Království kobry (2009)

Nový televizní kanál Prima ZOOM plní svou funkci stanice plné strhujících a vymakaných dokumentů dokonale. Do svého vysílání, které je, alespoň prozatím, téměř úplně bez veškerých reklam (potlesk), zařadila i tento fantastický dokument o největším jedovatém hadu na světě, predátorovi a kanibalistickém požírači ostatních serpentů - kobře královské. Zdá se, že u dokumentů platí pravidlo, že čím novější, tím lepší. Výborná kamera, dramatické scény a objevování naprosto nových skutečností o tomto gigantickém plazu dělají z jinak jen nadprůměrného dokumentu z pralesů jižní Indie šťavnatou lahůdku. Věřím, že některé dokumentární snímky o jednotlivých tvorech obývajících naši zem ode mě mohou dostat takto vysoké hodnocení a jedním z nich je právě tento. 70%

Fantom opery (1925)

Může to, při mém hodnocení, znít poněkud úsměvně, ale pevně věřím, že toto je ta nejlepší filmová verze Fantoma Opery. Starý němý film se solidními hereckými výkony, ale mně tento příběh prostě nikdy nepřišel nijak zajímavý. Groteskní podívaná, která se celou dobu točí, plus mínus v prostorách Pařížské opery mě chvílemi lehce uspávala, ale určitě to není vyloženě špatný film.

Bez napětí (1994) (koncert)

Krátký cyklus akustických koncertů, které před mnoha lety dávala Česká televize. Já osobně jsem měl možnost vidět pouze ten v pořadí druhý, se skupinou Katapult. Ani zdaleka nepatřím mezi jejich skalní fanoušky, respektuju však fakt, že se jedná o přední českou blues-rockovou kapelu. Zhruba půlhodinové drnkání jejich velkých hitů v komorním prostředí před nemnoha diváky mi přišlo celkem vhod. Bez napětí dávám dvě hvězdy, uvažuju o třetí. 50%

Řeka (2012) (seriál) odpad!

Američani se zase jednou rozhodli, že natočí seriálovou podobu slova odpad!

Kdo je tady ředitel? (2006)

Kdybych byl fanoušek komedií suchých jak stezka v Atacamě, byl by tento Trierův pokus o něco můj oblíbený film. Nebýt té solidní zápletky a originálního pojetí, dvě hvězdy by to nebyly ani náhodou. 30% ...Jo a larelay dala hodnocení, které vůbec neodpovídá jejímu komentáři. Dělá se tu něco s takovými lidmi?

Riskni milión! (2012) (pořad)

Těžké otázky + hloupí a nevzdělaní soutěžící = minimální šance na úspěch, což se samozřejmě této otřesné, odpadní televizní stanici velmi hodí. Když nikdo nic nevyhrává a ještě do toho jebnou desetiminutovou reklamu, tak peníze musí téct proudem.

Nedokonalé zločiny (2005) (seriál)

Nějaká kopie nějakého prašivého amerického seriálu? Tak pozor, není to o nic horší, než všechny kriminální seriály na světě, je to totiž taky naprosto beznadějná zábava pro znuděné idioty. Kdyby aspoň členové vyšetřovacího týmu byly normální nedokonalé lidské bytosti se svými chybami, možná by to stálo za trošku víc.

Americký kickboxer (1991)

Určitě podhodnocené, a vlastně díky tomu jsem se rozhodl pro vyšší hodnocení. Jsou tu daleko horší filmy tohoto typu, které pokulhávají ve všech směrech a ohledech a jsou na tom lépe. Největší slabinou tohoto snímku jsou asi nezáživné a nepřesvědčivé boje, ale zase na druhou stranu je jich dost a velké plus je, že příběh je docela stabilní a má hlavu a patu, což také ne vždy bývá u arénovek samozřejmostí. 30%

Alice ve městech (1974)

Chtěl jsem napsat nějaký duchaplný komentář, ale jak tady hned nahoře vidím, tak Pohrobek to už udělal za mě. Sám bych to líp nevystihl a souhlasím do poslední puntíku. Jen chci říct, že mi to nějak připomnělo film "Leon", ten by ve vzájemném srovnání nejspíš lehce zvítězil obsahem, nikoliv však formou. Tohle bylo hlavně o pocitech a byla to taková vznešená nádhera. Taky je to moje nejspíš první setkání s hnutím zvaným "Neuer Deutscher Film" a hlásím nadměrnou spokojenost. "Alice ve městech" je snímek, na který se nezapomíná a nejspíš je mnohem silnější, než by se na první pohled mohlo zdát, tedy jeden z těch, které rostou s každým dalších zhlédnutím.

Karate tiger 3: Pokrevní bratři (1990)

S jedničkou to samozřejmě vůbec nesouvisí. Je to příběh dvou rozkmotřených bratrů, které svede dohromady až pomsta za vraždu jejich otce. No osobně jsem tuto, v podstatě, americkou mlátičku shledal celkem zajímavou. Nebyla to úplná nuda ani sračka, celkem v pohodě. 30%