Insidious: Červené dveře (2023) odpad!

Nudna, blikajici, surealisticka koláž, ktera desi akorat tak kazdou dalsi minutou. 3 minuty rodinneho dramatu v uvodu, bylo zazivnejsi nez zbytek. Finale naprosté WTF, radoby hororovy videoklip s pokusem o nejake meta presahy. Strasne, nic horsiho sem delsi dobu nevidel.

The Last Voyage of the Demeter (2023)

Hezka zanrovka. Vizualne, atmosfericky velmi vyzivna, namornicka upiri povidka. Ztvárnění samotného Drákuly mi přišlo možná až moc "monster horor", ale jinak nechci hledat chybky na něčem, co je svým pojetím tak netradičně čisté. Už jen to, že někdo natočí áčkově vypadající upíří horor o cestě lodí z Varny do Londýna, je prostě čiré potěšení. Moby Dick, Drákula, Vetřelec, The Witch - klíčová slova co mě napadají. Jo, námořník těžkej život má. Super.

Kostlivec (2023)

S povídkou mistra Kinga to mnoho společného nemá (ta je opravdu bravurní), ale rozumím, že to asi nebyl materiál na celovečerák. Takový standard v rámci mainstream duchařin, ale rozhodně nic originálního nebo speciálního.

Gran Turismo (2023)

V jádru strasne fadni vec - prisnej mentor se srdcem dobráka, otec pochybující o hlavním hrdinovi, slzy v závěru. Naštěstí to má ale drajv, technicky vypiplané závody a vůbec je to celé nasnímané jako těžká frajeřina. Není to tak dobré jako vrcholy žánru (Rivalové), ale v té své videoherní dynamice a špičkové technické stránce, to byla celkem zábavná jednorázovka.

Zhasni a zemřeš (2016)

Vlastně úplně klasická duchařina, která modifikovala hlavní strašidlo do o něco originálnějšího konceptu. Řemeslně i herecky je to navíc lepší standard, takže se jedná - při takovém tom klasickém letním "Dáme tam nějakej horor?" -  o žánrovku, která neurazí a nestihne nudit.

Pozvánka do pekla (2022)

Guilty pleasure upíří jednohubka, někdě mezi Twilightem, 50 shades of Grey a béčkovou gotikou. Mohlo to být gotičtější, béčkovější, strašidelnější či vtipnější, ale v rámci krátké stopáže, to byla vlastně docela zábavná blbost.

Nic ve zlým (2023)

Sexy herečka, která opravdu umí hrát, absence woke podivností, civilní humor. Víc takových. Lawrence boží.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023) odpad!

Generické, zbytečné, nezajímavé. Kdykoliv by luxusní prostředí mohlo dát vyniknout atmosférickým scénám (noční párty v Alpách), vyjde z toho klipovité nic. Agentská linka samozřejmě těžce podprůměrná (taková ta ohraná hackerská). Gal Gadot navíc není dostatečně důvěryhodná jako agentka, ani herecky vybavená pro roli skutečné ženy, generující nějaké živelnější emoce. Meh.

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Strašně precizní, atmosférické, krásně odvyprávěné, historické dobrodrůžo. K dokonalému zážitku tomu chyběl nějaký výraznější herecký výkon či prokleslení/dramatizace postav - mušketýři jsou nezajímaví,  Richelieu a zbytek dvora jakbysmet. Možná o to zvláštněji nakonec snímek, spolu s mlžnou Francií, působí. Eva Green i na pár minutách klasicky dechberoucí.

Barbie (2023)

Trailer vystřílel v deseti sekundách téměř všechen humor. Cítím se trochu podveden, protože vyjma unikátní stylizace, několika vtipných momentů a dobrých herců (Gosling si to evidentně užíval, Margotka to svým pojetím celé drží na hraně snesitelnosti), to byla strašně banální píčovinka. Stunning brave woman, bla, bla, klasika - navíc ve formě hluboké jako reklama na vložky. Navíc strašně odporné a otravné vedlejší postavy (přehrávající máma s frackovitou dcerou, naprosto WTF Ferrell, za kterého jsem se styděl).