Věk dinosaurů (2013)

Na pomery Asylum skôr slabý priemer, Sharknado zatiaľ ostáva neprekonané. No ale k dinosaurom - zaujímavá blbinka s rýchlym spádom, kde sa nikto netrápi s nejakým vysvetľovaním a skoro hned od začiatku dinosaury útočia na všetko čo sa pohne a dávajú si záležať na tom, aby cez pol mesta prenasledovali hlavných hrdinov. Nájde sa pár nelogickostí, ale posledná naháňačka bola epická. No a rýchly záver je tiež cool, niečo na štýl X-Files. Bye, bye, birdie! 20%

Top Gear: Vietnam Special (2008) (pořad)

Pre mňa najlepší zo všetkých Top Gear špeciálov. Kopa humoru a výborná atmosféra, navyše aj počet pripravených "zádrhelov" je tu pomerne nízky alebo nie su až také okaté.

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Svojim spôsobom milá dráma s realistickým prístupom (napríklad hlavná hrdinka ma makeup asi iba v jednej scéne) a aj reálnymi problémami. Príbeh pekne plynie a ak sa vám páčil Perks of being a wallflower, tak The Spectacular Now určite nesklame. 80 %

Putá osudu (1992) (TV film) odpad!

Technické spracovanie na úrovni koncoročného predstavenia materskej školy je hrozné a dokonalé kazí dojem z celého "filmu". Pôsobí to ako nepodarený záznam amatérskej divadelnej hry doplnený zúfalými špeciálnymi efektmi. A herecké výkony tiež nestoja za reč. Nedokážem si vysvetliť čo motivovalo tvorcov tohto diela a ako to vôbec mohli vypustiť do sveta a podpísať sa pod to.

Edice druhá světová válka (2006) (seriál)

Príliš nudný dokument, ktorý dopláca na neskorý rok svojho vzniku. Takmer všetko už bolo povedané a dobové zábery sprevádza nevýrazný hlas komentátora. Nevidel som veľa dielov, preto nechávam vyššie hodnotenie, inak by to bolo za 2* The World At War ostáva neprekonaným a bezkonkurenčne najlepším dokumentom o druhej svetovej vojne.

Kapitán Phillips (2013)

Prekvapivo dobrý film, bál som sa hollywoodskeho spracovania, ale obavy sa nenaplnili. Aj tak som však výraznejšie vnímal dánsky Kapringen, kde bol prístup k záchrane posádky diametrálne odlišný a menej predvídateľný. Captain Philips má dobré tempo, napätie trochu kolíše, ale záver je dobre vygradovaný (aj keď nie až tak ako v United 93). 75 %

Don Jon (2013)

Na debut prekvapivo dobré, hlavne prvá polovica má výborné tempo a je zábavná. Potom však príde útlm a všetko sa až príliš rýchlo ženie k záveru bez nejakého vysvetľovania. Pripadá mi to tak, akoby bol scenár od polovice dorábaný narýchlo, aby tam bol vôbec nejaký zmysluplnejší záver. S v podstate prepracovanou prvou polovicou sa to nedá porovnať. Chcelo by to o 15-20 minút dlhšiu stopáž a bolo by to ok. 50%

Obchod na korze (1965)

Asi najlepší československý film, aký som doteraz videl. Herecké výkony netreba rozoberať, mňa zaujala hlavne poctivo budovaná atmosféra drámy. To sa v našich filmoch často nevidí, pretože tvorcovia nepochopiteľne sklzávajú k mixu drámy a komédie, kde nefunguje ani jedno ani druhé. Hudba bola zvolená veľmi dobre a napriek silnej téme som si nepripadal citovo vydieraný, z čoho by si mali brať príklad novšie filmy, kde to bolo naopak (Chlapec v pruhovanom pyžame, Život je krásny,...). 90 %

Mafiánovi (2013)

Príjemná oddychovka s nádychom komédie. Prvú polovicu ťahajú deti, druhú už otec v podani Roberta De Nira. Humor je inteligentný, akcia prehľadná a dej plynie celkom svižne. Humoru som čakal viac, ale vďaka dobrému spádu som sa nenudil. 75 %

Mládeži nepřístupno (2013)

Dosť úchylná komédia, ktorú zachraňuje to, že je zložená zo skečov. Tým pádom sa nedá predvídať dej a dobrý skeč sa nájde aj na konci, kde väčšina komédií stráca dych. No vďaka tomuto konceptu má film aj slabé miesta. No dá sa povedať, že som sa pobavil (gule, výchova syna, mesiačiky, basketbalisti a čiastočne aj pri leprikonoch. 40%