Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Dobré. 3 roky jsem se těšil na souboj těchto velikánů, ale zatím musím říct, že očekávání nebyla plně naplněna. Veškeré své naděje vkládám do režisérské eRkové verze. Tam snad dojde k vysvětlení několika hloupých zjednodušení. Jinak nemůžu říct, že by mě ty 2 a půl hoďky nudily. Já se bavil, ale prostě drobnosti jako Batmanův neexistující smysl pro nezabíjení, zbytečná Wonder Woman a další drobnosti mi prostě ten zážitek lehce zkazili. 70%.

Saulův syn (2015)

Intenzivní a autentický zážitek, ale asi bych musel být Žid, abych plně pochopil Saulovo jednání. Bez urážky.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Objektivně asi 80%, ale ten kino zážitek už mi nikdo nevezme a vlastně až v tom kině vynikne ta perfektní kamera a ta skvostná příroda. Nenudilo ani chvilku, ale věřím, že ne všem se tohle líbit bude.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Jako napjatá struna. Tak jsem se cítil po celý film. Fakt jsem rád, že jsem na tohle šel do kina, protože to stálo za to. Na tomhle filmu bylo bombovní snad úplně všechno. Herci, vizuál, ale asi nejlepší pro mě byla hudba. Nic složitého, ale brutálně podmanivého a skvělé podkreslující hustou atmosféru. Další věc, akční scény, vše krásně přehledné, kamera na jedničku a i z nich šlo cítit to napětí. Pecka film, který si zaslouží plnou palbu. P.S. Del Toro je bůh.

Terminator Genisys (2015)

Možná začnu trochu spoilerem, ale nedá mi to... kolikrát ještě bude SKYNET navždy gone? Asi to nebylo naposledy. Jinak co napsat, film průměrný, hodnota žádná. Dívat se na to dalo, ale ty časové skoky a paradoxy to je na mě prostě moc. 50%. Nic víc, nic míň.

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (2015)

Ta čtvrtá hvězda je jen za Ecstasy of Gold. Bylo to vtipné, ale prostě Spongebob patří spíš na mořské dno. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se nebavil.

Rychle a zběsile 7 (2015)

The amount of idiotic and illogical scene in this movie was too damn high! Achjo, takhle plýtvat Stathamem, to je až hřích. Smutné na tomhle je, že je úplně jedno, kdo to točí, Wan nebo Lin, Pořád to bude tupá hovadina, bez špetky něčeho, co by stálo za vidění. Proletět autem barák... dvakrát? Plus člověk fakt drží pěsti záporákům, to se jen tak u nějakého filmu nestává. Na druhou stranu nemůžu si stěžovat, věděl jsem do čeho půjdu, moje škoda. 25%. P.S. Doufám, že v dalším díle bude táta Shaw s tváří třeba Michaela Cainea a bude se zase chtít pomstít.

Toxický mstitel (1984)

Už fakt dlouho jsem se nepobavil jako u téhle koniny. Je to tak bizardní až to není možné. Jako člověk zažije hodně, ale sloního muže v růžové sukni, jak morduje lidi na všechny možné způsoby, jen tak v ledajakém filmu neuvidí. Bavilo mě to a při nějaké chlastačce si to určitě rád zopakuju.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

This is Madness! No, this is just Mad Maaaax! Až mi bude 70 jako Millerovi, tak chci taky po nocích pařit Borderlands a přemýšlet, jak ten šíleně psychopatický svět převést na filmové plátno. Fakt mi hlava nebere, jak tohle někdo mohl odsouhlasit. Ale stal se zázrak a tak jsem si mohl v kině mohl užít tuhle hlučnou a kulervoucí jízdu. Náser jako kráva.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Inu, zážitek z kina je skvělý, film jako takový nebyl špatný, ale nemůžu říct, že bych skákal metr dvacet. Protože to, jak se MARVEL opakuje a opakuje už je prostě občas na škodu. Moc vtípků, některé vyloženě na sílu, postavy po páté, po čtvrté a pořád hrají to samé. Světlá výjimka je Cap. Ta postava mě snad nikdy neomrzí a proto se ze všech nadcházejících marvelovek těším nejvíc právě na tu jeho. Postava Ultrona měla potenciál skvělého záporáka, ale zůstalo jen u průměrně smýšlejícího robota. Další škoda. Pořád jde ale jakžtakž o dobrý film. 72%.