Bláznivá střela

• Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

nash.

Nekonečný kulometný pás nabitý hláškami, gagy a vtípky, který Zucker založil do své bravurní parodie, natáhl a pak stiskl spoušť a všechno to napral do publika v jedné dlouhé dávce. A na rozdíl od mnoha současných trapných pokusů o bláznivou parodii, Drebin funguje a baví i po letech. Pěkný bobr. ()

Bachy

Tento film mi během prvního zhlédnutí způsobil neotřesitelnou bolest hlavy i břicha a navždy mě změnil. Jako kdybych zhlédl něco zakázaného, co mi tajně našeptávalo:"Humor je toto!" A série s Frankem Drebinem navždy promazala mou hlavu, pak do ní kopla a nakonec ji promazala znovu. Viděno cca 800x. ()

Chrustyn

Naprostá komediální legenda s množství fórů, které by vystačily tak na 4 filmy. Takovouhle srandu už dneska nikdo nenatočí (hlavně konec na basseballu je dokonalý). Leslie Nielsen byl prostě BEST a Frank Drebin legenda na které Nielsen postavil kariéru až do konce života. ()

SeBig

Jedna ztěch starších uctívaných komedií kterou jsem ve svém životě nějak opomenul a shlídnul jí až těd. Leslie Nielsena mám rád zvykl jsem si na tu atmosféru tam kde je on tam je prostě sranda viz Scary Movie 3,4, Utopenec na Útěku, Superhrdina.. tyhle filmy jsem sním viděl dřív a díky němu taky zvedám filmu o pár procent nahoru. Tady stejný styl humoru jako Žhavé výstřely a líbí se mi že to není JEN parodie ale že to má svůj vymyšlený příběh a dá se to nazvat akční komedií s Leslie Nielsenem. Příběh na tři s Lesliem čtyři. ()

marhoul

Nebojím se označení: KLENOT mezi komediemi. Pokaždé se toho třískám, pokaždé mě to dostane. Výborné a zaslouženě oblíbené. ()

Stanislaus

Leslie Nielsen byl (a zůstane) hereckým králem parodií a Bláznivá střela je vedle Žhavých výstřelů vrcholem tohoto žánru. Frank Drebin je ďábel s velkým Ď a jelito s velkým J v jedné osobě a díky Nielsenovým grimasům a komediálnímu umu vznikla jedna z nejikoničtějších postaviček, která si dělá srandu ze všelijakých bondovek a policejních filmů. Nielson tak dal v doprovodu bodrého George Kennedyho, ještě ne tak moc "bakelitové" Priscilly Presley a takřka nevinného O. J. Simpsona vzniknout nadčasové komedii, která pobaví i po vícero zhlédnutích. ()

Jinny

Od první do poslední scény je to stejně kameňácky vtipný. Zasloužil by si O.J. Simpson umřít chlapskou smrtí baseballovou pálkou? ()

Roman.Ticka

Hláška nad hlášky: "Hezkej bobr." :-)))) Chudák O. J. Simpson, už tenkrát měl smůlu.☺ Jo a myslím si, že parkovat umím teda o něco líp. ()

MM11

V anketě o nejlepší parodii vítězí... Leslie Nielsen alias Frank Drebin kraluje úžasné trilogii, která boří klišé. Nielsen, který odehrál až do osmdesátých let asi stovku drobných rolí v Americké televizi, stavěl na svém úspěchu i jinde, ale přiznejme si, vrchol zažil jako Frank Drebin. Mantinely parodie objevil jako jeden z mála David Zucker a nedělal to, co je dnes tak typické, pouhé přenesení slavné scény s fekální pointou. Ve výsledku je tudíž mnohem jasnější ta odpověď na zapeklitou otázku, kteráže parodie je ta nejlepší... ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 31.8.1996, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 1996) = ŠTEFÁNIA GORDULIČOVÁ, Nielsena dabuje ANDREJ HRYC (26.9.2009) ()

Ivoshek

Det. Nordberg: Drugs... drugs... Frank: Nurse! Get this man some drugs! Can't you see he's in pain? [nurse administers drugs] Det. Nordberg: No... no... [pulls Frank towards him] Det. Nordberg: Heroin, Frank! Heroin... Frank: Uh... that's a pretty tall order, Nordberg. You'll have to give me a couple of days on that one. ()

eraserhead666

Naprosto neskutečná šupa. Nezpochybnitelná a neotřesitelná jednička ve svém žánru. Miluju ten fór, kdy Drebin říká svému vysokému kolegovi, že má něco v koutku. ()

Necrotongue

Když jsem viděl kdysi dávno tuto komedii poprvé, byla pro mě naprostou peckou, u níž jsem si téměř potrhal bránici. Dnešní filmový návrat jsem už tak mocně neprožíval, protože jsem si v průběhu času oblíbil poněkud rafinovanější humor, ale to vůbec neznamená, že bych se nebavil. Naopak. Snímek disponuje jednoduchým prvoplánovým humorem, to ale není úplně na škodu. Mohl jsem u něj totiž v pohodě vypnout a bez jakékoli mentální námahy jsem se mohl nechat bavit. Film v tomto směru fungoval perfektně, kromě jako vždy skvělého Leslieho Nielsena mě velice bavil i George Kennedy a po čase jsem si mohl zase zavzpomínat i na kauzu naprosto nevinného O. J. Simpsona. I po té dlouhé době mě tato záležitost stále baví a jaksi jsem neměl chuť snižovat své původní hodnocení. / "Zdá se, že jste v kuchyni jako doma." "Vedu si dobře i v jiných pokojích." / Poučení: Nevěř hypnotizérům. ()

Bauer

Bláznivá střela není jen tak obyčejná komedie ale neuvěřitelně bláznivá, která je jedna velká zábava. V hlavní roli se představil vynikající Leslie Neilsen jehož výkon je naprosto špičkový. Vůbec ho nechapu jak dokázal takovou to roli, kde má velmi vtipné scény, zahrát s naprosto vážnou tvaří a k tomu má ještě povedené hlášky. Já bych to prostě nedokázal a musel bych se furt smát. Dále se zde také vyskytl sympaťák George Kennedy .Film je také dobrý v tom, že má skvělý příběh, i když je to na hlavu ale co by ste taky chtěli od parodie? Skvělá komedie, která mně dokáže vždy pobavit a hlavně je to nejlepší parodie jakou jsem kdy viděl!! ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)