Po letní dovolené, která překvapivě napravila věčně nabručeného revizora Pražských dopravních podniků Gustava Anděla, se s ním tentokrát setkáme jako s hlavou rodiny, která má starosti s dospělým synem Mirkem, jenž se chystá ke svatbě. A protože to není jen tak, rozhodne se starostlivý otec nastávající snachu důkladně prověřit. Využije k tomu jedinečnou příležitost - poukaz na zimní dovolenou ve Vysokých Tatrách, který dostala i Mirkova Věruška. Nepoznán tak může sledovat chování synovy vyvolené. Potíž je ovšem v tom, že si ji splete s její kamarádkou stejného jména. A ta nejenže je poněkud rozverná, ale navíc má s sebou svého přítele a Anděl s nevolí sleduje, jak se domnělá snacha nechá obletovat nápadníky, a ještě se nevhodně chová. Nenápadné sledování mu navíc způsobí řadu nečekaných trapasů a dostává do choulostivých situací nejen jeho, ale také kamaráda z letní dovolené Vyhlídku, s nímž se tu opět setká. Ten si totiž místo hudebního nástroje veze s sebou novomanželku. A té se vůbec nelíbí, k čemu všemu ten podivný kumpán Anděl jejího manžela navádí. (TV Nova)

Biopler

Pokračovanie dobrodružstiev s Andělom mi prišlo o niečo menej humorné ako prvý diel, avšak Marvan tu na seba upriamuje viac pozornosti a v pohode film drží v priemere. Soudruzi nám ukazujú ako sa všetci ľudia majú radi, ako sa zdravia, ako sú nadšení pre vec, až si divák povie, že tých 60 rokov je na filme poznať. A teda je to z inej doby. Dobre sa na to díva. ()

Razzor_82

"Co lezeš na lyže, když to neumíš?”  Vtipnější než první díl. Parádní herecké obsazení v čele s Marvanem. Morous s dobrým srdcem v jeho nezapomenutelné roli. Vtipné momenty a krásná zimní atmosféra v Tartrách. Socialistickou éru a reklamu na rekreace neřeším. Hodnotím film a tohle je klasika československé tvorby. 8/10 ()

Odpadlik

"Skáču dobře, skáču rád" ... no jo, kdo by tenhle snímek notoricky opakovaný každou zimu a nejméně 2x do roka mimo zimy neznal. Ale podívat se na výroné herce jako J.Marvan, J.Kemr a R.Deyl lze vždycky. ()

BDMarty007

Oproti Dovolené s Andělem, už je to méně komunistická agitka ... a více z dnešního pohledu takový běžný "film pro pamětníky". ()

waska

Opět je z filmu cítit podtón tehdejší doby a to propaganda a agitátorství jako, rekreace za titul pracovníka roku, pracujeme pro celek a jim podobné hlášky, ale není to v takovém měřítku, aby to až tak vadilo. Pěkné obrázky z Vysokých Tater, příjemné herecké obsazení a občas i trocha té zábavy a vtipných situací z toho dělá vcelku příjemný film. ()

mogul01

Pokračování je lepší, má pěknou atmosféru, ale komunistická propaganda je zde i tak ve velké míře a to mé hodnocení tlačí směrem dolů. Každopádně už to není směšné tak jako jednička, ale dokonce je to častokrát i vtipné. "A co na to říkal ten kůň?" ()

Wyrdas

O trošku více zábavy, než když byl Anděl na horách v létě. Pro mě se jedná i o nostalgii, jelikož a protože jsem hotel Morava sám navštívil, stejně tak to pleso. Pravdou je, že v dnešní době se už netočí komedie, které pobaví za 50 let. Naopak, dnešní komedie většinou nepobaví ani dnes. Dřív se točili dobré filmy - i když zabarvené propagandou. Na druhou stranu, dnes nám vládne evropským soudem usvědčený agent StB Bureš... Tak jakápak změna. Z demokracie už také moc nezbylo. Žádný dvojí metr nepřipadá v úvahu, film je to dobrý a baví mě od dětství stále stejně dobře. ()

Nix

Upřímně až takové české klasiky mne nikdy nebavili a nikdy jsem se o ně nezajímal. Ale tento film má co nabídnout, je opravdu vtipný a dokazuje kvalitu i po takový době. Marvan byl určitě kvalitní český herec, ale pro mne je to tak na jedno podívání. ()

Abdul

Překvapivě povedenější pokračování snímku „Dovolená s Andělem“, které nejen že díky místu akce (Vysoké Tatry) přidává na celkové fotogeničnosti a svým zpracováním zaměřeným spíše na střet generací trochu ubírá na propagandistické masáži diváka, ale také nám představuje hlavního protagonistu i v jiných mezích, než jen jako morouse oslavně objevujícího v sobě díky přesládlému kolektivu své lepší já, a to v situacích morouse čistého- při jeho každodenním zaměstnání. Tandem Jaroslav Marvan- Josef Kemr zde velmi svěže doplňuje Rudolf Deyl ml., jenž je výtečným a odstrašujícím (dávám na výběr) ztělesněním pohrdání zmíněným kolektivem. ()

GOGO3000

Film byl natáčen za totality a propagace tehdejší doby se v něm musela projevit. Možná proto, že je natáčení v zimním období, byly propagandistické hlavy trochu zchlazeny a film je méně ideologistický než předchozí Dovolená s Andělem. Přesto je to komedie s Jaroslavem Marvanem a Josefem Kemrem v hlavních rolích, která patří mezi klasiku české kinematografie. ()

bond77

Chápu, že je Anděl na Horách kritizován uživateli csfd za propagandu KSČ. Ano, přiznávám, že její ve snímku víc než dost. Ale co se dalo v padesátých letech minulého století natočit? Bohužel, pouze ty "odborářské filmy" nebo filmy oslavující velkého Stalina, Gottwalda a pracující lid. Snímek nemá žádné výrazné nedostatky. Jaroslav Marvan podal v roli Anděla skvělý výkon v roli starého bručouna. Vtipy jsou také výborné. Shrnutí: Druhý díl Anděla se nese ve stejném duchu jako předchozí část. Přibylo množství gagů a ubylo trapné agitace. Jak už jsem říkal, ve filmu je vidět propaganda, ale se skvělými hereckými výkony a pohodičkou, to jde nějak překousnoust. 75%/100% ()

Haller

Jsou filmy, které ač citelně politicky angažované, neztrácejí nic na své duši. Ba naopak, stává se z nich osvědčená klasika, kterou rádi zhlédneme kdykoli znovu. Anděl na horách se k takovým rozhodně řadí. Skvělý prvorepublikový Jaroslav Marvan zůstal tímto Marvanem i v pohnutých letech padesátých a i tam, kde byla temnota politického režimu, propašoval své osobité herectví. To je, myslím, jeden z hlavních důvodů vysoké oblíbenosti tohoto filmu napříč dobou. Výkony ostatních herců samozřejmě nezůstávají pozadu. Kdo by si nevzpomněl např. na R. Deyla ml. a jeho vychloubačné "Skáču dobře, skáču rád." Ruku na srdce a něco konfrontace: Jak asi budou následující generace pohlížet zpětně na některé "hodnotné" počiny dneška? ()

topi80

Námět (špehování své potenciální snachy na dovolené) působí tak protivně, že už sám od sebe odrazuje. Jenže byla by škoda, kdyby k tomu opravdu došlo, protože ty dialogy v úvodu filmu jsou přímo skvostné a Jaroslav Marvan jim umí dát patřičný punc. Bez ohledu na nové poměry je třeba novou snachu schválit, byť to více než pokrokovým soudružstvím zavání starými časy s domluvenými sedláckými sňatky. Některé scény jsou poněkud křečovité, např. těch omylů s domnělou snachou je moc a některé jdou až za hranu únosnosti (Kemrův tanec). Říkám si, že by bylo vtipnější, kdyby ta pravá snacha byla nakonec také trochu od rány, což by byl pro Marvanova protivného dědka docela hezký trest. Ale celkově příjemný film, který dává nostalgikům navíc vzpomenout na zimní rekreace a staré rozvrzané lyže. ()

Kenneth

No, nebyla to zas až taková agitka, že bych po filmu vzal motyky a hrábě a šel budovat socialistickou vlast. Skvělý byl Rudolf Deyl, hlavně ta jeho historka o tom jak přeskakoval na lyžích sáně s dřevem. "Taky mohli dát dva kousky když je to pro chorého." ()