Alles Gute (2009) (seriál)

Co se týče České sody, nejsem zrovna velký fanoušek, ale u tohoto počinu mám výjimku. Občas skvělé nápady, zároveň člověk procvičí němčinu. Krátké a výstižné díly. Proč ne, podívám se kdykoli znova.

Dr. No (1962)

Poměrně slušný start, ale přeci jen, to nejlepší mělo teprve přijít. Spíš detektivka, než pravá bondovka.

Goldfinger (1964)

Ani tahle bondovka mě ještě příliš nezaujala. Ale přeci jen o chloupek lepší, než první dva filmy. Některé nápady byly povedené (klobouk a další).

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Abych pravdu řek, nějak mě tenhle film nezaujal. Pro mě je to pouze rozjezd velké série. Znova bych to vidět nemusel, ale nenudil jsem se.

Účastníci zájezdu (2006)

Nějak mi nejde do hlavy, že slyším skoro každý týden nějakou hlášku z Účastníků zájezdu (třeba něco o vracení podšálků, nebo: Kolik jim dáme, Karle?) a vypadá to, jako by se tento film stal mezi Čechy kultovní záležitostí, ale poté se podívám na csfd a je tady pouhých 59%!! Je teda pravda, že jsem si ho oblíbil taky až na druhé shlédnutí. Možná to by mohl být důvod. Proto všem doporučuju podívat se na to ještě jednou. Podle mě je to naprosto skvělá sonda do života průměrných i nadprůměrných Čechů. Posuďte sami....kdo z vás byl někdy na autobusovém zájezdu ke středozemnímu moři? Už to je typické pro Česko (řekněme okolo roku 2000). A charaktery, které Viewegh vykreslil, úžasně sedí na spoustu lidí okolo nás, nemáte pocit? Třeba se to celkové hodnocení časem ještě změní. Pro mě je to ale už teď velmi dobrá 4-hvězdičková záležitost.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Trochu jsem se před shlédnutím tohoto filmu obával, ale nakonec jsem od něj dostal ještě víc, než v co jsem vůbec doufal!! Hned úvodní scéna byla výborná. Tvůrci se samozřejmě nevyhnuli pár kravinám, ale to už je hold u Prciček standard...Herci vážně dospěli a bylo to znát. K tomu spousta super koček, jestli to vážně v tý Americe takle chodí, tak tam chci. Ale bohužel, na ty vedlejší holčičí role budou zřejmě dost tvrdý konkurzy,když 99% jsou nádherný holky a to 1% je tam naschvál. Konečně se prcičky vrátily na svou původní úroveň - nikdy to nebude super kvalitní podívaná, ale pokud nejste zrovna puritáni, bude se vám to líbit.

Kdo přežije - Austrálie (2001) (série)

Zklamání, přišlo mi to o dost horší než první série. Nějak jsem si nemohl zvyknout na ty tváře. Ani jsem to nedokoukal do konce, už jsem neměl na to, aby mě další epizoda ukrojila hodinu mého drahoceného času.

Kdo přežije (2000) (pořad)

První série se podle mě docela povedla. Ale znova bych jí vidět nemusel. Víc k tomu není co dodat...

Mamma Mia! (2008)

Hlavní důvod, proč bych se na ten film podíval ještě třeba 10x, je skvělá hudba!! ABBA je opravdu velká kvalita a bude se hrát asi donekonečna. Další důvod je Amanda Seyfried. Především Thank you for the music v závěrečných titulkách je naprosto strhující. Chápu, že pro někoho se tohle dílo skoro nedá ani počítat jako film. Asi je to vážně něco mezi filmem a dokumentem a tvorbě ABBy. Ale ani to nezabrání, abych tomu dal tohle hodnocení,i když děj byl samozřejmě pěkná... To nevadí, obdivuju herce za taneční kreace a pěvecké výkony. A pokud se maličko povznesete, nemusíte si dělat ani hlavu z přiblblých scének na začátku. Jen se uvolněte a nechte do sebe pustit trošku optimismu a super hudby.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Tenhle film jsem poprvé viděl, když mi bylo asi tak 8 a absolutně jsem mu nerozuměl. To už se samozřejmě změnilo, ale hodnocení z mojí strany se příliš nezměnilo. Nejsem žádný nadšenec pro Star Wars a kdyby tam nebyly závody kluzáků a na konci souboj, asi by to bylo ještě o hvězdičku míň. Na druhou stranu, nuda to taky nebyla, takže 4 jsou tak akorát.