The Shadow on the Window (1957)

Celkem zdařilý noir o policajtovi, který pátrá po své zmizelé manželce. Jediný svěděk je jeho syn, který ale šokem ztratil paměť a přestal mluvit.

Alice Cooper (2014)

Alice Cooper je můj nejoblíbenější zpěvák a umělec vůbec. Četl jsem jeho autobiografii, takže tento dokument mi nepřinesl úplně velké množství nových informací, ale bylo skvělé si k tomu o čem jsem četl, přiřadit i barevné obrázky. Dokument využívá kromě faktických záběrů z koncertů, rozhovorů a dokumentů také rozpohybované, animované fotografie, takže nedostatek vizuálního materiálu pro 50. a 60. léta vůbec nevadí. Celá mozaika je doplněna i o ilustrační záběry ze starých filmů - hlavně Dr. Jekyll a Mr. Hyde, Kabinet Dr. Caligariho a nebo staré universalovské horory.

V neděli vždycky prší (1947)

Hlavní hrdinka ukryje ve svém domě, kde žije s manželem, synem a dvěma nevlastními dcerami, svého bývalého milence, který je na útěku z vězení. To je poměrně dobrý nápad, ale bohužel je tento hlavní příběh rozmělněn vedlejšími dějovými linkami popisujícími milostné trable obou dcer a to už tak záživné nebylo. Závěrečná noirová naháněčka se dost povedla.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Řecká mytologie po americku. Nic jsem od toho nečekal, takže zklamaný nejsem. Prostě průměrné fantasy.

Spící tygr (1954)

Uznávaný psychiatr je na cestě domu přepaden ozbrojeným zločincem. Povede se mu ho však zneškodnit a místo na policii ho odveze k sobě domu, kde se rozhodne vyléčit ho od jeho zločineckých sklonů. __ Velice povedený britský noirový thriller, který i přes svojí komornost nenudí a na konci ukazuje poměrně zajímavý zvrat.

Hvězdná hodina (1949)

Britské drama z doby války, které se zaměřuje na vědce a techniky, kteří vytváří a testují nové zbraně. Vrcholná scéna, kde hlavní hrdina demontuje nevybuchlou německou bombu byla sice skvěle natočená, ale jinak byl tento film moc roztahaný a nijak zvlášť napínavý nebo zajímavý.

Zrůdy (1932)

Film, který mezi doboými horory vyčnívá tím, že "monstra" jsou hrána lidmi se skutečným postižením. Jinak to na mě bohužel příběhově nijak zvlášť nezapůsobilo.

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

Název nedává prostě smysl :-) No a jinak se jedná o poměrně obstojnou duchařinu, která má samozřejmě každé klišé, které duchařský film může mít. Nicméně zde hrají celkem sympatičtí herci a celková atmosféra i ten příběh z 19. století se povedl. Nejstrašidelnější mi však přišla na závěr ta fotografie tý skutečný rodiny :-D :-D