V čem je háček? (2007)

Háček je v k****, neboli (jinak řečeno), význam tohoto výchovně-vzdělávacího poučného mini (rozuměj 1,64165%) filmu je v tom, že je svou výchovně-vzdělávací poučnou funkcí zaměřen na velmi nepoučené osoby, které jsou z 99,8644% nepoučitelné, protože nemají v hlavě přemýšlecí orgán (jinak řečeno, jsou nepoučené).

Tuvalu (1999)

Je to celé značně poťouchlé, originální a okomalebné.

Sociální síť (2010)

Úspěch Facebooku je pouze v inovacích, ne v převratných myšlenkách, takže celý tento film je nesmysl. Všichni jsme znali komunitní weby už před tím, propojování přátel, diskusní fóra, chat, blog. Akorát to všechno šikovní programátoři inovovali do hezkého kabátku. Přínos pro lidstvo = 0. Géniové? Vizionáři? Jsou tisíce hackerů, kteří jsou opravdu geniální, a přesto z nich nejsou miliardáři, jako z Dicka Zuckersuckera... No, překvapils, Finkere. Příště očekávám něco o Rapidshare s Lady Gaga v hlavní roli. Pro všechny fanoušky facebooku zde mám jednu velmi naléhavou žádost o pomoc od samotného geniálního stvořitele: "Zakladatel Facebooku Dick Zuckersucker píše, že se prý Facebook sice stal velmi populárním mezi lidmi, avšak lidé si stěžují, že je příliš rychlý. Pomozte Facekbook zpomalit šířením zbytečných zpráv! Pošlete tuto zprávu aspoň 1500 přátelům za pomoci Copy + Paste. Dick dále říká: Vytvořil jsem pro Vás šikovný nástroj plný kvízů, nyní Vás na oplátku žádám o pomoc se zpomalením. Věřím, že mne nezklamete."

Divoši (2007)

Tento film působí tak přirozeně, příběh, herci, zkrátka všechno, sledování je neskutečná pohoda. A ta prostota! K tomu špetka skvělého černého humoru, opravdu zážitek...

Kmotr II (1974)

Žádný film na mě nikdy nezapůsobil tak silně jako... zaplať pánbů za toho Denira!

Kmotr (1972)

Žádný film na mě nikdy nezapůsobil tak silně, jako Kmotřík. Marlon Brando je vysloveně epický, z Robika Duvalla vyzařuje moudrost hodná consiglieri, proměna Al Pacina nemá v kinematografii konkurenci. Nejpůsobivěji se zdařil generační posun, kdy mladší generace mafiánů musí převzít zodpovědnost za celou rodinu.

Kmotr III (1990)

Bilancování, vzpomínání, rozloučení a odchod do gangsta důchoďáku. Těžko říct, co by tento film znamenal, kdyby neměl předchozí dvě části...ale on je má a po lehce unylé první polovině přichází krásná tečka celé trilogie. Vše se Michaelovi propojí a samozřejmě, jak jinak, přichází o to nejcennější.

Nosferatu - Fantom noci (1979)

Čekal jsem filosofickou rozpravu nad marností života i smrti, ale Herzog se evidentně soustředil na to, aby všechno "hezky vypadalo". To se sice více než povedlo, ale výsledkem je konzervativní lyrickoepická básnička. Herci jsou perfektní, masky přesvědčivé, ale ničím nepřekvapí a to, bohužel, je, nudné. Naštěstí se můžeme kochat horskými štíty za znění Wágnera, krásnými interiéry Pernštejna, velkýma očima Isabelle Adjani či silikonovýma ušima Klause Kinski.