Láska na první boj (2014)

Mám ráda neromantické filmy s českým romantickým názvem. Cítím z toho neskutečné zadostiučinění. Tohle je navíc neskutečně dobrá podívaná, která zvládá být najednou humorná i vážná. Nečekala jsem to, překvapilo mě to. Příště budu připravená. (A za ten plný počet se vůbec nestydím.)

Aféra (2014) (seriál)

Wow, tak tohle vypadá neskutečně dobře. Snad bude i zbytek série stejně skvělý jako pilot. Pět hvězdiček bych dala jen za hudbu.

Spaced (1999) (seriál)

(mobile rings) - "Aren't you gonna answer that?" - "I've got an answering service." - "You've got an answer for everything." - "I can't believe you've just said that." I přes pomalější start a slabší druhou série se klaním Mr Wrightovi, Mr Peggovi a Mrs Hynes za tuhle seriálovou brilantnost a zároveň kaju, že jsem její sledování oddalovala i poté, co jsem se až po nejvíce neupravený vlas na hlavě zamilovala do Cornetto Trilogy. Speciální dík za to, že tvůrci věděli, kdy přestat...

The F Word (2013)

(Londýn 24. 8. 2014) - Takový milý, nijak nepřeslazený film, ve kterém hraje dobrá hudba, 99 % herců je vyšší než Daniel Radcliffe a až na pár přemrštelých scén (vyhození z okna, spontánní cesta do Dublinu) si není na co stěžovat. Teda možná ještě na ten konec, kde se pravé rozřešení dozvíte až z animovaných titulků.

Krásno (2014)

Pět hvězdiček: 1. za vynikající kameru, 2. za skvělé herecké výkony, 3. za hudbu, 4. za všechny výborné gagy, 5. za to, že se jedná o kvalitní český film. A to "český" bych prosila ztučnit a podtrhnout.

Smrt přichází do Pemberley (2013) (TV film)

Jediné, co jsem od téhle adaptace čekala, bylo, aby nebyla tak unylá, jako její knižní předloha. A to se mi splnilo. Přidejte k tomu přenádhernou scenérii derbyshirského Chatsworth House, brilantní hudební podkreslení a austenovský motiv, výsledek by snad ani nemohl být špatný. Lydia Jenny Coleman je navíc tak dokonale nesnesitelná, že ji za to nelze než ocenit.

Narodil se Kristus Pán! (2009)

Příjemná britská vánoční oddechovka s výborným Freemanem, spoustou Marií a Josefů, jedním šestiletým chlapcem-divou a nakonec fakt povedeným vánočním představením.

Iron Man 3 (2013)

"A víš jak to vím? Protože jsme propojeni." Akcí a komedií napěchované pokračování, které se jako pokračování vůbec netváří. Natož ještě pokračování druhé. Blue Da Ba Dee Da Ba Daa budu dostávat z hlavy dlouhou dobu.

50/50 (2011)

"How are you feeling? - Great. Hello, morphine." Neobvykle podaný film s výborným obsazením. Nejvíce oceňuji fakt, že přestože se jedná o film o boji s rakovinou, převažuje v něm humor. A to mu dodává na lidskosti. Přesně takový totiž život je. Další hvězdu si sama o sobě zaslouží postava Setha Rogena, obzvlášť za proslov k Adamově přítelkyni Rachel.

Třetí hvězda (2010)

Jediný film, který mě rozesmál, když se mi z tváří řinuly vodopády slz. Third Star patří k jedněm z mých nejoblíbenějších britských nezávislých kousků, a to zejména proto, jak s černým humorem a neskutečnou lidskostí popisuje tragický úděl mladé party lidí. Remember that you were loved by me and that you made my life a happy one.