Jídlo, s.r.o. (2014) (pořad)

Po 1. sérii: veľmi dobre zvládnuté pokračovanie Pekla na talíři oslobodené od nutnosti kritizovať. Je to viac dokumentárne a tým pádom to ku koncu nestrácalo šťavu tak ako Peklo. 80%

Peklo na talíři (2012) (pořad)

Prvé diely boli výborné, neskôr už nebolo veľmi o čom tvoriť a kvalita klesla. Naštastie to zastavili a vznikol nový program. Musím však uznať, že vďaka Peklu som začal čítať etikety na neznámych výrobkoch a veľakrát mi to ušetrilo peniaze a chuťové bunky. 70 %

Prach a třpyt (2011)

Príbeh bol fajn, aj keď nie veľmi originálny, ale animácia bola na úrovni žiaka základnej školy, čo mi dosť vadilo. Autori by sa v tomto mali inšpirovať klasickými animákmi z 80tych a 90tych rokov, kde je za animáciou vidieť kus roboty. Pretože takéto jednoducho sa pohybujúce postavičky sa nemôžu nazývať umením - zle sa na to pozerá a vo mne osobne to vyvoláva dojem odfláknutej roboty. 30 %

Oz (1997) (seriál)

Majstrovské dielo, dej sa v každom dieli posúva dopredu, nenájdete tu epizódy slúžiace iba na vyplnenie času. Väzni prichádzajú a odchádzajú a drsné prostredie pôsobí viacmenej realisticky. Nie je tu vyslovene kladná postava a v podstate si len môžete vybrať svojho hrdinu a dúfať, že život v base prežije bez ujmy. Oz nemá hlavnú dejovú líniu, ale o to lepšie pôsobí ako celok, kde sledujete rôzne príbehy, ktoré sa občas spájajú, potom rozchádzajú alebo končia. Kvalita sa drží vysoko, obľúbenú sériu nemám. Prvá je trochu slabšia, možno aj preto, že nikoho nepoznáte, ale potom ide kvalita hore a už neklesá. Herci sú výborní a veril som im každé slovo. Dojem umocňuje takmer úplná absencia happyendov. 100 %

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Veľmi dobrý seriál, aj keď ide tak trochu o kópiu Priateľov. Prvé 3 série sú jednoznačne za 5*, prvá možno aj za viac, ale potom je viditeľný postupný pokles v kvalite. Pribudli diely, ktoré iba vypĺňali sériu bez posunu v deji a navyše často chýbal aj vtip. Preto som HIMYM prestal sledovať niekedy začiatkom 7mej séríe. Následne som si pozrel iba posledný diel 7mej série a napokon posledný diel 8mej série. Zmeny neboli veľké, takže usudzujem, že to opäť bolo vyplnené "vatou". Tak či tak, záverečný dvojdiel sa vydaril, bol príjemne spomienkový a zároveň vtipný. 80 % PS: nazábavnejší diel - The Pineapple Incident (1x10)

Zpátky do ringu (2013)

Príjemná oddychová komédia, no zbytočne dlhá a tak miestami dosť nudí. Rozťahaná bola aj rodinná časť, ak by to trochu osekali, tak tempo mohlo byť rýchlejšie a nebola by príležitosť na nudu. Pár vtipov je podarených, ale vačšinou sú z toho len úsmevné momenty, čakal som určite viac. 70 %

Zpráva o Europě (2013)

Výrazné sklamanie, pretože námet sa mi pozdával, no spracovanie sa mi nepáčilo. Found footage koncept tu nefungoval, pretože nebol chronologický, čo dosť kazilo atmosféru. Komentáre zo Zeme sú ok, ale nevedel som sa zbaviť dojmu, že pri tradičnom spracovaní (pohyblivá kamera, viac hudby,...) by bol dojem omnoho lepší. Takto je to len priemerné sci-fi s premrhaným scenárom. 50%

Sviňák (2013)

Zo začiatku aj vtipné a svojim spôsobom zaujímavé, potom sa to mení na niečo neidentifikovateľné, asi to mal byť thriller, ale pokus to bol neúspešný. Nemám rád filmy, kde nie je jednotná atmosféra a menia sa z komédie na drámu, podobne to bolo aj vo Filth. Navyše celý čas som mal pocit, že som to už niekde videl a napriek všetkému mi film nepripadal veľmi originálny. Dá sa povedať, že mi to pripomínalo In Bruges a čiastočne aj Cassandra's Dream, ktoré však boli o poznanie lepšími filmami. 40 %

Tváří v tvář (1997)

Námet je dobrý, ale dojem kazia stupídne akčné scény, ktorých je priveľa. Už úvodná naháňačka s lietadlom dáva tušiť, že na realitu a logiku sa príliš nemyslelo a pokračuje to ďalej až do konca. Neakčné scény sú fajn a ak by bol film oslobodený od tých najdivokejších akčných scén, tak by som ho hodnotil určite lepšie. 60%

Mastičkář (1981)

Príjemný film, ktorý ma napriek svojmu veku dokázal zaujať aj v dnešnej dobe. Dlhšia stopáž nevadí, dej plynie rýchlo a je pútavý, dokonca aj slovenský dabing sa podaril a môžem ho odporučiť. Celkovo je to pozitívne prekvapenie, plné hodnotenie nedávam hlavne kvôli záveru. 80 %