Rafťáci (2006)

Příjemná a zábavná podívaná. Film se drží cestičky, kterou mu vyšlapali Snowborďaci. Mádl je mi furt o kus sympatičtější, ale ani ten Kotek není strašný. Slušný film, znovu už jinak přátelé. (60%)

District 9 (2009)

Po delší době oživení na poli SCI-FI, konečně jsem se dočkal trochu jiného zážitku než u klasických apokalyptických SCI-FI děl. Neiilovi se povedlo natočit skvělý film, kterému přišlo vhod, že v něm nehrají žádné známé tváře, ale prakticky všechny postavy jsou neokoukané. První část svým přístupem dost připomínala Borata, v druhé se film přehoupne k silnému akčnímu zážitku. Za toto skloubení stylů tleskám, navíc film nemá nudnější pasáže. Děkuji a těším se na další. (85%)

Mladí muži za pultem (1994)

Vydržel jsem něco přes půl hodiny u této rádoby komedie... Pokud se však za 1/3 filmu ani jednou nezasměju (a na film jsem koukali ve třech a nesmál se nikdo) tak neváhám a vypínám. Možná někdy budu mít trpělivost shlédnout toto dílko celé, ale zatím nemohu jinak. Šel jsem do něj s velkými očekáváními a vypínal rozladěný. Jediné, co možná zaujmulo je věrohodnost hlavní postavy. (10%)

Horečka sobotní noci (1977)

Zajímavý film o mladí a dospívání, které není tak krásně barevné jako v Pomádě. (75%)

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Tvůrci Stargate konečně zjistily, že většina fanoušků klasické "SG jedničky" je už o 12 let starší než na začátku seriálu a tomu se přizpůsobily. Příběh je konečně temnější, dospělejší a chování postav realističtější. Jako pisatel spinn-offu na podobné téma (loď daleko v galaxii) jsem se trochu bál, že Stargate sklouzne ke "klasické napodobenině Star Treku". Prvních 5 dílů mě však mile překvapilo. Prozatím výborný děj doplňuje především skvělý Carlyle a hráč počítačové hry. Stargate se snad odpoutala od starých klišé a posunula se trochu dál. PS: Po shlédnutí dalších dílů přeci jen snižuji na 4 hvězdy a to především díky minimu vtipů a dobrodružství na jiných planetách. (80%)

Vražedná čísla (2005) (seriál)

Kriminálka v mém případě musí být propracovaná a v množství, které na nás TV chrlí mě tohle nebaví. Radši kouknu na jiné a reálnější. (45%)

Pařba ve Vegas (2009)

Tohle asi umějí natočit jen američené. Stupidní námět ze kterého vznikl dobrý scénář a nakonec i slušný film. Když snesete některé nevkusné a trapné vtípky (onanující mimino) tak se i docela dobře pobavíte. Ale právě ty trapné maličkosti mě na filmu trošku zaráželi a brání mi v tom, abych dal více jak tři hvězdičky. Dobrý film na sobotní večer, kterému však ke komediální špičce hodně chybý. (65%)

Comeback (2008) (seriál)

Mezi českou seriálovou žumpou patří mezi absolutní špičku. Srovnání se zahraničnímy seriály není vůbec na místě, protože Dejdarův "pivně-buranský" humor kontrastující se slušňákem Matonohou může vzniknout jenom u nás (nebo na Slovensku) a jen my se tomu můžeme takhle smát. (70%)

Horákovi (2006) (seriál)

Český Krok za krokem se dle mého názoru povedl, mezi českými seriály určitě patří ke špičce. (75%)

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Na českých obrazovkách se svojí kvalitou opravdu vyjímá, ale mezi sitcomy z rodinného prostředí mě zaujmul Krok za krokem určitě víc. Pokud se díváte večer na televizy tak je tento seriál jasnou volbou. (70%)