Deníček moderního fotra (2021)

Nerad, ale pouze za dvě. Píše se tady komedie a nezasmál jsem se ani jednou. Spíš než komedie, to byla romantika. Romantika mezi otcem a synem, tam je to celkem všechno ok a pak romantika mezi Mádlem a Rambovou a tak je to takový ukoptěný, nijaký. Stejně všichni vědí jak to dopadne, ale ta cesta k tomu je dost nezábavná a chtěl jsem to už mít za sebou. Rambová Voříšková je OK, Mádl se mi tam moc nehodil. Mádl (a to proti němu vůbec nic nemám) se se svým kukučem zastydlýho puberťáka nehodí skoro nikam.

Mauritánec: Deník z Guantánama (2021)

No, slabší tři. Nebudu hodnotit, jakej, že to byl chudák, bůhví jak to bylo a prasárny se bez debaty dějou jak u amíků, tak i jinde. Na začátku tomu prostě spadne řetěz a na půl plynu se jede dobře hodinu, druhá o něco svižnější to pak už nedožene. Dojem mi dost kazila Shailene Woodleyová, protože asistenka obhájkyně-supa by se asi neměla chovat jako náctiletá pipka. Fosterová cajk, místo Cumbernatche tam mohl bejt kdokoliv a bylo by to úplně jedno.

Země nomádů (2020) odpad!

Sralo mě to tak, že jsem to v půce vypnul. Repete nebude.

Red Notice (2021)

Na sobotní večer vcelku vtipná a odsejpající old school jednohubka. Akorát ta Gal Gadot je děsná jalovice. Její popularitu si nějak vysvětlit nedokážu, ale i tak za lepší tři.

Roztříštění (2019)

Sama Worthingtona mám hodně rád a za ty hodně slabý tři může hlavně on. Jinak, abych nespojleroval, by bylo lepší, kdyby to bylo, tak jak to nebylo :-D

Hardcore Henry (2015)

Tohle se hodnotí dost blbě. Děj je slátanina, ale to vůbec nevadí, protože je jenom záminkou pro non-stop nabušenou akci. Za mimořádně originální bych považoval, že to je komplet natočený z pohledu first-person. A to je pro mne zároveň největší slabina, protože se mi to po dvaceti minutách dost blbě sledovalo. Slabší tři.

Paranormal Activity (2007) odpad!

Velká jazda tohle to. Otravný nesympatický týpek s kamerou a protivná, nesympatická hysterka v jednom domě s "duchem". A je to tak skvěle natočený, že vždycky, ale vždycky, když to vypadá, že se bude něco dít (teda, ne že by se tam něco dělo), tak nás ten film upozorní, že jako teď něco bude, aby se divák náhodou nevyděsil. Ke konci už se dal odhadnout i ten závěr. Mno. Další díly už si neprosím.

Síla života (1985)

No. Před ehm ehm, dávno jsem to viděl, jsem byl strachy asi posranej. Dneska už je to spíš prča. První polovina má celkem slušnou atmosféru, druhá půlka už je trochu guláš. Přimhouřím a dám tři. Takový necelý tři. Jedna celá bude za téměř pořád za svlečenou Mathildu May :-)

Párty Hárd (2019)

Rozleželo se mi to v hlavě a místo odpadu dám jednu. Za celkem vtipnou scénu ve škole. I když s debilní pointou. Mimo ní jsem se ještě dvakrát zasmál. Jinak je to neskutečná trapárna. Asi jako Řezníkovo texty.

Věc (1982)

Kolik mi bylo, když to bylo prvně? Asi dvanáct. Pustil nám to s bráchou děda. V paměti mi utkvěla scéna, kdy lékař láme hnáty trčicí ze spáleného těla. Druhý den nám matka naservírovala kuře na paprice. Hnáty trčící z červené omáčky. Oba jsme s bratrem zbledli a oběd nejedli. Myslím, že pak měla dlouhý telefonát s babičkou. KULT.