Kukuřičné děti (1984)

Nekompromisní horor se super syrovou atmosférou zemědělsko-náboženského maloměsta, fanatickou sektou dětiček a dvěma náhodnými kolemjedoucími. Trošičku mě zklamalo to nadpřirozeno na konci. Mnohem víc by se mi líbilo, kdyby to prostě byl jenom film o fanatické sektě.

Zlověstné ticho (2007)

Hodně povedený atmosférický horor se super děsivými loutkami. Mary Shaw byla opravdu odporná babka, obzvlášť po smrti :-)

Annibale (1959)

Příběh o slavném Hannibalovi, jeho přechodu přes Alpy a neúspěšném pokusu dobýt Řím není klasickým biopicem a ani nepodává komplexní příběh Hannibalova tažení nebo druhé punské války. Zaměřuje se pouze na určitou výseč jeho patnáctiletého pobytu v Itálii a hlavní je ve filmu samozřejmě milostná linka mezi Hannibalem a Sylvií. Film samotný mě bavil, ale představoval bych si trochu víc bitev. Victor Mature už dávno překročil čtyřicítku a na roli Hannibala, kterému bylo v době přechodu Alp ani ne 30 byl tedy trochu starý a stejně tak na roli romantického hrdiny obecně (osobně bych mu tipnul klidně i víc než 44). Historické nepřesnosti by se tu zcela určitě našly (např. Hannibalovi zbylo nějak podezřele mnoho slonů, a Hannibalův bratr Hasdrubal ve skutečnosti velel armádě v Hispánii a překročil Alpy až o 10 let později, aby se přidal k Hannibalovi, což ho stálo život) ale to mi nijak extrémně nevadí. Film je zajímavý tím, že se tu objevují Terence Hill coby římský floutek a ve dvou scénách také jeho pozdější parťák Bud Spencer jako vůdce Galů Rutar (taky jsem ho nepoznal, až pozdějc jsem si přečetl koho hrál). No a ten plakát co je píše jako hlavní role a ukazuje oba v římských přilbách je totální volovina. No a kromě těchto dvou herců si zde zahrál taky Rik Battaglia, záporák z mnoha filmových Mayovek.

Ulisse (1954)

Jako malej jsem měl obrázkovou knížku s Odysseem, byl to můj nejoblíbenější hrdina. Viděl jsem jednu novější zdařilejší adaptaci a tento snímek bohužel ani zdaleka nedosahuje mých tehdejších představ, ale i tak to bylo fajn, i když se mi na konci chtělo spát ... což teda nebyla vina filmu :-)

Demetrius a gladiátoři (1954)

Moc mě nebavilo ani Roucho a ani tento jeho sequel. Nad všemi ostatními herci opravdu vyčnívá Jay Robinson coby psychopat Caligula.

Insidious 2 (2013)

Musím říct, že dvojka se povedla stejně jako jednička ... tedy zajímavý hororový příběh s několika lekacími místy a pěkně rozpracovanou background story a opravdu šíleně úchylným hlavním záporákem, tedy duchem :-D Líbilo se mi typově přesné obsazení hereček na role mladých Elise a Lorraine.

Insidious (2010)

Solidní a zábavná duchařina s několika docela povedeně lekavými místy, i když to rozhodně není nic počem bych měl strach jít v noci na záchod :-)

Sedmá Sindibádova cesta (1958)

Další velká nostalgická vzpomínka na dětství. Popravdě jsem si vůbec nepamatoval, že jsem tento film někdy viděl, ale už od úvodních titulků se mi začala téměř každá scéna živě vybavovat. Super triky, které rozhodně nevypadají na rok 1958.

Útěk z ráje (1932)

Falešný baron se dá dohromady s falešnou hraběnkou, vrátí si věci, co si navzájem během romantické večeře ukradli a začnou pracovat spolu. Jejich největší akcičkou má být okradení bohaté paní Coletové, ale jaksi to začne vypadat, že se lupič zamiloval :-) Zábavná předkodexová komedie se skvělými postavami a dialogy. Trošku to nudilo ve druhé půlce, ale jinak moc fajn :-)

Abilene Town (1946)

Ze Scottových westernů patří tento mezi ty slabší a nudné.