Snílci (2003)

V Dreamers Bertolucci načrtol mnoho motívov, myšlienok a puritánom by sa mohlo zdať, že aj príliš veľa erotiky. Ľudská sexualita a prirodzenosť je však podstatná téma v Bertolucciho filmoch, no nie najdôležitejšia a možno ju skôr chápať ako vyjadrovací symbol a nie režisérovu sexuálnu obsesiu a potrebu šokovať ... Cez hedonistický životný štýl dvojčiat Thea a Isabelle a amerického študenta Matthewa tlmočí naivné ambiciózne sny mladých ľudí o tom, ako dokážu zmeniť svet, režim, ľudí, vyššie autority... Je jedno, na čo upriamite pri sledovaní svoju pozornosť, či na rozhovory, historický podtext, či na nahé telá.. Skutočne sa je na čo pozerať. Film je mohoznačný, pestrý, s odkazom a svojským dobovým vizuálom.

Mercury (1998)

Na tento spackaný a ťažkopádny film sa budem snažiť čo najrýchlejšie zabudnúť...

Hosté večeře Páně (1963)

Ak je niekto dychtivý po kvalitnej psychologicko-existencionálnej dráme, nech sa páči: Bergmanov "Winter light" je vhodnou voľbou. Je to mnohovýznamový a hlboký film, ktorý pôsobí na dušu a zmysly diváka. Celý čas ste kŕmení krásnym vizuálom (kamera hodná ospevných ód), mystériou, dialógmi, ktoré stoja za to, že si ich človek nechá prejsť hlavou. Reflektujte, preciťujte, rozmýšlajte a inak podobne sa nechajte unášať Bergmanovým filmovým čarom.

Cowboys: Outrage! (1991)

Drsné a radikálne, no Mullayovské! V rámci svojho štýlu využil všetky dostupné symboly a pohral sa s témou radikalizmu a extrémizmu statočne.

Cowboys: High Noon (1991)

Celá séria Cowboys je inšpiratívna, vydarená, originálna a hodná k zamysleniu. High Noon rozhodne patrí k tým najsamviac vydarenejším epizódam. Ironizácia je jej hlavnou doménou. Seriózna téma rivality, násilia a nezmyselnosti zobrazená úsmevne a neseriózne.

Cowboys: Murder! (1991)

Zmeska expresionizmu, brutality, myšlienky predvedená cez konštantne otrasné Mulloyove postavičky. Animácia výborne vypointovaná.

Cowboys: That's Nothin' (1991)

Banda cowboyov v bare sa v tejto animácii predbieha vo výkonoch, úspechoch, zážitkoch, skúsenostiach, sexuálnych praktikách...Phil Mulloy si takto predstavuje strašne pekelnú debatu ... I am think, "That´s nothing!" :)

Cowboys: The Conformist (1991)

Veľmi živá a priamočiara animácia s osobitým odkazom a príbehom ľudí, ktorí sa "snažia" uniknúť konformnosti.

Blackfly (1991)

Tak toto bol čistý animovaný klip k piesni od Wade Hemswortha....

Vějíř lady Windermerové (2004)

A good woman je pre mňa čisto lepšou priemernou filmovou záležitosťou, ktorá ma ani k siahodlhejšiemu komentáru neinšpirovala:)