Milodar

Milodar Bavič

okres Litoměřice

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 13.8.2019  11:16

Šťáva, totiž šťastná volba retro prostředí. Kontrast futro potápěčské kombinézy Mistress Denver a retro prostředí včetně hudby, působí odlehčeně až vtipně. Výběr herců vynikající, takže se neztratili v záblescích paprsků počítačové grafiky. Děj už je lehce sračkovitý, nicméně film nemíří na intlygenčně zdatné diváky. Jako lehká zábava funguje výborně, a to včetně dojemně kýčovitého příběhu zelených ušatých Skrullů, kteří jakoby se vykutáleli z prastaré epizody Star Treku.

• 30.4.2019  13:53

Nezajímavé plky, kdy se postupně chvástají jednotliví členové této kapely. Úroveň vcelku koresponduje s kvalitou hudby. Je zřejmé, že Mercury měl mimořádný hlas od přírody (což má např. i Karel Gott) a uměl napsat hit.

• 27.4.2019  22:21
    Rozpolcený (2016)

Materiál na krátkometrážní, max. 15 minutový film. Zbytek je kokotské pitvoření a šišlání J. McAvoye, který navíc musí střídat role tak nejapné, jakoby vypadly z workshopu 5. třídy zvlášní školy, a navíc jich musí být 124, protože jinak by to nebyla ta správná Hrouda. Unesená děvčata jsou snad odkazem na Texaský masakr a podobné filmy, škoda, že trošku nedotaženým. Není to špatné, ale zbytečně rozplizlé do neúměrné délky.

• 27.4.2019  22:15
    Vyvolený (2000)

Toto je komiksový film pro dospělé, kvalitní a zajímavý, na který potřebuje divák více orgánů, než oči a držku na chroupání popkornu.

• 27.4.2019  22:11
    Skleněný (2019)

McAvoy příšerně přehrává a ještě navíc ztvárňuje výběr tak trapných "rolí", že se to musí prostě přetrpět. S.L. Jackson naopak hraje výborně, a to stačí, když tam prostě jen tak unyle sedí a čumí. Kdo umí, umí, a kdo neumí, tak se pitvoří. No, ale teď k samotnému filmu. Je to zajímavé a škoda, že se tímto směrem neubírají průměrné filmy Marvel nebo totální sračky DC. Superhrdinové jsou zde skoro normální lidi, kteří jen rozvinuli nějaký nevšední talent. A není třeba ani armádu počítačových kouzelníků.

• 26.3.2019  20:58

Je to vtipné, je to pěkná roud můví jízda, dobrej film plný černého humoru. No, ale trošku poplatný své době (skákající chlapi na gauči v apartmánu) a taktéž občasné připomínání nemoci je mírně trapné. Celé dílko zachraňuje dvojka tureckých němců mafiánů, kteří hrají lépe, než ústřední duo.

• 26.3.2019  20:55

Chápu, že to bylo děsně pracný, když přes sto lidí našmrdlalo tento film frejm po frejmu. Ale výsledkem je dle mého trošku rušivá, komíhavá věc s náběhem na epileptický záchvat. Více bych uvítal pohledy na Goghovy obrazy s přechodem do normálního hraného filmu. Alespoň by ty obrazy vynikly. Nápad opravdu oceňuji, ale výsledek není tak dokonalý, jak tady píšou místní nekritičtí kritici. Forma za mě 3*. Naopak bych vyzdvihl obsah, který (nebýt rušivé formy) byl decentní a zajímavý.

• 23.3.2019  16:18
    Kung Fury (2015)

Pár dobrých vtípků v nechutné sračce kravin.

• 3.3.2019  19:56
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Snaha o dokonalou podívanou se chvílemi daří, ale často přechází v naaranžovanost. Divadelní scény mi moc neseděly, protože přechod od relistického prostředí do filmové fikce mě rušil. Děj zajímavý, ale že bych sedl na zadek, to také ne. Určitě je to dobrý seriál, který stojí za shlédnutí, ale je plno lepších seriálů, které zanechají trvalejší otisk.

• 12.2.2019  11:39
    Roma (2018)

Detaily pěkné, vizualizace charakterů mistrovská (parkování auta otcem vs. matkou) a celková atmosféra scén velmi podmanivá, některé řekl bych nezapomenutelné. Jen ten silný příběh tam nevidím. Někdy jsem cítil takovou lehce trapnou snahu o "umělečnost", např. zpívající opeřenec při požáru, nebo dlouhé a celkem zbytečné "art" záběry na nic.

• 12.2.2019  08:55
    Pustina (TV seriál) (2016)

Kombinace zničené krajiny, škodolibých českých buranů, zmetků z pasťáku, prostitutek a Jaroslava Duška, to je recept na znepokojující detektivku. Kromě Duška exceluje Špalková, Křenková, Noha.

• 19.1.2019  11:52
    Lucky (2017)

POZOR! Toto není film o člověku, který by měl nějakou nemoc a čekal brzskou smrt. Lucky je absolutně v pohodě. Spíš tedy řeší pomíjivost života v takové vyšší, lidské rovině. Z filmového hlediska klenot, plný napětí, našlapaného děje, skvělých hereckých výkonů, dialogů a hlubokých myšlenek. Nejhodnotnější na tomto filmu je právě umírněnost, není tam opravdu nic přemrštěného, žádné divadýlko, jen ryzí opravdovost. Jistě, Lucky není Aquaman, ani Džek Sperou. Díky Bohu. Pro mě určitě TOP 10 všech dob.

• 4.11.2018  10:12
    Maratónec (1976)

Dějový bizar zabalený do dokonalé formy. Tajemné jak uruguayský esesák. Závěrečná scéna je esencí 70. let.

• 5.8.2018  08:53
    Uteč (2017)

Téměř bez chybičky. Prostě takový odkaz na všechny ty americký klasiky, jako Texaský masark nebo Kukuřičné děti.

• 4.8.2018  19:25
    Inhumans (TV seriál) (2017)

Aha, místní tupé opičky dávají odpad a nebo jako řádné stádo 2 hvězdy, poněvadž už to tak udělali ti před nimi. Pro ostatní - rozhodně to stojí za shlédnutí a není to vůbec špatné. Pokud vám nevadí nízký rozpočet a chcete si užít triky jako ze seriálu Star Trek ze 70. let, nebo herce vybrané původně asi do nekonečného seriálu Manuela, tak někde za tím je docela pěkný příběh. Za zmínku stojí herecký výkon Karnaka a Black Bolta, kterej ani nepotřebuje svou sonickou hubu, poněvadž zabíjí pohledem. Za mě slušně zabil.

• 4.8.2018  19:20

Studio Marvel opět přináší něco, co je za každou cenu nejultimátnější, nejsmrtonosnější a nejdigitálnější. Vedlejším efektem všech marvelovských nej je také "nejnablbanější". Ale A:IW zas tak nablbané není, takže shlédnutí tolik nebolí a dá se říci, že je to jeden z mála filmů, který není pro děti a slaboduché, ale pro obyčejného konzumenta filmů s IQ mezi 50 až 80. Některé postavy dostaly celkem slušný vizuální prostor, např. Dr. Strange nebo mjr. Amerika, jiné se utápí v digitálním humusu (Thanos).

• 12.5.2018  12:07

Zatímco Franco hraje Wiseaua jako James Dean, jeho bratr Dave a.k.a. Leoš Mareš je takový další Tommy Wiseau. Nula od nuly pošla. Jako film o filmu je to skvělé, a to i pokud by byl celý příběh vymyšlený. Na rozdíl od The Room se zde divák opravdu (upřímně a nekultovně) pobaví a dokonce se podařilo Tommy Wiseauovi dát určitý intelektuální přesah, i když to byl pravděpodobně jen nýmand co jen vydělal prachy na podobných nýmandech.

• 12.5.2018  12:00
    Pokoj (2003)

Přetrpěno, čistě kvůli The Disaster Artist. Takových a podobných sraček jsou kvanta, že zrovna tento je tzv. kultovní je spíš dílem náhody. Tommy Wiseau je úkaz, který snad jediný trošku odchyluje toto veledílo od běžných sraček. I přesto ale nechápu, že se u toho někdo upřímně směje až brečí a recituje ty blbé dialogy. Jen díky The Disaster Artist jsem se občas bavil některými detaily.

• 3.5.2018  00:51
    Black Panther (2018)

Hoodně mooc povidlená noční moora! Prostě když se pár vibraných umělců zaposlouchá do černého rapu, je to jak když si babička od Boženy stoupne k plotně. A teď vážně - takhle hezkou adaptaci Mauglího už jsem dlouho neviděl. Pozor, je to adaptace genderově nekorektní, protože tohle si černoši nezaslouží. Následuje menší spoiler: Celý muzikál se odehrává na planetě Walmrož, tj. ve vektorových představách šíleného programátora (Martin Freeman). Ten od narození trpí Zikmund-Hanzelkovým syndromem, který zmírňuje fetiŠISmem v podobě náhrdelníku z kapřích zubů. Rozvrácenou osobnost tvůrci načrtli spíše symbolickým soubojem Černý punker vs. Killmonger, latex na latex, ouško na ouško. Na závěr trošku slov Zdeňka Trošky, která krááásně sedí na tenhle marveláček: "Dyž má človíček trošku té fantazie, dovede si to přenést do humorné nadsázky. A je to. Hotovo dvacet."

• 2.4.2018  13:35
    Carnivale (TV seriál) (2003)

Potulní kogianti jako živí. Skvěle vybraní herci, skvělé herecké výkony a mystický scénář. K tomu fajn hudba a vymazlená výprava. Zážitek, který bych v životě nečekal.

• 2.4.2018  10:41

Třetí a zatím nejlepší díl. Naštěstí pochopili, že marvelovky jako komedie jsou snesitelnější. Konečně jsou některé postavy sympatické, což v případě 1 a 2 dílu platilo jen u Odina. Např. Loki a Hela. Taktéž Collector je přesně dle mých představ, lépe by ho ztvárnil snad jen Stan Lee. Znuděný úchyl. A samozřejmě Odin. Děj asi trochu zbytečně obohacen o Hulka, ale chápu - komerce je komerce. Hulk se toho chopil dobře. Přecejen má 7 doktorátů, jeden z herectví.

• 19.3.2018  15:28
    Hawking (TV film) (2004)

Díky Bene Cumberbatchi, zachránil jsi mě před promrhaným časem. Nechal jsem se nalákat na vyjímečnou osobnost S. Hawkinga, a zasedl k tomuto tuctovému dílu. Příběhu brzy začne ochabovat svalstvo, už jen čekáme, kdy to ten kluk prolomí a k tomu dostaneme neukočírovanou touhu vrazit tam klišé s vizualizací genitálního myšlení. Naštěstí, nejsou to vznášející se rovnice v podobě světelných triků, kde výpočty zapadají do sebe a geniální myslitel hledí a nestačí se divit. Nejprve rozcvička, kdy Hawking, který sotva ukousne chleba na svačinu, smaže a znovu popíše tabuli 5x5 metrů čtverečních, aby si ověřil znaménko mínus v rovnici. Poté - když není po ruce tužka, ale jen křída - začne čmárat geniálního kosmologického panáka na chodník. To už zavání zatuchlým klišé. Ben však chodí po tenkém ledě (snad i vodě) s lehkostí a táhne celý film až do konce.

• 19.3.2018  15:18
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Po šestém díle první série, po úporném, nekřesťanském boji, vzdávám tento seriál. Odvracím svůj modrý zrak a blonďatou kštici od naivní polopatičnosti, výjevech jako z Mrazíka a příběhem jako z rodinného amerického filmu Ježíš, jen v severském balení. Travis mě solidně otrávil svým hereckým projevem, to že mluví jak buzna z fotbalové střídačky byla jen piha na kráse, ale ten jeho gejúsměv v blbý chvíle - no fujky! V reklamě na slipy by se určitě vyjímal lépe. Castingový Ragnarok se však týká všech obsazených, filtry na vybarvení očí domodra nikoho nespasí. Co ještě dodat... žoviální pomrkávání vikingů před švédskou trojkou v chýši, samozřejmě s dokonale upravenými ženami a vydepilovanými mužami, sem tam sek sekerou, nějaký to rouhání, k tomu hezký fjordy a divácká masa spokojeně mlaská.

• 30.1.2018  20:45

Kritici na ČSFD evidentně hodnotí námět filmu místo filmu samotného. Věřím tomu, že předloha a příběh Waris je opravdu důležitý a působivý. Nicméně, Sherry Horrorman není absolutně způsobilá uchopit takové závažné téma. Na to je třeba skutečný mistr a už jen nepochopení tohoto faktu činí z filmu řádnou sračku. Začátek, který měl zřejmě ukázat tvrdý život v Somálsku, vypadá jako vysněný ráj. Pak nastává jakési nesrozumitelné přesouvání hlavní hrdinky do Evropy. Následuje karikatura západní civilizace, pravděpodobně komediálně laděná, a k vážnosti tématu dost nevhodně. Pak je to catwalk klip a nakonec hezký projev Liyi Kebede. Ten by samotný stačil, pokud by se orámoval titulky před a po, tak dám 5*

• 28.1.2018  22:29
    Koleje osudu (2013)

Více takových železničních nadšenců. Firth je výbornej, to neukázané mučení je brnkání na napjatou psychologickou strunku, pak ukázané, to už je metalový riff.

• 19.1.2018  10:19
    Švýcarák (2016)

Není to nejdokonalejší film ve svém žánru, ale tu originalitu musím ocenit. Navíc některé scény jsou opravdu dobře udělané, má to spád, pořád se objevují nové zápletky a překvapení. Občas je to hodně přes čáru toho, co je považováno za vhodné. Člověk místy neví, zda se má smát, nebo plakat, zda je to dobré nebo trapné. Za mě spíš víc vtipné a dobré.

• 18.1.2018  20:03
    Institut Benjamenta (1995)

Nesnesitelná pseudoumělecká patlanina, která se dá dokoukat pouze v akutním stadiu psychopatie. Opravdu nevěřím, že zdejší pošuci, co dali nejlepší možné hodnocení, to neudělali jako zlý vtip, aby nalákali ostatní nebožáky.

• 17.1.2018  09:05

Čím víc jsou obě holky ve větší bryndě, tím více z nich padá tíha obyčejného života, který se bohužel jen málo kdy vydaří podle snů. Osvobodí se každá od těch svých sraček a pout a ejhle, sympatické antihrdinky jsou ještě víc k sežrání. Celý proces pokračuje a díky skvěle zahraným rolím si opravdu děvčata oblíbíme, čím víc "zločinů" spáchají, tím víc nevinné nám připadají.

• 17.1.2018  08:57
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Pár hezkých, rodinných scén, kdy skřípe ksicht o rozbité zrcadlo nebo se tluče pěstí do hlavy tak dlouho, dokud z ní není hakisak. Nespočet nervy drásajících horrorových scén, kdy se usmátá dobroserka ještě zaživa culí na svého Puníka, co si domů odskočil odpočinout od poprav v Afghanistánu. Veteráni jsou zde do jednoho totální magoři, kteří se vyšinuli a mimo válečnou zónu nemají co pohledávat. Do toho slušná práce městské policie. Tím chvála končí. Bohužel, seriál vyznívá chudě, jako by kromě kontrastu násilí/rodinka, hodnej Puník/zlej Puník neměl co nabídnout. Kdyby třeba Puník při zátahu na lumpy pokosil partičku dětí, hned by zápletka byla zajímavější. Ale to ne, raději se pořád bude vzdávat, zahazovat zbraně a vydávat se jako rukojmí. Hodnej strejda Puník, tak jak ho nechceme.

• 17.1.2018  08:46
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Iron Fist někdo blbě přeložil jako "neurotický hňup, co neumí ovládat svou svítící pěstičku a když už se mu zapne, tak si jí někdo zlej strčí do prdele". Výcvik v pohoří Khun-lun bylo zřejmě zaměřeno na něco jiného, než psychiku bojovníka. Tam totiž nedošlo k žádnému posunu a Danny je vlastně adolescent, který neví, co se životem a se svou pěstičkou. Ještě, že je tu rodina Meachumů, kteří jakž takž vytvořili divácky snesitelné podhoubí.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18