Mamma Mia! (2008)

Prosluněná optimistická podívaná plná chytlavých hitů od Abby, které prostě nestárnout. Co říct víc.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Stejně jako mě Angličani oslnili se svou verzí zombie světa v Dead Set, zvládli představit i universum superhrdinů hodně svéráznou cestou. Největším překvapením je parta ústředních postav, které jsou... nezlobte se na mě, povětšinu času dost nesnesitelné, ale to neznamená, že vás nezaujmou. Jejich vývoj, jejich reakce na dané události jsou (s ohledem na to, že by se skutečně něco takového jako bouře přinášející superschopnosti událo) velmi realistické a místy i zábavné. První šestidílná řada nesměřuje k žádnému velkému finále, nejde tu o záchranu světa, zůstane nevysvětleno nebo nevyřešeno pár záležitostí a jednotlivé díly propojují jen slabé dějové nitky, ale to neznamená, že vás Misfits nepobaví. Je to jiný, neuhlazený, politicky nekorektní pohled na lidi se superschopnostmi, nejde tu o bombastičnost, ale o to, aby ve vás zůstal dojem - tak by to asi vážně vypadalo, kdyby...

Chuck (2007) (seriál)

Naprosto odzbrojující komediálně akční seriál, který zraje jako víno (a že nastartoval hodně silně), kterému trošku podrazila nohy stávka scénáristů, ale on se vzchopil a navíc díky žádostem profesionálních novinářů i běžných diváků se dočká třetí série, což mi dělá hodně velkou radost. Téma samo o sobě není úžasně originalní, ale provedení je naprosto bezchybné a pro obsazení nemám dostatečně silný superlativ. Zachary Levi (mimochodem, podle všeho, jedna z nejpříjemnějších celebrit), Yvonne Strahovski a v podstatě i zbytek obsazení je naprosto dokonalé a z Chucka čiší energie neuvěřitelnou silou. Pro mě nejlepší podívana, kterou je možné v televizi zhlédnout.

Vzhůru do oblak (2009)

Musím se přiznat, že původní nadšení z počítačových animáků u mě bylo v poslední době rozmělněno díky kanonádě jednoho filmu za druhým. Bylo toho na mě prostě moc. Ale Vzhůru do oblak ve mně opět probudilo zájem, protože je nejen humorné, dojemné, ale roztomile kouzelné, tak má správné dobrodružství vypadat.

Základ rodiny (2005)

Kouzelné rodinné drama protknuté vánoční atmosférou 10x více, než reklamy se světelkujícím kamióny. Možná často odhadnutelné, ale přesto hřejivé a milé. Byl jsem opravdu velmi mile překvapen, sympatické filmové pohlazení.

Pařba ve Vegas (2009)

Musím říct, že jsem byl na jednu stranu natěšený, protože tady se zrovna nestává, že by takhle davově chválilo a současně jsem měl trošku strach, že budu zklamaný, protože jsem abstinent :D. Ale nakonec byly obavy zbytečné, protože tohle je opravdu příjemné překvapení. Nejde ani tak o to, že bychom se dočkali gejzíru gagů nebo dokonale promyšleného scénáře, ale o to, že postavy jsou skvělé a ještě navíc dokonale zahrané. Jako poučné video o řešení pomejdanových stavů, naprosto dokonalé :D

Ninja (2009)

Další důkaz, že Scott Adkins je nejlepší filmový bijec poslední doby (a navíc velký sympaťák). Ninja dokonale naplňuje šablony filmového ztvárnění ninjů, tak jak jsme zvyklí. Je tu morálně nezkažený frajer, který kope pěkně vysoko, je tu kráska v nesnázích (která si ale dokáže poradit s protivníky docela dobře sama), je tu velmi, ale velmi zlý záporák, je tu troška mystiky a jsou tu tajemné artefakty. A proč ne, troška nostalgie nikdy neuškodí a hlavně, Scott Adkins se ukazuje opět ve skvělé formě, takže fanoušci bojových umění budou spokojeni. I když, jak už tu bylo tisíckrát řečeno, všichni vzhlížíme k Undisputed III, to jistě bude pořádná lahůdka.

Zevlovat a prudit (2009)

Pro mě o něco lepší, než Policajt ze sámošky, ale jen díky scénám, ve kterých se Seth Rogen rozjede a ukazujem, že v trošku oplácaném těle může dřímat pořádný bijec. Sympatická je i Anna Faris, v roli vysloveně nesympatické. Jinak, ale komedie, která ničím neoslní a chvílemi i hraničí s nudou.

Sahara (2005)

Zbytečně utahané a někdy málo gradující, ale pořád slušná dobrodružná podívaná, kde Steve Zahn zvládá jako roli vtipálka, tak akčního hrdiny a docela mu to sedí.

2012 (2009)

Film, který dokonale naplňuje šablony kvalitního katastrofického spektáklu, respektive jde i trošku za ně. Tak vizuálně děsivě-úžasnou destrukci jsem v žádném jiném projektu neviděl a stejně tak jsem nikdy neměl u žádné podívané tolik nepříjemých pocitů při úmrtí některých postav. 2012 funguje přesně tak jak má, i když pravda, pár dialogů by klidně mohlo skončit na podlaze střižni.

Časové pásmo bylo změněno