topi

" Já že jsem tajtdrlík? Mluvíš tady s křeslem! Čepice ti stoupá na hlavě! Svíčka mě zhasla! Někdo mě tady lechtá! A já že jsem tajtdrlík? Za prvé nevím, co to je a za druhé mě to uráží! " Geniální hláška rádce Atakdáleho z jedné z posledních rolí Vlasty Buriana. Překrásné kulisy a kostýmy přesně jako u filmů Pekařův císař a Císařův pekař. Kouzelné a neopakovatelné. ()

rt12

Viděli jste něco vyloženě pitomého od Bořivoje Zemana, já ne. Možná Pan Novák - budiž mu to odpuštěno.. No a pokud v něčem hraje můj miláček Werich tak to je úplně záruka kvality. Jedna z nejlepších pohádek. ()

Damiel

84 % - Ne že by nebyly jiné pohádky, které považuju za o malinko lepší, ale dvojice Burian - Werich je naprosto dokonalá. Howgh! ()

katuska138

Spousta mých vrstevníků se hrozně diví, že se mi tahle pohádka líbí. Ale takovýhle humor a veškerá pravda a poezie, která v ní je, to přeci nikdy nemůže zestárnout. I když jsem v době, kdy vznikla byla ještě dávno na houbách. Ta lehkost, se kterou pan Werich a Burian spolu souznějí. Žádná jiná pohádka mi nikdy nevykouzlila takový úsměv na tváři jako právě tahle. ()

Helo

Proč se takovéhle pohádky netočí i dneska?! Opravdu skvělé, vtipné, poučné, v jedné scéně se při vynikajícím hudebním doprovdu dokonce objeví skutečné hororové mrazení v zádech. Prostě pohádka jak má být, navíc se skvělým Werichem v hlavní roli. "My tady ukyneme k smrti!" ()

Aiax

Jak asi může dopadnout pohádka, kterou napsal Jiří Brdečka, natočil Bořivoj Zeman a hlavní role ztvárnili Jan Werich a Vlasta Burian a vedlejší František Černý, Miloš Kopecký, Lubomír Lipský a Miroslav Horníček? Myslím, že samotná jména gigantů českého filmu jsou dostatečně výmluvná. Jakékoliv mé nejapné hodnocení by bylo téměř urážkou pro tuto legendu legend, nesmrtelné dílo, císaře české pohádky. ()

JohnMiller

Jan Werich a Vlasta Burian bolo špičkové komediálne duo na ktorých sa nechytal ani západ.Je to jedna z mála rozprávok z našich krajov ktoré som ochotný si pozrieť aj dneska. Kvalitné vtipné scénky pokreslené farebnosťou ako v starých rozprávkových knižkách ktoré mi pripomínajú detstvo, nenahradí žiadna CGI rozprávka. ()

Želik

Jedna z mojich najobľúbenejších rozprávok s vtipnými dialógmi a dobre zvolenými hercami. Nezabudnuteľné a stále pozerateľné. ()

L_O_U_S

Budu možná za blba, ale tahle pohádka mě nechytla. Jako dítě jsem ji nikdy neviděl a dohánět tenhle deficit po dvacítce nejspíš nemá smysl. Když pohádka z padesátek, tak Císařův pekař nebo Hrátky s čertem. (733., 1. VII. 2012) ()

Aleee89

Co dodat ke klasické české pohádce? Pohádce v čele s vynikajícím Janem Werichem? S tak tradičním námětem, který zná snad každý a přece se na to lidi znovu dívají, protože je to prostě lidské, milé, hezké? Asi není co dodávat. Je to krásná pohádka, ve které je člověku ukázán lidský charakter a která ho snad i poučí... ()

kajas

Tahle legendární komedie mi vždycky připadala poměrně zdlouhavá a hlavně bez záporných postav, s čímž mám u pohádek prostě problém. Scéna z královské kuchyně si ale zaslouží hvězdičku navíc. "A co skořápky?" "Každé vajíčko má skořápku, kdyby nemělo skořápku, nebude držet pohromadě!" "Dejte do toho rovnou střepy!" "Ztrestej ho!" ()

Anglie

Jedna z nejlepších pohádek v historii československého filmu. Jako vždy vynikající Werich, a navíc Kačírková na vrcholu krásy.. Když k tomu přidám kouzelnou babičku Brzkové, tak musím hodnotit pětkou. ()

dyfur

moja zaujímavosť: Jeden z mála filmov tej doby, ktorý videlo skoro 6 miliónov divákov. (dyfur) Miroslav Horníček hral princa prvý a posledný krát. Ako tvrdil, túto úlohu nenávidí a podľa neho v nej bol zlý. (dyfur) neuznaná zaujímavosť:premiéra:11.2.1955 ()

IceQueen

Môže mi, prosím, niekto vysvetliť, prečo je táto nádherná, bystroumná, zábavná a duchaplná rozprávka nevhodná pre maloletých do 12 rokov? ()

easaque

5* po dnešním zopakování musím této krásné pohádce dát plný počet hvězdiček, které si opravdu zaslouží. Není moc takových pohádek, které po letech dokážou stále bavit a pohladit na srdci svou příjemnou poetikou a veselou atmosférou. Proč se víc rozepisovat a myslím, že se na tomto shodnu s většinou diváků. Je těžké pak srovnávat s jakoukoliv z nových pohádek, kde je ten nebetyčný rozdíl na první pohled vidět. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()