How to Make a Monster (1958)

Starému maskérovi poté, co se dozví, že má být propuštěn, trochu hrábne a začne využívat herce k tomu, aby vraždili. Dobrý béčkový námět a místy docela i zábava, ale chtělo by to větší spád a možná trochu výraznější závěr, kterému barva rozhodně nijak zvlášť nepomohla.

Appointment with Danger (1951)

Alan Ladd jako poštovní inspektor, který se ke všem chová jako by to byli zločinci a Phylis Calvert jako jeptiška, která naopak se všemi a tedy i se zločinci soucítí, jsou docela dost zajímavá a fajn dvojice. Bohužel hlavní náplní snímku je infiltrace do gangu, který chce ukrást peníze z poštovní zásilky. Tyto polodokumentární noiry o mužích zákona pracujících v utajení moc nemusím a mnohem radši bych se koukal na snímek o detektivovi, který ochraňuje korunní svědkyni, jeptišku, protože jejich vzájemné dialogy byly výborně napsané a měly určitý vtip, nadhled, ale i hloubku. Bohužel jich nebylo mnoho a zbytek mě moc nebavil.

Guns, God and Government World Tour (2002) (koncert)

Pěkná show, i když pořád radši si pustím jeho CD :-) Vadilo mi to, co tu už taky zaznělo ... je to sestřih z různých koncertů, takže se v průběhu jedný písničky občas vystřídají různý outfity.

Terče (1968)

Byron Orlok (Boris Karloff) versus šílený odstřelovač. Velice zvláštní film, který se mi moc líbil. Na jedné straně tu máme zahořklého a do důchodu odcházejícího herce Orloka (jméno podle hraběte ze snímku Nosferatu) a na straně druhé vyšinutého floutka s hodně nesympatickým ksichtem, který má krásnou ženu a bezproblémový vztah s rodiči a žije v hezkém domě a jednoho dne mu prostě přeskočí a rozhodne se zabít co nejvíc lidí. Scény bez hudby navozovaly opravdu tísnivou atmosféru a celkově bylo jeho vraždící počínání ztvárněno hodně syrově a působivě, i když jenom to nejhorší jsem mu přál od tý chvíle, co se poprvý objevil na plátně. Kromě děje samotného mě bavily taky odkazy na jiné filmy. Musím si sehnat ten Criminal Code a konečně se podívat na Cormanův Terror.

Upíři (1998)

Viděno už podruhé (naposled někdy před sedmi lety), ale hodnoceno poprvé. Nové Mexiko poskytuje ideální kulisy pro skoro každý americký horor, takže o atmosféru není nouze. Jan Valek, coby pražský upír ze 14. století je také docela sympaťák, no a Woods s Baldwinem rovněž. Upíři mě napodruhé bavili snad ještě víc než napoprvý.

Jáson a Argonauti (1963)

Jako malej jsem měl tenhle film nahranej na videokazetě z televize a pořád dokola na něj koukal. No a jako velkej jsem nedávno přečetl práce od Michaela Granta (Zrození Řecka a Klasické Řecko), kde je samozřejmě prostor věnován také řecké mytologii a divadelním tragédiím a tedy logicky i příběhu Jasona, a tak jsem se rozhodl opět si tuto klasiku pustit a nostalgicky zavzpomínat :-) Co se týče vizuální stránky, tak ta je bezpochyby za 5* - kostýmy a kulisy super, no a triky nepůsobí nijak zastarale a vypadají líp než kdejaké dnešní počítařové trikové origie. Např. ani kostlivci ani velký bronzový muž nebo hydra nepůsobí ani v nejmenším úsměvně ... naopak docela uvěřitelně. Příběh samotný už tak silný není ... prostě standardní heroická plavba s několika nástrahami, souboji, zrádcem, krásnou dívkou a zlými králi. Velká škoda, že film postrádá druhý díl a příběh tohoto Jasona tak zůstane otevřený.

The Avengers (1961) (seriál)

Na seriál jsem koukal zhruba od podzima 2011 až do ledna 2014 (s velkými nebo malými přestávkami ve sledování). __ Hlavním hrdinou celého seriálu je agent John Steed (Patrick Macnee), který spolu se svými pomocníky, respektive zatraceně sexy pomocnicemi, řeší různé případy pro tajnou vládní organizaci. K první sérii toho moc napsat nemohu. Dochovaly se nám z ní pouze dva celé díly a třetina prvního dílu. Viděl jsem jen jednu epizodu. Steedovým partnerem v této sérii je doktor David Keel, kterého hraje Ian Hendry. Nicméně by se to dalo otočit. V první sérii byl hlavním hrdinou Keel, zatímco Steed byl pouze jeho pomocníkem. ___ Ve druhé sérii Hendry odchází a ze Steeda se stává hlavní postava celého seriálu a přicházejí noví partneři. Prvním z nich je doktor Martin King (Jon Rollason). Objevil se pouze ve třech epizodách,. dalším sidekickem se stala Venus Smithová (Julie Stevens), která strašila naštěstí jen v šesti dílech. Jednalo se o nesympatickou blondýnu, která v každým díle měla nějaké otravné pěvecké číslo a očividně byla do Steeda zabouchnutá. Nejčastější Steedovou partnerkou ve druhé sérii byla Cathy Gale (Honor Blackman), inteligentní dáma v sexy kožených kalhotech, která ovládá judo a poradí si v každé situaci. Cathy se objevila ve většině dílů druhé série a vydržela i celou třetí sérii. Se Steedem tvoří skvělou navzájem se špičkující dvojku. Co se kvality druhé série týče, tak jsem čekal maličko víc. 99% scén se odehrává ve studiu, jednotlivé epizody mají velmi podobné zápletky a hodně kolísavou kvalitu, některé jsou zábavné a napínavé a jiné zase nudné. Zvuk není úplně čistý, takže občas není rozumět a vzhledem k tomu, že většina herců ve vedlejších rolích nebyla nijak výrazná, tak jsem se v některých postavách dost ztrácel. ___ Ve třetí sérii se již Cathy Gale ustálila jako jediná Steedova partnerka, což seriálu výrazně prospělo, neboť její zadek v kožených kalhotách je ozdobou každého dílu. Celkově se třetí série posunula o něco dopředu - epizody jsou zábavnější, nápaditější a dějově pestřejší a také jsou více využity exteriéry. ___ Ve čtvrté sérii Steed dostane novou partnerku, Emmu Peel, kterou zvtárnila nepřekonatelná výtečná herečka Diana Rigg. Jejich vzájemná chemie funguje znamenitě. Na jednotlivých epizodách je vidět větší rozpočet, takže si užijeme mnohem více exteriérů a interiéry zase nevypadají tolik studiově. Zápletky jsou neskutečně zábavné, vtipné, často absurdní a komické a přesto nechybí napětí a vynikající atmosféra a rozhodně se nejedná o žádnou parodii na špionážní žánr. ___ Pátá série má narozdíl od čtvrté dosti kolísavou kvalitu jednotlivých epizod. Nicméně ty dobré a zábavné přeci jenom převažují. Objevují se remaky starších černobílých dílů s Honor Blackman. No a Emma přestala nosit své legendární kožené outfity a vyměnila je za barevné "teplákové" kombinézy, které až na několik výjimek nevypadají nic moc. ____ Závěrečná série představuje novou kolegyni jménem Tara King, kterou hraje Linda Thorson. Je sice fajn, ale své předchůdkyni se nevyrovná (a navíc některý modely, co nosí jsou poměrně dost otřesný). Seriálu trošku dochází dech, některé epizody jsou fajn, ale hodně jich je průměrných, podprůměrných nebo hrozných. (Výcuc ze záznamu, který jsem si v průběhu sledování vedl ve zdejším deníčku na profilu.)

Přísně tajné! (1984)

V NDR je u moci politicko-vojenská síla silně připomínající nacisty (a také se tu mluví zásadně anglicky a jidiš) Nick Rivers je rocková hvězda silně připomínající Elvise a všichni členové odbojového hnutí v Německu jsou Francouzi se jmény jako Deja Vu, Croissant, Souffle nebo Avantgarde. Film se sice určitě odehrává v 80. letech (soudě podle zmínek o MASHi nebo prezidentu Carterovi), ale jeho atmosféra, auta a styl oblékání připomíná spíš USA 50. let. Celkově vzato zábava je to moc dobrá. Vtipných narážek na různé filmy je tu fakt plno (Modrá Laguna, Čaroděj ze země Oz, Frankensteinova nevěsta ...) a potěší i malinká rolička Petera Cushinga coby švédského majitele obchodu s knihami. (Celá scéna s ním je puštěna pozpátku :-))

Lonelyhearts (1958)

Montgomery Clift se za každou cenu chce stát novinářem, a tak se prostřednictvím Myrny Loy setká s jejím manželem, kterého hraje Robert Ryan a který je šéfredaktorem deníku Chronicle. Dostane za úkol psát sloupek Lonelyhearts,kde dává rady čtenářům. Za chvíli si to začne brát moc osobně a dostane depky. Nebylo to špatný, ale jaksi bylo tak trochu jasné, kudy se příběh bude ubírat a jak to dopadne. Místy jsem se trochu nudil a neškodil by tomu větší spád nebo kratší délka. Kdo se mi opravdu hodně líbil, tak to byl Ryan. Jeho výkon v roli cynického šéfa novin byl jeden z nejlepších, co jsem od něj viděl.

The Racket (1928)

Po hodně dlouhé době jsem dal zase němý film a musím přiznat, že mi úplně nesedl. Byla doba, kdy jsem snímky z 20. let hltal, ale asi jsem si už odvykl. The Racket sleduje příběh čestného policejního kapitána, který se snaží dostat za mříže gangstera Scarsiho, který má za sebou významnou politickou podporu. Dobrej byl začátek a konec, ale prostředek by neškodilo trošku zkrátit nebo pustit zrychleně :-D