Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Pokud snesete pravidélné dávky nevkusného a satirického humoru bez příběhu, tak se určitě pobavíte ! Seriál, který staví na nechutnostech, zlomyslnostech a vůbec na všech věcech, kterým by jste se v běžném životě nesmáli. LITTLE BRITAIN dokáže pobavit a je kvalitní alternativou k "americkému mainstreamu situačních komedií" (Friends, How I Met Your Mother, Big Bang Theory, Scrubs) a k jiným britským počinům (IT Crowd, Black Books, Red Dwarf). Seriál do této elitní rodiny určitě patří. Po shlédnutí valné části dílů musím říct, že seriál svým novátorským přístupem pro mě způsobil příjemné oživení "klasických" sitcomových vod. Příjemný zákusek pro milovníky sitcomů a především britcomů, pro ostatní exhibice trapnosti a nechutnosti. (90%)

V hlavní roli já (2008)

Černo-černá komedie, která se velmi povedla... Dylan Moran se asi té své klasické role už nezbavý, ale je vidět, že mu padne ! Především on a Mark Doherty předvedli skvělý výkon, ke kterému se navíc přidal i dobrý příběh... Smál jsem se téměř céle představení, vy budete taky ! (85%)

Lištičky (2009)

Hlavní hrdinka je bezpochyby "kráva" a celý příběh je determinován jejím charakterem. Je pravda, že jednání jí i lidí kolem se dá pochopit až v závěru, ale i přesto mě dokázal film zaujmout - ať už mrazivou přitažlivostí hlavní hrdinky, imigrantskou atmosférou (která tam je opravdu jen "aby se neřeklo") nebo právě samotným koncem. Určitě je bezpočet věcí, které se snímku dají vytknout - nepřehlednost až roztěkanost, klesající kvalita či fakt, že se vše dozvíme až na konci a do té doby budeme jen tápat a začínat se nudit. I přesto mají LIŠTIČKY nějakou vnitřní, vypovídající hodnotu, která zkrátka zůstane. (65%)

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Mladý a úspěšný moderátor (publicista) Václav Moravec je asi tou nejlepší volbou pro televizní diskusní pořad. Zábavnější a přímejší politickou "show" si umím představit snad jen s Davidem Krausem, ale kdo by mu tam přišel když uvážíme jeho činost na F1. (85%)

Larry, kroť se (2000) (seriál)

Úplně jinak pojatý sitcom, při jeho sledování se vám vybaví vaše trapasy (i když jsou třeba z úplně jiné oblasti života) a prostě se úchvatně pobavíte. Zvedám palec nahoru, zatím dávám čtyři hvězdy s tím, že jsem seriál viděl pouze s dabingem a další série shlédnu v originálním znění, tak se to třeba ještě hejbne nahoru. UP: Po shlédnutí celého maratonu na HBO zvedám na velmi slušných 5 hvězd. Opravdu vyjímečná show ! UP: Po shlédnutí dalších dílů z předchozích sérií snižuji na stálé velice slušné 4 hvězdičky. Jediná nevýhoda seriálu je to, že v některých dílech najdeme jen jednu opravdu vtipnou pointu, ke které se kráčí celých 30 minut a místy může i nudit. (80%)

Absurdistán (2006)

Povedený filmeček pro chvíle, kdy se chcete zasmát. Nakonec si snad už řeknete, že na tom s tou inteligencí dnešní společnost přece jenom není nejhůř. Nebo spíš - bude hůř. Objektivní hodnocení bude ležet asi někde níž, ale já jsem se zasmál a pobavil. Škoda jen konce, kdy se Wilson stal prezidentem, ale co - Američané holt jinak končit neumí. (80%)

Noc v muzeu (2006)

Čekal jsem pohodovou rodinou podívanou s předem danou strukturou děje - a toho jsem se dočkal. Film zapadá do mírného nadprůměru filmů, určených pro rodiny s dětmi. Jedná se o okouzlující pohádku, ve které vás Ben Stiller přesvědčí, že umí hrát. Film, který pobaví, potěší, zaujme a neurazí, což je to nejdůležitější. Příjemná podívaná pro páteční noc. (65%)

Lepší pozdě nežli později (2003)

Malá očekávání a proto mě tento snímek velmi potěšil. Vtipné, přijatelně romantické a nadmíru zábavné. (75%)

Bowling for Columbine (2002)

Kvalitativně nadprůměrný dokument, který se snaží napadat americkou morálku. Film, který chce za každou cenu zaujmout diváka a říct mu, že něco není v pořádku. Díky tomuto snímku jsem byl upozorněn na některá dech beroucí fakta poukazující na nedokonalosti našeho, především západního, Světa. Nejzajímavější byla reakce M. Mansona, který na otázku co by řekl pachatelům odpověděl, že by je raději nechal mluvit. (85%) Reakce na arbitra: Abych mluvil za sebe, nejde o kvalitu snímku jako takovou, ale o to co se snaží říct. Postava M. Moore je přinejmenším diskutabilní a nemyslím si, že jde jak říkáš ty o mediální masáž. To je trošku mimo mísu - v USA v novinách, jak to ty nazýváš "levičácké názory", nemají takřka žádný prostor. Takže co zbývá sociálně cítícímu člověku, kterému je z vlastní země špatně? Ano, může udělat seriózní dokument a sledovanost bude mít DESETkrát menší. Nebo se sníží k neseriózní žurnalistice, nechá mluvit jen toho koho chce, ohne fakta a aspoň trošku otevře lidem oči. To by žádný seriózní levicový novinář nedokázal. A s tím levičáctvím to taky není tak žhavé - v Americe je opravdu označován za levičáka nebo dokonce komunistu každý, kdo nectí zásady "dobře fungující majoritně-pluralitní, demokratické a spravedlivé společnosti", která podporuje americký sen.

Sejmi je všechny (2007)

Akce a pokus o zajímavý příběh. To je znak většiny současných akčních filmů. Podobně je tomu i u tohoto filmu, Clive Owen, ale nepředvedl úplně špatný výkon. To co nezvádnul příběh dohání parádní akce (hl. hrdina s mrkví je zkrátka nezapomenutelný), která je sic absolutně nereálná, ale to o efektnější. (65%)