro děti, tak pro dospělé! Už se těším, až si dám letos zase opáčko. Takhle kdyby vypadaly všechny pohádky…

Nesmrtelná teta (1993)

Tato pohádka měla velmi zajímavý námět, a hlavně v sobě nese alespoň nějaké poselství. Opět je tu trošku temna, kdy mi nedávala ta jeduna Bohdalová s jejími obřími psy spát. Ale všechno to zachraňovala milá postava krále. Vcelku dost vyvedená pohádka, která se řadí spíše mezi ty lepší. Jen bych si asi v hlavní roli představovala někoho sympatičtějšího než Blažka.

Princ Bajaja (1971) odpad!

Do nebe volající děs běs. Není divu, že jsme tuto pohádku v rodinném kruhu vždycky přeskakovali. Nikdo se na ni zkrátka nechtěl dívat a kazit si chuť a vánoční atmosféru. Opět hodně temná pohádka, kterou si vícekrát nepustím. A vám doporučuji totéž. Chlad z ní jen prýští.

O zapomnětlivém černokněžníkovi (1990)

Už celkem povedená pohádka, kterou táhne perfektní Heřmánek s jeho úžasnou chaotickou postavou rozverného černokněžníka. Líbily se mi občasné narážky na odpor komunismu a malá herečka s copánky v hlavní roli.

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Tuhle podivnou „pohádku“ dětem rozhodně nedoporučuji pouštět. Je to extrémně divné a děti by to mohlo uvrhnout do depresí. Jiří Langmajer si tu zase střihnul velkého záporáka a potvrdil tak, že se do těchto rolí opravdu hodí. Rozhodně to není pohádka pro děti. I ve své dospělosti, když si na ni vzpomenu, tak je mi z ní poněkud divno. Vražda a obživnutí prince tomu rozhodně nepřidává. Celá pohádka je prolezlá zlými a prašivými krysami (a tím nemyslím zvířátka). To asi proto, aby se děti naučily už od mala nikomu nevěřit a mít se stále na pozoru!

RumplCimprCampr (1997) (TV film)

Hodně atypická pohádka s atypickým obsazením. Ovšem ne úplně sympatickým. Princ je zase strašný „hezoun“, a tak jsem si s jeho postavou moc nepotykala. Rozhodně však v sobě má pohádka nějakou originalitu, příjemné, letní prostředí a děj hezky plyne. Hlavní záporák je velký sympaťák.

Princezna ze mlejna 2 (2000)

No vida… začínám psát tuto recenzi a v hlavě si říkám, že první moje slova budou o tom, že je to zase strašně uječené, jakoby to snad režíroval Troška… a ono ejhle, kdo to na mě vykouknul z pozice režiséra… Nicméně tady už se mi líbí alespoň příroda a taková vcelku pohodová atmosféra.

Z pekla štěstí (1999) odpad!

Tak se dám do toho a okomentuji si všechny pohádky, co jsem viděla, ať mám databázi kompletní. A začnu hezky od odpádku. Protože tahle pohádka si to zaslouží. Jediná sympatická postava byl Vaculík. Jinak je to uječená, hloupá Troškovina, která nikdy nebavila mě a celou moji rodinu. Miroslav Šimůnek je dle mého vytříbeného oka hodně nehezký chlap, a tak mému pocitu z pohádky vůbec nepřidal.

Nikdo (2021)

Takhle bych si představovala akční snímek. Takový ze života... Každý má určitě den, kdy potřebuje upustit páru. Věřím, že po takové krásné bitce, která se odehrála v autobusu, se vám musí dost ulevit. Tahle rvačka byla opravdu lahůdka. Dále se mi moc líbila ukázka stereotypnosti života a potvrzení přísloví: tichá voda břehy mele... Hutch "Saul" se nezdá, ale když se naštve, tak se z něj stává mlátící mašina. Film byl tak akorát dlouhý a vůbec nestihl nudit.

Než přišla bouře (2018)

Film jsem viděla před pár lety, kdy mě nalákal hlavně Sam Clafflin a informace, že se jedná o skutečnou událost.  Tohle je přesně ten snímek, který můžete vidět jen jednou, protože to celé stojí na jeho překvapivém konci. V průběhu děje pozorujete 2 hlavní hrdiny, kteří dost dobře utáhli celý film, jak bojují s přírodními živly o záchranu jejich životů. Nečekejte žádnou přeslazenou romanťárnu. Ta se objevuje jen v nudných úsecích, kdy vám tvůrci představují, jak se hlavní duo seznámilo.