Šíleně smutná princezna (1968)

Podle názvu zná tenhle film skoro každý, ale já se na něj poprvé podíval až skoro v jednadvaceti letech!! A trochu jsem zalitoval, že jsem to neudělal už trošku dřív. 1) Geniální hudba!!! Hned jsem musel sednout ke klavíru a všechny písničky se pěkně naučit. 2) Super vtipy, chvílemi mě to připomíná žhavé výstřely - v detailech se schovává spoustu vtipů, kterých si všimne jen pozorný divák. 3) Úžasný Neckář s Vondráčkovou. Snažil jsem se odprostit od toho, co se o ní dneska říká a vůbec, možná i od toho jaká skutečně je. Ale my jí známe jako starší paní, která se prostě nějak nedokáže smířit se svým věkem. Když ale tohle dokážete potlačit, tak se vám musí v tomhle filmu líbit - skvělý hlas, pěkná mladá holka....Taková už jednoduše dneska nebude, ale proč si protivit její obraz, když byla ještě krásná a mladá. Neckář byl taky boží, skvělý tenoučký hlásek, trochu mluví jako šmoula, dokonale se tam hodí. Celkově film nenudí, má to slušně zamotaný děj, což je samo o sobě docela humorné. Dávám 5

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad)

Pravidelně bych se na to určitě nekoukal, ale když náhodou občas zabloudím k televizi v době vysílání, nezačnu zběsile utíkat. Můžete se pokochat pohledem na pěkné tanečnice (a jejich šaty by občas mohly nosit holky i jen tak ven), sem tam nějaká dobrá hláška od soutěžících, nebo poroty. Fajn hudba. Marek Eben je kapitola sama pro sebe. Je to bezesporu obrovský člověk, vtipný a slušný. Ale někdy možná až příliš slušný. Je celkem jasné, že cílová skupina nejsou muži dvacátníci (jako já). Eben je hold pro starší ročníky. A je to asi tak dobře, každá generace má svoje oblíbené moderátory. Takže smíchy asi z jeho vtipů a hlášek umírat nebudu, ale pobaví taky. Suma sumárum - 3

Nespoutaný Django (2012)

Jak se dalo čekat, Tarantino naplnil Djanga spoustou nechutností (viz zlomená ruka v Mandingo fightu, člověk roztrhaný psy), střílení (bez komentáře), bičování lidí a podobně. Chápu, že tohle je prostě jeho parketa, ale pro mě už to bylo možná trochu moc. Respektive se to táhlo celým filmem od začátku do konce, možná by mě nevadila ta přehnaná mela na konci, ale po tolika ustřelených hlavách už mě to nějak jednoduše nebavilo. V tomhle ohledu to zdaleka nemá na pancharty, kde byla každá nechutná scéna svým způsobem trochu jiná (a podle mě originálnější). Za tohle strhávám jednu hvězdu, ale jinak jsem byl velmi spokojen. Vůbec nejlepší byl asi výkon Waltze, jeho angličtina mě úplně dostává, z toho by se měli učit žáci na středních školách. Vynikající výslovnost a ty frázičky....A dál napětí v některých chvílích bylo enormní a úžasné. Děj taky dost dobrý (no, nebylo to asi úplně to extra něco, ale pořád dost kvalitka). Takže sečteno a podtrženo, úplně úchvatné dílo to nebylo, ale rozhodně kvalitní a rád se na to někdy podívám znova. A jak je u Tarantina zvykem, možná se mi to bude líbit ještě víc

Vertical Limit (2000)

Naprosto rozumím těm, kteří považují Vertical Limit za levnou americkou srágoru. Vážně je to plné až příliš neskutečných scén, až hloupostí, a ani v horách si neodpustili filmaři pořádné výbuchy, aby si na svoje přišli odborníci na nejnovější počítačové efekty. To je všechno pravda a z tohoto hlediska, by si film zasloužil tak maximálně 2 hvězdičky. Situace se malinko mění, pokud máte rádi hory (a myslím tím opravdové hory, alespoň alpské vrcholy okolo 3 tisíc m.n.m.) a zažili už jste pořádnou túru (třeba ferratový 6-hodinový výstup na jediný vrchol), nebo jste snad dokonce horolezci (to už není můj případ). Tak jako tak na vás začne působit ta nepopsatelná atmosféra, jediný cíl - vrchol, fyzické síly se blíží na nulu....Najednou začnete odpouštět filmu tu kupu nesmyslů (tím neříkám, že přestávají být nesmysly) a vezete se s dějem. Rozhodoval jsem se mezi 3, nebo 4. Nakonec byla rozhodující otázka:,,Chtěl bych to někdy vidět znova?" A odpověď zní ano.

Thunderball (1965)

Moc povedená bondovka. Dobrá zápletka a mělo to spád. Pár věcí samozřejmě bylo divných, třeba proč žraloci nežrali Bonda, když Largova služebníka slupli jako malinu. Ale na 4 to dá.

Všechnopárty (2005) (pořad)

Mnohem lepší, než Kraus!! Šíp nezakládá svůj humor na urážkách a nepovyšuje se nad svoje hosty. Přesto, nebo právě proto je jeho talkshow mnohem uvolněnější a člověk si dokáže udělat docela dobrý obrázek o pozvaném hostovi. A většina vtipů opravdu stojí za to!

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Dost levně natočené fantasy. Za tolik bitek by se nemusel stydět ani nejakčnější thriller. Bohužel to celkově spíš ublížilo, zvláště protože se během nich vyskytlo spoustu nesmyslů, co tam prostě nemělo být. Samozřejmě efekty na skvělé úrovni. Váhal jsem mezi 2 a 3 hvězdičkami....

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Po vynikajícím seriálu je tohle zklamání. Krobot mi nezapadá do hlavní role, měli vybrat někoho staršího, nebo alespoň aby stáře vypadal. Méně hlášek, než v seriálu, děj příliš nezaujal. Znovu už bych to vidět nemusel. Takže 3.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Tak tohle tady ještě nebylo. Není divu, že si tento seriál získal okamžitě davy příznivců a s hláškami z něj se setkávám dnes a denně. Vynikající parodie na český venkov a Čechy vůbec, skvělé herecké výkony především Vetchého a Novotného. Děj podle mě občas pokulhává,ale i tak to stačí na 5*.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jednoznačně nejlepší z prvních třech epizod. Tvůrci se rozhodli naservírovat nám pokud možno co nejvíce soubojů se světelnými meči a tenhle záměr byl určitě správný!! Jinak klasicky zamotaný děj, takže se na to člověk musí podívat minimálně dvakrát, aby ho pochopil. A největší perla: přeměna Anakina na Dartha Vadera a první nádech!