Ve druhém filmu ze série Bláznivá střela se policejní poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) účastní slavnostní večeře v Bílém domě, kde má obdržet cenu za zastřelení tisícího drogového dealera. Na večeři je pozván také doktor Albert S. Meinheimer, s nímž se prezident Bush právě domluvil na nové energetické politice podporující alternativní zdroje. To se ale nelíbí zlotřilým představitelům tradiční energetiky (uhelného, ropného a atomového průmyslu.) Spojí proto síly s mazaným ničemou Quentinem Habsburgem, aby naplánovali Meinheimerův únos a na jeho místo dosadili dvojníka, který by vedl politiku v souladu s energetickou lobby. Ve Washingtonu se známý policista rovněž znovu setkává s bývalou přítelkyní Jane Spencerovou (Priscilla Presleyová), která v současné době pracuje v ústavu pro výzkum využití energie, a má pocit, že se tam dějí nějaké prapodivné věci. Frank se pustí do vyšetřování a zanedlouho narazí na neklamné známky toho, že i v této oblasti existuje mafie, prosazující své zájmy... (Cinemax)

Shit

Druhý díl Blaznívý střely stejně perfektní jako ten první. Zase to je totálně nabušený vtipy a gagy a kupodivu i když to je parodie, tak to neni ani jednou trapný. David Zucker má na parodie snad nějakej patent a spolu s Leslie Nielsenem vytvořili dvě skvělý nezapomenutelný parodie ()

Djoker

Pokračování Bláznivé střely si znovu drží slušné tempo i vysokou kadenci hlášek. Zápletka je možná ještě ujetější než v předchozím dílu, ale důležité je, že hlavní hvězda nechybí. Stačí jeden pohled na poručíka Franka Drebina a úsměv se dostaví sám. ()

choze

"JEŠTĚ NĚJAKÉ MRTVOLY?" - "NA JEDNÉ STOJÍŠ, FRANKU." Vývar z jedničky s mnoha se opakujícími motivy, scénami a fóry, které se často nevyrovnají těm z originálu, ale zůstalo zachováno komplet původní obsazení a pořád je čemu se smát. Tj. stejný případ jako série PŘIPOUTEJTE SE, PROSÍM! Dobráckého Eda mám ještě radši než Franka. ()

Sarkastic

Po výborném zážitku z prvního dílu jsem se vrhl na dvojku a zase mi byl naložen pořádný kopec zábavy. Ano, je sice slabší než jednička, ale ne o moc. Přibylo více laciných fórků, avšak tvůrci to divákovi vynahradili také přidáním většího počtu těch kvalitních (či spíše originálních?), takže se kompenzují a vychází z toho znovu perfektní parodie. Opět se zde nachází mnoho nezapomenutelných scén, jedna za všechny je ta milostná, která si krásně střílí z Ducha a skoro se rovná té ze Žhavých výstřelů (a taky tleskám za odkaz na Casablancu). Takže to bude sice slabších, ale pořád 5*. "Poručíku,nevzpomínám si, že by vaše jméno bylo na seznamu hostů." - "To je v pořádku. Občas používám své dívčí jméno." ()

Gilmour93

„Sex, Frank?“ - „Uh, no, not right now, Ed..“ Šedovlasý mistr hrnčířského kruhu, co nemluví francouzsky a jen tím jazykem líbá? Správně, poručík Frank Drebin! Škoda, že je jeho postava pouze smyšlená, protože kdyby tomu tak nebylo, hned bych večer usínal s mnohem větším pocitem bezpečí. David Zucker evidentně nebude zarytý republikán.. ()

TheDarKnig

řekněmě, že oproti dnešním parodiím je to geniální, vtipy jsou vtipné i vůbec ne inteligentních rádoby zábavných průpovidek (na druhou stranu je pravda, že občas se i tady najde něco dobrého), což je rozhodně velké plus. Ale oproti jedničce to už zase dost ztrácí. Přece jen hodně vtípků je už jen variací na ty z první střely a ne vždy fungují tak, jak by měly. Úvod s Bushovými a Nielsenovým proslovem je ale stejně dobrý jako u jedničky, stejně jako některé další vtipné scény s Nordbergem. A nevím proč, ale až na tu úchvatnou scénu milování mi rozhodně nepřišlo, že by dvojka měla více sexuálních narážek než jednička. Spíše naopak ()

molotov

Vynikající pokračování vynikajícího prvního dílu. Jak je vidět, každé pokračování nemusí být horší než první díl. ()

Hakha

Komisařka: "Uvědomujete si, že kvůli vám je toto město plné pobíhajících opičáků?" Frank: "Ano? A není to spíš vina voličů?" ()

Spiker01

Příběh je sice tupej, až se mi z toho klepou bačkory, ale o tom to přeci není. Bláznivá střela je prostě legendární série parodií, ve kterých fenomenálně kraluje geniální, již bohužel zesnulý, Leslie Nielsen. Nemám problém se na jakýkoliv díl z této trilogie podívat znovu a stále se skvěle bavím...80% ()

Eddard

Leslie válí aneb Same, zahrej tu naši... ne tuhle, tu druhou! "Až se vrátím, budu mít to potěšení vás zabít!" "Potěšení bude na mé straně..." :-) Dobré až vynikající fórky s přehledem převažují nad těmi slabými až ubohými, což už tak úplně neplatí pro třetí pokračování. Moc dobrá zábava, prvnoítřídní parodie 80% ()

Falko

Dvojka v nicom nezaostava za jednotkou, nasmial som sa rovnako. Tie vazne Drebinove ksichtiky pri jeho najväcsich trapasoch ma jednoducho rozosmeju v kazdej casti. Zaujimave je aj to, ako sa scenaristi zahravaju s menami hlavnych zaporakov - pokial v jednotke bol nejaky Vincent Ludwig, v dvojke zase Hapsburg, obe mena naramne pripominajuce akychsi vladarov niekolko storoci dozadu :-) Uz som zabudol, kto bude zaporakom v trojke, ale na nu sa vrhnem o par dni... 14.10.2010 _______ Leslie Nielsen - (Frank Drebin) +++ Priscilla Presley - (Jane Spencer) +++ George Kennedy - (Ed Hocken) +++ O.J. Simpson - (Nordberg) +++ Robert Goulet - (Quentin Hapsburg) +++ Richard Griffiths - (Dr. Albert S. Meinheimer / Earl Hacker) +++ Anthony James - (Hector Savage) +++ Produkcia: Jim Abrahams, Jerry Zucker +++ Hudba: Ira Newborn +++ ()

viperblade

Podle mě je tohle lepší než jednička. Hodně vtipů, a typických Nielsenovských gagů. Dveřník: Váš kabát, Pane. Frank: To bych řek, mám na něj paragon. :-) ()

ClintEastwood

VŮNĚ STRACHU je jednou z nejlepších dvojek v dějinách kinematografie a minimálně v komediálním žánru všem pokračováním rozhodně kraluje (ano, znám Žhavé výstřely). Scénář (narozdíl od trošku slabšího, i když také výborného třetího dílu) nesklouzává k trapnosti, Priscille Presley to stále moc sluší a hlavně - největší tahoun Leslie Nielsen stále jede svůj mód Drsný Harry, prokládaný nemalým množstvím životních mouder a citátů. Závěrečná scéna s deaktivací bomby, patří do zlatého fondu komedie. Výborný film s opět vynikajícím dabingem pana Brabce. ()

MM_Ramone

Detektív, poručík los angeleskej polície, Frank Drabin sa znova vrhá do ďaľšieho náročného prípadu. Potom, čo v prvej časti zachránil anglickú kráľovnú pred atentátom, musí v tomto voľnom pokračovaní čeliť zákernému podnikateľovi Quentinovi Hapsburgovi. Ten je majiteľom nadnárodnej, petrolejárskej spoločnosti. Unesie doktora Alberta Meinheimera, poradcu amerického prezidneta v oblasti energetiky. Nahradí ho zaplateným dvojníkom, ktorý má zaručiť to, že Biely dom bude naďalej preferovať záujmy ropným spoločností. Suverény Frank Drabin však zmarí jeho nekalé plány. Výborné pokračovanie výbornej komédie. O nič horšie ako prvá časť. **** ()

Wacoslav1

Známé rčení, že opakovaný vtip není vtipem tady naštěstí neplatí. Sice dvojka do velký míry recykluje vtipy z jedničky, ale pořád to skvěle funguje a i když tentokrát oproti prvnímu dílu tu jednu hvězdičku uberu tak jsem se pořád královsky bavil. Co asi udělají s panem profesorem? No asi ho budou mučit a pak zhebne! Leslie Nielsen na vrcholu a všechno ještě dokresluje geniální ironický dabing v podání mistra Vladimíra Brabce. Takže za mě každopádně pořád ještě hodně velká spokojenost.90% ()

Xmilden

- Hector Savage. Z Detroitu. Pamatuju se na tohohle pankáče. Bývalý boxer. Pravým jménem Joey Chicago. - Jo. Boxoval jako Kid Minneapolis. Jednou jsem ho viděl při zápase v Cincinnati. - Ne, to byl Kid New York, ve Philadelphii. Zabitý v Houstonu, udělaI to Tex Colorado-Arizonský zabiják. - Jo! Z Dakoty! Bylo to na severu nebo na jihu? - Jižní Dakota byl jeho brácha, z Virginie. - Ty se teda v boxu vyznáš! - Vím jenom, že nesmíš nikdy sázet na bělocha. ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely