V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

VanTom

Vynikající završení trilogie, které se díky westernovému zasazení od svých předchůdců značně odlišuje. Jasný přímočarý příběh šlape bez zádrhelů (tedy trošku jej zbrzdí doktorova romance, což vynahradí úžasně nafilmované vlakové finále) a s časem si skoro nehraje, "jenom" vtipně přenáší moderního člověka a povědomé situace na Divoký západ 1885. ()

lykan9

Třetí díl je u mě sice nejslabší, ale rozdíl je stejný jako poměr mezi jedničkou a dvojkou. Tedy minimální. Jinak je třetí díl dokonalým završením skvělého díla a už se nemůžu dočkat až si trilogii pustím znovu :-). ()

Sany33

Záver trilógie, ktorý bol nadmieru očakávaný celou filmovou obcou sa stal nakoniec miernym sklamaním. Cesta na divoký západ roku 1885 je najtendenčnejším a najmenej vydareným kúskom zo slávnej trojice. Ukázalo sa, že Zemeckis s Galom si väčšinu nápadov už vyplytvali a iba recyklujú. To, čo v dvojke pôsobilo ako svieža hra s originálom budí dojem vykrádania a únavu materiálu. V žiadnom prípade však nejde o priemerný film. Zasadenie do westernového prostredia funguje výborne, aj herci sú opäť dokonalí. A aj v niektorých jednotlivostiach je trojka opäť úžasná. Využitie mena Clinta Eastwooda, Jacksonov moonwalk alebo citácie peciek Sergia Leoneho - Vtedy na západe a Pre hrsť dolárov patria ku klasike. Stratilo sa však čaro nevideného čo je škoda. 89% ()

fabecc1222

I třetí díl legendární série je stále velmi kvalitní zábavou. Už tu není takové propojení, jako mezi prvními dvěma díly, a některé věci se začínají už trochu opakovat, ale stále to dokonale stačí pro nesmírně dobré pobavení. Martyho cesta do minulosti (budoucnosti) je prostě nezapomenutelná, a jako celek se nikdy neokouká. ()

Gazi

Přestože je podle mne tento díl nejslabší, tak si myslím, že se jedná o velice povedené zakončení skvělé trilogie. ()

Krosmen

Posadit poslední díl série do divokého západu je příjemné a zajímavá změna oproti předchozím vynikajícím dílům. Najdete zde i scény z kultovních westernů, které já ovšem viděl až později, takže jsem si říkal - hej počkat, tohle přece bylo v návratu do budoucnosti :-D..Každý díl sám o sobě je skvělý a kéž by se i nyní točily tak kvalitní komedie jako je tahle. Vezmete-li v úvahu, že je to součástí dost kvalitní trilogii, máte tady dílo, které by Vám určitě nemělo uniknout ()

ghatos

Svěží, propracované a spektakulární završení. Udržet kvalitu i ve třetím díle je velmi obtížné, ale tady je to prostě totální válec. Má to v sobě i krásné poselství a pozitivního ducha. 95%. ()

mirec88

A došlo aj na dávnu minulosť. Westernová časť s netradičným Clintom Eastwoodom bola perfektná, o humorné situácie nebude núdza a uvidíte aj to, že stroj času sa dá vyrobiť aj z parného rušňa :) Výborné, takisto ako prvé dva diely. A fakt nádherný a originálny koniec celej krásnej trilógie. ()

Siri69

Tentokrát se s hlavními hrdiny podíváme na divoký západ... Opět výborný film i když z celé trilogie je nejslabší... Já osobně myslím že toto je jedna z nejlepších trilogií které kdy spatřili světlo světa !!! Každý díl je zajímavý,napínavý,výborně natočený,se super efekty (na svou dobu) a vše to doplňuje výborný humor a komické scény !!! Hlavní role Michaela J. Foxe a Christophera Lloyda jsou ve všech dílech super... Spolupráce S. Spielberga a R. Zemeckise byla zatraceňe povedená a my můžem jen doufat že tito dva režiséři někdy v budoucnu opět spojí síly a natočí další legendární nářez !!! :-) 4* ()

Myrreczech

Poslední díl trilogie byl sice nejslabší, ale pořád dokáže královsky zabavit. Škoda místy nudných pasáží a zamilovaný dr. Brown už není ten dokonale šílený dr. Brown. Přesto i třetí díl má stále co nabídnout, například dokonalou honičku s indiány po prérii. Prostě trojce nedokážu tu hvězdu ubrat, přestože by si to nejspíš zasloužila. ()

J-o-k-e-r

Myslím si, že dokonalé zakončení trilogie o cestování v čase. Nyní se Marty vydává až do dob Divokého západu. O něco lepší než dvojka. P.S. Clint...Clint Eastwood! :) ()

Jacob23

Po vice shlednutich zvedam na 5* Wild West je skvele zpracovan.Cely film ma vyborne tempo a stridaji se komicke sceny s temi akcnejsimi.Opet paradni hudba a tentokrat i prvotridni kamera ve vsech akcnich/jezdeckych scenach.Kupodivu funguje i romanticka linka a Ch.Lloyd je opet uzasne zmateny tentokrat zamilovany vedec ()

Autogram

Jeden z najlepších westernov, možno práve preto, že jeho podstata je v inak neskombinovateľnej sci-fi zápletke. Clint Eastwood by si zaslúžil byť uvedený aj medzi hercami, aj keď sa tam neobjaví, tak aspoň ako zadosťučinenie za hanobenie jeho dobrého mena. Doktor nájde ženu, ktorá má rada verneovky, takže sci-fi prvkami sa nešetrí. Pre mňa najlepšia časť trilógie, všetky detaily sú maximálne prepracované a mega-happy-end je nejlepším záverom, aký som si mohol želať a pritom som ho ani neočakával. –––– Vaše budoucnost ještě nebyla napsaná. Vaše budoucnost závisí pouze na vás. Tak si dejte záležet. ()

m.a.t.o.

„V týchto šatách tu pobehovať nemôžeš! Ešte ťa niekto zastrelí." – „Alebo obesí." – „Ktorý idiot ťa takto obliekol?" – „No vy." Uznávam, že trojka je iná. Nie je tak prekombinovaná ako predošlé časti a niekomu nemusí vyhovovať miešanie žánrov. Avšak stále je to vysoko nadpriemerná zábava, ktorú si nejde nezamilovať, najmä ak si človek uvedomí, že tu celé to úžasné dobrodružstvo končí. Marty McFly a Dr. Brown sa ako „priatelia v čase" definitívne zapísali do filmových dejín. 95 % ()

deckardx

Zaver trilogie a zaroven muj nejoblibenejsi dil... Porad je to skvela zabava a napad s Divokym zapadem se mi straslive libi... Spousta odkazu a narazek na slavne westernovky a zaverecna lokomotiva je bezchybna.. Nejlepsi dil.. ()

P1tr

J.Fox jako Clint Eastwood na divokém západě na cestě za profesorem a opět na výbornou. Ačkoliv se zřejmě jedná o nejslabší díl z celé trojice, stále tu máme dobrou zábavu, ve které není ani o napětí nouze. ()