Jupiter vychází (2015)

Nic moc teda. Nemůžu říct, že by ten vizuál byl nějaký špatný, ale asi bych si ho stejně užil i doma na televizi. Vyloženě chyběl nějaký kulervoucí záběr. Dalším problémem je nechutně dlouhá stopáž, která by se nastopro dala o půl hoďky stáhnout, protože scén navíc tam bylo požehnaně. Abych jen neplival oheň tak mě zaujala aspoň ta hudba a na akční scény se fajně dívalo. Spoiler na závěr: Těšil jsem se na další film, kde to Sean Bean koupí, leč po dlouhé době přežil. Konec spoileru. Nemastných 50%.

Birdman (2014)

Můj první Iñárritu a musím říct, že to dopadlo superně. Jako šlo vidět, že to chce být originální, chce to diváka vtáhnout do děje, že prostě Alejandro věděl, co dělá. Docela pochopím jakoukoliv kritiku, tohle se asi nebude líbit každému. Ale mě se to líbilo, a hodně. Herecky to bylo bezchybné, Norton jako totální hovado byl ale podle mě nejlepší. Jinak Oskara za kameru měl dostat Interstellar, ale tady bude taky ten plešoun v dobrých rukou. Kouzelné.

Americký sniper (2014)

Musím uznat, že to sice nedosahuje kvalit Black Hawka, ale rozhodně to stojí za to vidět. Na férovku říkám, že jsem tolik akce nečekal. Člověk tak nějak nedokáže pochopit, že tohle točil Clint. Je to točené tak dravě a fakt nekompromisně. Zatím to není za full, uvidíme co udělá druhá projekce. Jinak hodně zdařilý a občas dosti nervydrásající počin a smekám před Clintem.

DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy (2015)

Za mě teda 3/5, ale fakt s odřenýma ušima. Žádná snaha o něco nového, prostě klasicky hloupý příběh. Vlastně už ani z předchozího JL filmu jsem nebyl tak odvařený. Aspoň že ten Aquaman už není žádná trubka. Dementa tady ze sebe dělá Shazam, který mi už fakt začíná lézt krkem. No nic, šedý průměr.

Pojedeme k moři (2014)

Víra v českou kinematografii obnovena. Víc takových Mádlů, protože dost bylo Trošků a Magnusků.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Pro mě nejlepší LOTR, protože nejlepší soundtrack a nejlepší song (Poslední pochod entů), protože samotní entové, protože Helmův žleb, ale hlavně protože Rohan. Toť má volba.

Slídil (2014)

Creeeepy as fuck. Gyllenhaal tady hraje slizkého vychrtlíka s vyloženě psychopatickým kukučem, takže toho slídila jsem mu uvěřil hned od první scény. Líbilo se mi, jak druhá půlka neuvěřitelně odsýpala a byla fakt napínavá. Ale jinak nepříjemně creepy.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Ou. Tak to trošinku zabolelo. Jackosonovi jsem po druhém dílu věřil, že ví co dělá a že to celé zkloubí dohromady. Ale jak jsem tak sledoval, moc se mu to nepodařilo. Není to tím, že by se mi to nelíbilo, ale prostě to není ono. Docela dost wtf momentů, docela dost hnusného CGI, copak to nikdo neviděl, na jak ošklivě vypadající kamínky to ten Legolas šlapal? Dějově mi to přišlo nejprázdnější ze všech 6 návštěv Středozemě. Jenže zrovna u mě zapůsobila nostalgie a tak nějak jsem byl schopen všechno to překousnout a přivřít obě oči. Jestli ale ta rozšířená verze nebude více smysluplnější, jestli tam nepřidají krev tak se budu fakt zlobit. Jinak škoda, že si nepohráli s vyústěním bitvy, protože by si to lepší než knižní konec zasloužilo. Konec zvonec. 70%.

Equalizer (2014)

Sám doma: Zabiják z OBIčka. Hodný, černý Američan proti zlým, ruským padouchům. První problém jsem měl uvěřit vůbec Denzelovi toho drsňáka s hodným srdcem. Být tam Neeson bylo by to o něčem jiném. Pak teda postava Csokase, který byl ze začátku chladně kalkulující maniak, ale ke konci se z něj stalo jen tupé vemeno. To byla škoda. No nadruhou stranu jsem od takového filmu nic jiného nečekal, takže nemám důvod tady fňukat. Líbilo se mi, jakým stylem to bylo natočené, že to bylo docela násilné, ale nic víc. Slabší 3*.

Železná srdce (2014)

Ano ano, už dlouho tady nebyl další skvělý válečný biják. Upřímně, kdyby ten konec dopadl trochu jinak, šel bych do plného počtu, takhle to jsou jen 4 rány do palice. Válka nebyla žádný med, obzvlášť v tanku. Co dodat, syrové to bylo, správně špinavé, superně ozvučené a klidně bych si to dal znova. BUM.