Podzemka (1985)

Romance v podzemce. Všechno už tu někdy bylo, ale tady je navíc pařížské metro, Isabelle Adjani, Christopher Lambert, mladý bubeníček Jean Reno a hlavně konec s perfektní hudební kulisou.

Sunshine (2007)

Já tomu ten hororový konec v pohodě odpustím, protože 3/4 filmu mě nenechaly vydechnout a houstnoucí atmosféra by se nakonec dala krájet, jak mlha nad Brčálníkem.

Americký ninja (1985)

Hvězda navíc z nostalgie za tuhle akční klasiku díky které do dnes umím poskládat prsty do kobry se zavřenou, ale i otevřenou tlamou.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Mění se jen okolí a prostředí, ale svět tvrdých drog je stále stejný a je úplně jedno, kdo ho vypráví. Film mimo jiné velmi sugestivně vystihl fyzický rozklad závislého člověka, s čímž jsem se v tématicky podobných filmech v takové míře ještě nesetkal.

Barbar Conan (1982)

Úchvatná hudba. Perfektní výprava. Minimalistický scénář. Maximální Schwarzenegger. Přímočarý příběh. Klasické fantasy. Skrytá symbolika… Ani ve filmu nepadlo žádné slovo zbytečně :-)

Muži v černém 2 (2002)

Nezaujme, neublíží a na jedničku jen vzdáleně pokukuje.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Nevyrovnaný film, kdy jsem se jednu polovinu bavil a druhou nudil. V každém případě několik gagů za shlédnutí jistě stojí.

Ledové ostří 2 (2006) odpad!

Katastrofa, aneb variace na podobné téma za použití Kenů a Barbien.

Komisař Adamsberg - Muž naruby (2009) (TV film)

Spíše než detektivní příběh zaujmou postavy, kterou jsou veskrze atypické. Neurazilo, nenadchlo.