Kvílení vlkodlaků III (1987) odpad!

Když jsem byl malý, vždycky jsem toužil vidět některý z dílů této hororové série o vlkodlacích. No tehdy jsem samozřejmě ještě nemohl tušit, že se jedná o jednu z nejmizernějších a celkově nejhorších hororových trilogií všech dob. Už první díl byl žumpa a každý další je čím dál tím větší hnus. Tady už ale končím, na video-příživnická "pokračování" už vážně nemám žaludek.

100% blond (2005) odpad!

Mně tyto buranské komedie přijdou celkem zajímavé. Člověk pořád žasne nad tím, jak lidská debilita nemá hranice a kam až jsou tvůrci ve své primitivitě a omezenosti schopni zajít. Já se u nich většinou nenudím, dokonce bych některé z nich, možná i tuto, dokázal zhlédnout až do samotného závěru, ale moc dobře vím, že by to byla jenom ztráta času. Tyto filmy totiž nemají vůbec žádnou hodnotu a jejich pokleslý humor nemá normálnímu člověku co nabídnout. Buranství = odpad!

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Vizuálně to bylo jako sledovat francouzský nebo italský kriminální televizní seriál, jenom to bylo delší. A moc moc dobré. 70%

Cyborg Cop (1993)

Šíleně zábavná blbost. 50%

Ti druzí (2001)

Dokonalý duchařský příběh pro mě tak ještě před pěti lety, kdy mi rozhodně tolik nedělala potíže nekomplikovaná mainstreamová režie. 70%

Odsouzeni zemřít (2006)

Nic víc, než jen další německé digitální peklo, přitom s podobným příběhem, kvalitní produkcí, dobrou psychologií postav, délkou řekněme něco kolem 40 minut a panikou raději v očích než v ústech to mohly být třeba i krásné 4*.

Frankenstein (1910)

Film je zlý, o tom žádná. Aspoň, že měl tu slušnost a je dost krátký na to, aby to nezačalo příliš vadit.

Proč? (1987)

Filmová rekonstrukce nějaké události, která dneska v dnešním světě působí už docela bezvýznamně. Navíc to vzal do rukou Smyczek, který to s "mladýma" moc neumí, viz třeba Sněženky a machři, no a ti "grázlové" mi tu přišli celkem sympatičtí, což, i přesto, že mám pro podobné věci v méně brutální míře jisté pochopení, tak být asi úplně nemělo. 50%

To (1990) (TV film)

Než To dostane svůj nový, celovečerní kabát, bylo potřeba vidět i tuto velmi známou tříhodinovou televizní odyseu. Snímek je pomyslně rozdělen na dvě části, přičemž ta první se odehrává z velké části v šedesátých letech a je víc než skvělá. Ta druhá zase skoro pořád v současnosti (no v devadesátkách) a i když i u ní plyne čas nesmírně rychle, je už o poznání slabší. Tom Curry ztvárnil postavu zlého klauna Pennywise bravurně, ale ani jak dětské hvězdičky, tak ty dospělácké určitě neudělali žádnou ostudu. "It" je také pořádně strašidelný horor a dobré jméno knižní předloze určitě nepošpinil. V rámci možností je to impozantní dílo. 70%

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Sonny: "If a warrior's head were to be suddenly cut off, he should still be able to perform one more action with certainty." ...What the fuck does that mean? Ray: It's poetry. The poetry of war. ****