Ve druhém filmu ze série Bláznivá střela se policejní poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) účastní slavnostní večeře v Bílém domě, kde má obdržet cenu za zastřelení tisícího drogového dealera. Na večeři je pozván také doktor Albert S. Meinheimer, s nímž se prezident Bush právě domluvil na nové energetické politice podporující alternativní zdroje. To se ale nelíbí zlotřilým představitelům tradiční energetiky (uhelného, ropného a atomového průmyslu.) Spojí proto síly s mazaným ničemou Quentinem Habsburgem, aby naplánovali Meinheimerův únos a na jeho místo dosadili dvojníka, který by vedl politiku v souladu s energetickou lobby. Ve Washingtonu se známý policista rovněž znovu setkává s bývalou přítelkyní Jane Spencerovou (Priscilla Presleyová), která v současné době pracuje v ústavu pro výzkum využití energie, a má pocit, že se tam dějí nějaké prapodivné věci. Frank se pustí do vyšetřování a zanedlouho narazí na neklamné známky toho, že i v této oblasti existuje mafie, prosazující své zájmy... (Cinemax)

predators

Řekl bych, že co do vtipných situací je to s prvním dílem remíza. Po příběhové stránce už je to malinko horší, ale stále je to pecka. "Ještě, že je mlha jako mlíko." "Ne, to hoří motor." :-) 80% ()

nascendi

Pravdu povediac, nikdy som nebol priaznivcom humoru Leslie Nielsena. Na filmoch s ním mi prekážalo, že paleta poskytovaných vtipov je príliš široká. Od primitívnych a trápnych až po dômyselne vystavané a vypointované, čím sa trochu blížili k jednotkám žánru, za ktoré považujem dvojicu Horúcich striel. Nepotrebujem bádať nad tým, ktorá časť série je najlepšia. Každá sa dá pozrieť, občas sa zasmiať a do pár minút po konci zabudnúť. A to podľa mojich kritérií zodpovedá iba dvom hviezdičkám. ()

nash.

Drebin opět zasahuje a opět je to skvělá zábava, kanonáda gagů, parodických odkazů, fórků, které téměř plynule přecházejí z jednoho do druhého a některé dosáhly až na metu "geniální". Leslie Nielsen ve vrcholné formě nelítostně kosí padouchy i diváky. Možná už nepadám pod křeslo v záchvatech smíchu jako přři premiéře, ale pořád mi tahle legrácka dokáže pořádně zvednout náladu. ()

Rocky62

Zucker nám to podruhé parádně osladil. Znovu uvařil podle osvědčeného receptu s názvem "Potrápená bránice" a divákovi naservíroval nemilosrdnou porci kvalitní zábavy, která chutná stále stejně a její trvanlivost je nekonečná. Skutečně znamenitý pokrm, jehož sladěné ingredience jej řadí mezi komediální špičky. 100% ()

Bachy

Zřejmě nejslabší díl se strašně utahaným začátkem. Bohužel. Ačkoliv obsahuje kopec legendárních vtipů, tak jde po energické jedničce graf nadšenosti malinko dolů. 3,5 ()

SeBig

Humorně na stejné úrovni jako první díl, to samé i příběh a opět vynikající Leslie kterému vrozený humor nevyhasl v duši. Skvělé hlášky se daj nazvat pitomně vtipnými. No prostě ujetá komedie jak má být. ()

Chrustyn

Jedno z mála pokračování, které si drží stejné kvality jako jeho předchůdce a chvílemi ho možná i předčí (např. jízda tankem:)) ()

heyda

Uznávám, že je to fakt sranda. Ale platí zde, že čeho je moc, toho je příliš. Těch hlášek a vtipných momentů je tolik, že člověk prostě nemá šanci všechno pobrat a zasmát se tomu. Takže ve výsledku to není až tak úžasný, nicméně náladu to určitě zvednout dokáže. 65% ()

Stanislaus

Druhá Bláznivá střela se veze na podobné a stále velice kvalitní vlně parodie a absurdity jako jednička a rozhodně na své "předchůdkyni" nic neztrácí. Druhé Frankovo dobrodružství nabízí opět bohatou nálož humorných momentů a gagů, které (opakovaně) polechtají bránici a vykouzlí nefalšovaný smích na tváři. Důstojné pokračování, jehož humorné kouzlo hravě odolává času. ()

Ivoshek

Výborná záležitost tria Z-A-Z. Srovnatelná s jedničkou, plná ujetých vtipů. Opravdu plná, ta kadence je neuvěřitelná, takže když se jeden fór zrovna nechytne, o 30 sekund později už je tam další. K tomu spousta takových skrytých drobností a vtípků, které člověk pochytí třeba až na druhé či třetí zkouknutí. Jednoznačně jedna z nejlegendárnějších komedií. ()

Necrotongue

Ano, když jsem se podíval na film dnešní optikou (když jsem ho viděl před lety, ještě jsem brýle nepotřeboval), musel jsem uznat, že celá řada fórků už poněkud vyčpěla, nebo vyznívá poněkud trapně. Naprostá většina humorů na mě ale v pohodě fungovala i dnes, takže jsem se do smíchu nemusel v žádném případě nutit. Byl jsem rád, že se členové policejního oddělení vrátili v plné síle, aby to opět natřeli nejen běžným kriminálníkům, ale i zástupcům takových spolků jako KOUŘ, SKVRNA a ŘACHA. Ale buďme k sobě upřímní; vždyť v tomto snímku vůbec nešlo o boj proti zločinu, o záchranu planety nebo o spravedlnost. To všechno byly jen podružnosti, které se připletly do cesty největšímu romantikovi na severoamerickém kontinentu při jeho cestě za láskou. Stejně jako předchozí snímek, ani druhá část trilogie nekladla přehnané nároky na divákovo myšlení, takže mohla značná část mozkových buněk dostat mimořádné volno, zatímco jsem si užíval nenáročný ale zábavný relax. Pokud to bylo hlavním záměrem tvůrců této komedie, pak to s přehledem zvládli. / Poučení: Stav se v podniku "The Blue Note", ta atmosféra je jedinečná. 4*+ ()

Bauer

Vzhledem k tomu, jak byla jednička úspěšná se dalo očekávat, že vznikne další díl. Nevím proč, ale uz to nebylo ono. Řekl bych, že v tomto díle se našlo méně vtipných scén ale za to zůstály stále skvělé hlášky. Leslie Nielsen opět předvádí výborný výkon. Ovšem velmi mně překvapil George Kennedy, který začal být také zábavný ( například v restaurci kde slintal a nebo když chtěl zbít padoucha atd. ). Scénář byl také poněkud slabší a ne tak dobrý jako v předchozím díle. Ale i tak jde o dobrou zábavu, která trošku kulhá za jedničkou. O něco málo horsí něž předchůdce ale stále je na co se koukat a stále je čemu se smát! ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely