Extraktoři (2023) (seriál)

To samé co natočili v Americe (nedejbože v Izraeli) už 50x, jen lacinější ve všech ohledech. Jinak k tomu vlastně nemám co dodat.

Nech svět světem (2023)

Vtahující a zejména ze začátku příjemně komorní, vtipné a nepředvídatelné. Celkové vyznění bylo v rámci literární módy (ne)příjemně nejasné, což ale na zážitku neubralo. Nebudu na to za rok vzpomínat, ale bavil jsem se.

Transformers: Probuzení monster (2023)

Neklikej na to. Ale co už, co by se mohlo pokazit na barevné bitce robotů. Všechno.  Již klasičtí nudní, za to rozmanití hrdinové vypomáhají robotům, patetické hlášky gradují na stupiditě, generický CGI bordel, scénář napsaný během 5 minut na wc pomocí chatu GPT, hip hop. Nejhorší Transfomers a laťka byla nízko. Zlatý Shia a Victoria Secret modelky.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Že se Snyder trochu zvencnul dávala tušit už  hnusná, unylá a rutinní Armáda mrtvých. Darmo mluvit. Hnusné CGI by člověk v rámci téhle načervenalé Stargate Atlantis překousnul, neschopnost alespoň trochu smysluplně odvyprávět a vygradovat banální příběh ala Sedm samurajů či nabídnout jakkoliv zajímavou postavu nebo lore, to už ne. Jisté kouzlo má podivná "anime" stylizace a doufám přiznaná brakovost, jinak je to ale strašná pitomost, která se bere příliš vážně na to, aby byla příslovečnou provinilou zábavou.

ONEMANSHOW: The Movie (2023) odpad!

Dannyho partáci v pitomé nadsázce, bez stylu, dramatu, emocí, s laciným (ne)humorem. Místo Clooneyho neherec Kazma a místo Pitta přehrávající otrapa v teplákovce. Netuším, proč by tohle chtěl nekdo vidět v kině. Divný videoklip. Ani film, ani třeskutá zábava, ani ničím zajímavé médium.

Zabiják (2023)

Scénář je v kostce vlastně úplně banální, ale je strašně uspokojivé/hypnotické to minimalistické (ne komorní) dění sledovat. Bylo to jako číst román, který čtenářsky neexhibuje, ale přesto si užíváte precizní dokonalost jazyka a dílčího vyprávění, ačkoliv nesměřuje od atrakci k atrakci, ani k nějaké katarzi.

Smrtící ticho (2020)

Super prostředí a atmosféra, výborní herci (Coster-Waldau a Annabelle Wallis), trochu těžkopádný, schématický scénář v kolejích takových těch moderních depresivních "krimi". Dobrá jednohubka.

Pasažéři (2016)

Dobrý nápad/zábavná základní premisa, absence jakékoliv vaty, hezký vizuál a chemicky ladící duo Lawrence/Pratt. Ideální odpočinek.

Sestra (2018)

Začalo to pěkně, skončilo to jako vždycky.  Proč v tomto prostředí nenatočí atmosférický, napětí budující horor? Protože CGI továrna na přepálené hororové výjevy.

Stvořitel (2023)

Souhlasím se spoustou výhrad, tempo je nevyrovnané a hrbolaté, scénář v podstatě scifi vata/standard a postavy nikterak prokreslené. Na druhou stranu, je to po delší době "velký kino film", z kterého jsem měl alespoň nějaký dojem trvající déle než cesta na parkoviště. Jako žánrový film je to vizuálně i technicky extrémně povedené, CGI neruší evidentním digitálnem, exteriéry jižní Asie tvoří zajímavou atmosferu spolu s trochou špinavého cyberpunku a high tech military scifi. Navíc se povedlo i několik (nevím nakolik) originálních scifi libůstek (běžící bomba) a nakonec i trocha emocí. Není to nejhlubší a nejlepší scifi dekády, ale neocenit velmi slušnou žánrovku, navíc v kontrastu s tím jak vypadá program multikin, by byla tentokrát elitářská póza.