Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Zůstanu s davem a dám 5 hvězd. Úžasný film o síle lidského ducha, který je i takřka 20 let po jeho natočení aktuální a má stále co nabídnout. (95%)

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Skvělý seriál, který se svojí kvalitou přibližuje až k How I Meet Your Mother. Viděl jsem zatím všech natočených 8. sériií můžu říct, že seriál nemá klesající tendenci. Je pravda, že po delší době se začne zdát, že už nemá co nového nabídnout a v tom přijde nějaké překvapení, které zachrání celou sezónu. Výhodou seriálu je, že ačkoliv se jedná o čirou komedii snaží se nám poskytnout i podměty k zamyšlení a to nenásilným způsobem (narozdíl od jiných seriálů z nemocničního prostředí) a místy musí diváci zvážnit aby mohli vyprsknout v další smích. Největším pozitivem jsou výborně napsané postavy, které se skvělě doplňují a pokud děj sklouzává do nudného klišé jsou tyto postavy sami o sobě schopny držet prapor kvality hodně vysoko. Scrubs má asi nejblíž k How I Meet Your Mother (samozřejmě je ale starší!) a jedna z hlavních postav - Dr. Cox se až nápaditě podobá Dr. Housovi (nebo spíš Doktor House se podobá Coxovi). V sekci sitcůmů z americké produkce jej poraží snad jen HIMYM a rovnat se může i s takovými velikány jakou jsou FRIENDS, CALIFORNICATION či BIG BANG THEORY. (90%)

Wanted (2008)

Někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Angelina hraje velmi slušně, James předvádí také velmi kvalitní výkon. Vývojem mi film připomínal trochu Nabít a Zabít, efekty si trošku hrál na Matrix (ale kdo ne?!) a přidal také něco vlastního. Možná je to jenom můj dojem, ale kromě amerického klišé přidal Bekmambetov také duch své domoviny (vyšší pravda, oddanost pro věc aneb zemři pro pravdu). Pro mě určitě slušný filmový zážitek v rozumném časovém pásmu. Film, který se asi nezapíše mezi hity posledních let, ale něco do sebe má. (70%)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Povedená šestka přináší více efektů, více akce a méně magických formulí. Přes některé drobné nedostatky vůči knize se jedná o kvalitní ztvárnění "toho, co bylo v knize". Jako hlavní nedostatek samotného filmu vidím to, že se Brumbál začíná čím dál tim víc podobat Gandalfovi a celkově se film přibližuje k triologii Pána Prstenů... (80%)

Requiem za sen (2000)

Jeden z filmů, který by se měl promítat v 9. třídách na základních školách - syrové vyprávění o drogách bez jakéhokoliv zlehčení nebo příkrášlení. Requiem za sen je asi nejlepší film zabývající se drogovou tématikou a společně s knihou My děti ze Stanice ZOO patří ke skvostům v tomto tématu. (90%)

V utajení (2005) (seriál)

Slušně zpracované téma teroristické buňky. Seriál se snaží být absolutně objektivní, což se mu víceméně dáří. Největším plusem seriálu je samotné téma, dobře rozpracované charaktery a příběhy jednotlivých postav. Kromě skvělé omáčky okolo však seriál nakonec nabídne i strhující děj, 2. série je snad ještě o kus kvalitnější než ta první. Pro mě jeden z nejlepších akčních seriálů, který poraží snad jen 24 a možná Prison Break. (85%)

Božský Bruce (2003)

Vcelku povedený počin vytvořený tak, aby zaujmul každého diváka. Jim Carrey hraje dobře, což samo o sobě může stačit. Mírný nadprůměr. (65%)

Česká soda (1993) (seriál)

Výborná satira. Když jsem se dřív díval na TELE TELE myslel jsem, že je to něco jedinečného... Česká soda je ale ještě o kus výš.

Štěstí ve hře (2007)

Film, který potěší a neurazí, ale nenadchne. Mezi velkým množstvím filmů patří určitě do kategorie mírně nadprůměrné. Povinnost pro fanoušky pokeru, kterým nestačí MAVERICK. Pro ostatní přijemná oddechovka.(55%)

Herkules (1995) (seriál)

Jako malej jsem na tom ujížděl a líbyla se mi spousta dílů. (50%)