Deadpool 2 (2018)

Ve srovnáním s tímhle, byla jednička jen taková rozehřívačka. Humoru je víc, násilí je víc, prostě všeho. Mraky narážek, popichování pošťuchování a samosebou fucků. Já si to neskutečně užil a těším se na druhé kolo. Fucking awesome. EDIT: Rozšířená verze je ještě o chlup lepší.

Tomb Raider (2018)

Při odchodu z kina jsem měl na tváři připitomělý úsměv a hlavně jsem si oddychl, že moje obavy byly neoprávněné. Restartovanou Laru se podařilo poměrně věrně předělat do filmové podoby. Příjemně překvapil fakt, že trailery vlastně nic nevykecali, co je v dnešní době skoro zázrak. Alicia je kouzelná, tatínek neskutečně sympatický a Goggins jako "poskok" dost nechutný. Klobouk dolů před panem režisérem, že se mu ten celý koncept nerozpadl jako domek z karet. 80% a Nathane.... jsi na řadě.

Mr. Mercedes (2017) (seriál)

Poměrně věrná adaptace knižní předlohy, což v dnešní době rozhodně není samozřejmost. Děj hezký odsýpal, postavy neskutečně sympatické, pár scén opravdu brutálních (prakticky to nejlepší z knihy) a hlavně Bill Hodges naprosto dokonalý. Další díly přečtené nemám, ale rozhodně to před případnou další řadou napravím. 80%.

Sněhulák (2017)

Tohle bolelo jako už dlouho nic. Člověk si řekne, boží předloha, skvělé obsazení a mrazivý trailer. Tohle prostě musí vyjít.... jenže nevyšlo a to brutálně. Nechápu tu neustálou potřebu překopávat story, aby byl debilní a nedával smysl. Já se tolik těšil na ty drobné detaily, lokace a scény, které dělaly Sněhuláka tak skvělou knihou. Nic. Šeď. Nemůžu jinak než jednu hvězdu, protože tohle je zklamání roku. Chjo.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Slabé 4*, jsou pořád 4. Můžu říct, že dvojka Kingsmanů se mi líbila a celkově byla OK Kdyby tohle existovalo jako samostatný film bez jedničky, tak řeknu že to bylo boží, ale geniální jednička prostě existuje. Film mě bavil, američtí bratranci ušli a vlastně celé to rozšíření bylo fajn, jen mám výtku v tom, že tady nebyla žádná mind-blowing scéna (v jedničce jich je dost a jedna přímo doslovná) a i ta stopáž ubírá na razantnosti. Takže jsem rád, že jsem to viděl, ale kdykoliv dám přednost jednotce.

Američtí bohové (2017) (seriál)

Seriáloví Američtí bohové jsou hezkou, lehce pošahanou fantasmagorií (myšleno v dobrém), která hezky rozvíjí knižní svět. Znalost předlohy pro mě byla výhoda, ale určitě ne nezbytná. Líbí se mi vsuvky do minulosti, líbí se mi vykreslení postav bohů, jak starých tak nových. Co se mi líbilo asi nejvíc, je vizuál. Tady si někdo opravdu vyhrál. První série tedy za 4 a těším se na pokračování.

Trestanec (2017)

Na to, že to má skoro 2 hodiny, je děj dost zkratkovitý. Musím říct, že jako další nahlédnutí do vězeňského života to nebylo špatné, ale já prostě tu proměnu Nikolajovi nežral a v tom je dost potíž. Takže ve výsledku film neurazil, byl i docela krvavý, ale hlavní roli si měl zahrát někdo drsnější, třeba takový Statham.

The Defenders (2017) (seriál)

Televizní Avengers u mě splnili své očekávání a zkrácená osmidílná série utekla jako voda. Po hodně slabém Iron Fistovi se tahle sebranka z NY sešla v pro mě hodně solidní týmovce. Začátek byl fajn, záporačka pěkně slizká a obecně si nemám moc na co stěžovat. Daredevil nadále zůstává mou nejoblibenější postavou z téhle čtyřky. Jeho souboje sou nejpromakanější a protivníky nejvíc bolí. Těším se na třetí sérii Ďábla a samosebou na Punishera. 75%.

Zabiják & bodyguard (2017)

Z&B je parádní akční komedie, kterou si v klidu někdy rád zopakuju. Těžko uvěřit, že Samíkovi táhne na 70 let, protože tady je v top "z**dové" formě. Je to drsné, je to krvavé, je to k posrání vtipné a kdyby to bylo o něco kratší a s lepším záporákem, nebál bych se dát 5/5. I tak jsem si to nadmíru užil. 85% P.S.Je fajn, že trailer nevykecal úplně všechny hlášky.

Dunkerk (2017)

Ještě se mi asi nestalo, abych při cestě z kina začal slzet jen z pouhého pomyšlení na to, jak brutální film jsem to viděl. Emotivní, ale nikoliv na sílu, svým způsobem vlastenecké ale bez patosu. Moje jediná obava byla, jak bude válečný film fungovat bez eRkové přístupnosti. Ale šlo to... Chris tam tu krev vlastně ani nepotřeboval, stačila ta neskutečně hmatatelná bezmoc a hned jsem měl pocit, že jsem s vojáky na pláži. Pro mě tedy TOP Topu letošního roku a můj sen je vidět to v pražském IMAXu. Snad se vyplní. 100%. P.S. Sen se mi vyplnil a já si na otočku zajel do Práglu na IMAX a musím říct, že to byl neskutečný a hlavně nezapomenutelný zážitek.