Hledám Amy (1997)

Krásné, smyslné, chytré a elektrizující. A k tomu navíc představené finální řešení všech problémů, které mi leckdy extrémně láká: Všichni se se všema vyspí a bude fajn :-)

Miluj mě, prosím (2004)

Tolik náhod pohromadě a lidí, kteří na ně skáčou se jen tak nevidí. Za hudbu a vtipné dialogy to ovšem stojí.

Boxer (1997)

Výborné herecké výkony a silná nosná myšlenka příběhu z něj dělá těžký materiál, u kterého jsem vše ostatní odložil a v klidu i napětí se díval, jak to vše dopadne.

V pasti (2005)

Tenhle film má koule :-)

Taras Bulba (2009)

Kdyby film skončil po hodině, možná by ve mně zanechal kladnější dojem, ale takhle se několikrát opakovali podobné bitvy, podobná zvolání a já si tak říkal, kolikrát to ještě všechno uvidím. Historický pohled na film je pak ještě horší, ale kritiku v tomhle směru jsem si zakázal už před započetím filmu a tak mi nakonec zůstalo vyprávění s opakujícím se motivem, který naštěstí ctil zásadu třikrát a dost. Za shlédnutí ovšem rozhodně stojí výprava filmu a je tak jen škoda, že celý film je prošpikován nacionalistickými zvoláními, na které když někdo kladně odpoví, tak záhy umírá. Ať je to jak je to, jako oběti mi kozáci rozhodně nepřipadali.

Bolero (2004)

Bolero byla po dlouhé době první novodobá česká detektivka, která mě vysloveně neurážela a jako takové ji odpustím trochu zmatečné vyprávění a herecké výkony některých neherců. Přihlédnu-li pak k nízkému hodnocení a hlavně k námětu, jaký zpracovává, šoupnu ji ještě o jednu hvězdu navíc, než jsem původně chtěl.

8 1/2 ženy (1999)

Ujetý příběh plný nahoty a netradiční sexuality, který byl pro mě největší nudou a onen avizovaný psychologický podtext byl znázorněn asi tak dokonale skrytými metaforami, že mi všechny unikly. Nedá se nic dělat, některé filmy asi nikdy nepochopím.

Město bohů (2002)

Možná jsem film shlédl v ne příliš ideálním prostředí, ale to nic nemění na tom, že jsem viděl silný příběh, kterému do ideálního ztvárnění cosi chybí. Pro mě to zkrátka bylo odvyprávěné, ale nedostal jsem šanci někomu fandit a to mi u filmu vždycky hodně chybí.

Rambo: První krev (1982)

Absolutní žánrová klasika, která ostatní převyšuje psychologickou linkou dokreslující jednání samotného Ramba.

RoboCop (1987)

Kdo nechtěl být v 80. letech Robopoldou, ten se mohl rovnou zahrabat… tedy pokud nechtěl být třeba Rambem :-)