Zkáza Dejvického divadla (2019) (seriál)

Paráda. Pohled do zákulisí, kde spousta věcí vychází jistě alespoň trochu ze skutečných zážitků. Některé "frky" jsou bohužel až moc pro fajnšmekry ("jódlování" na jevišti v prvním díle). Některé jsou lacinější, ale za to působivé (nahatý Novotný). Nejvíc si ale cením těch netradičních, které mi připomněly Karamazovi. Kvůli tomu je děj zasazený do divadelního prostředí a je tak škoda nevytěžit vtipné momenty ze střetu profesního a osobního života.

Creed II (2018)

Sly jako plastovej dědek, malej Creed řeší rodinu a všichni kolem toho děsně moc nakecají. Když srovnám s prvním dílem plusy a mínusy, tak co se povedlo tenkrát, nepovedlo se nyní, a naopak. Hlavní příběh je děsná nuda. Naopak záporáci se povedli hodně. Stejně tak technická stránka filmu vypadala mnohem lépe. Nástupy boxerů super a tajtrdlíkování před zeleným pozadím již také vypadá líp. Ale až na záporáky jde spíše o technická vylepšení, která film nezachrání. Snad jediná věc, která byla, je a nejspíš i vždy bude povedená, bylo trénování před velkým zápasem. Opět je jiné, opět je inspirativní a opět navnadí na velký mač.

Ching Se (1993)

Asijské přehrávání a přihlouplé a přehnané poletování vzduchem jsem vydržel hlavně díky dvěma sličným Asiatkám. Jejich démonky byly opravdu okouzlující. Trocha humoru, ale hlavně ten sexuální podtext plný různých citů. Závěr ale naservíroval shakespearovskou tragédii, jak se patří.

Aquaman (2018)

Asi jako počítačová hra Diablo má plno fandů, tak si i Aquaman získá podobné zástupy. Ale prázdný a nudný je pro mě úplně stejně. Mít 90 minut, tak ok, ale v takovéhle délce bych radši něco jako Baldurs gate. Nechápu, že někdo vymyslí spousty těch potvor a prostředí, ale potom v každém druhém dialogu je taková sračka, že by to ani od Ulice divák nečekal. Kdyby žaborybí lidé celý film mluvili nějakou vodní hatmatilkou, bylo by to asi i lepší a z "děje" by divák ani moc neztratil.

První člověk (2018)

Technicky skvěle zpracovaný snímek. Z pohledu psychologie postavy také výborné a člověk se konečně i dozvěděl něco z toho, co se kolem osobnosti Neila Armstronga šuškalo v době jeho smrti. Že to ale má hodně přes dvě hodiny a většinu času je to příšerná nuda, tak jde rozhodně o film, který si už vícekrát nepustím (alespoň ne celý). Už poprvé jsem ho místy prospal.

Zkáza Dejvického divadla - Režisér (2019) (epizoda)

No teda ten Plesl :) Hodně zábavný rozjezd nového seriálu. Sice hučení s finským režisérem bylo pro mě už za hranicí únosnosti, ale ostatní drobné vtípky (nahatý Novotný a hladová Holcová) seriál drží v zajetých mezích humoru Čtvrté hvězdy.

Píseň moře (2014)

Je to ale doják. Přesně takové pohádky jsem jako malý měl moc rád. Sice nejsou pro každé dítě, protože v nich nehopsá žvatlající žába, osel nebo tictac, ale koho zaujmou, ten si je může pamatovat po zbytek života. Moc pěkně vykreslené soužití staršího chlapce, který by měl hlídat svou malou sestřičku. Sice mi trochu vadilo to "zneužití" zlé tyranské babičky, ale i její příběh se nakonec moc zajímavě vysvětlil. Kdo chce svým dětem dopřát trochu těch traumat, tak Píseň moře je ideální volba.

MOST! (2019) (seriál)

Most začal fantastickou a vtipnou scénou z Pošty pro tebe. Za několik týdnů si vytvořil kult. Jedni byli vyplesklí z (převážně) sprosté mluvy většiny postav. Na opačném pólu intelektuálnější skupina řešila, jak Most zaujal širokou veřejnost průnikem do tabuizovaných sociálních témat. Tvůrcům tak nejde upřít obrovskou šikovnost v tom, jak široké spektrum diváků zaujali. Já nadále v jejich tvorbě oceňuji hlavně situační humor v podání postav, které oproti zbytku televizní tvorby jsou mnohem skutečnější (ač některé jejich vlastnosti jsou pro efekt zveličovány). A to, jak se povedlo seriál zakončit, je prostě paráda. Dycky Most! Začneme panákama a potom ve volném stylu. A nakonec si zazpíváme Máš svůj svět a ten se ti hroutí.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Balada o Busterovi je úžasná. Další povídka s oběšencem je také skvělá. Jako mrně jsem se tetelil na další příběhy, protože první dva prostě neměly chybu. Ne, že by další příběhy neměly co nabídnout, ale kvalita a zajímavost šly postupně dolů. Liam Neeson se musel uživit, občas se opít a někdy si i zapíchat. Jeho příběh bohužel gradoval velmi pozvolna. Osamělá osadnice byla nejsvětlejší výjimkou zbylých povídek. No a závěrečné putování dostavníkem šlo jako jediné nějak mimo mě. Ale dalo se přečkat a nebylo nezajímavé. Jo a vlastně zlatokop! Na toho by byla také škoda zapomenout. Poutavý a zábavný příběh. Jen přišel na řadu později, kdy už mě začal nahlodávat spánek.

Užívej si, co to jde (2009)

Asi nejukecanější hlavní filmová postava všech dob (nebo aspoň, co já kdy viděl). Zajímavě vyprávěný film o vztazích mezi velmi různorodými typy osobností. A vlastně i lidí. Ve výsledku ale nikdo není až tak moc rozdílný. Na to ale že má film jen 90 minut, neudržel si mou pozornost až do konce. Když se ze scény vytratil Boris, byly všechny ty řeči najednou tak tuctové a nezajímavé.