Matt Murdock neměl zrovna ideální dětství. Vyrůstal v nebezpečné newyorské čtvrti, kluci ho šikanovali a příliš velkou oporou mu nebyl ani otec, opilec a zkrachovalý boxer, který pracoval pro místního zločineckého bosse. Navíc Matt oslepl, když se mu do očí dostala nebezpečná chemikálie. Překvapeně však zjistí, že díky neuvěřitelně zbystřenému sluchu dokáže „vidět“, a začne tuto schopnost trénovat. Brzy se umí ubránit svým trýznitelům. Úspěšně vystuduje práva a je odhodlán bránit chudé a bezmocné. Pomáhá jim nejen jako „slepý“ právník v soudní síni, ale po nocích také jako maskovaný mstitel Daredevil, který se v rudém kostýmu stává postrachem podsvětí. Seznámí se s Elektrou, která skvěle ovládá bojová umění. Je dcerou řeckého magnáta Natchiose, který se stal terčem útoku bohatého Wilsona Fiska. Ten na něj chce hodit podezření, že je obávaný vládce podsvětí Kingpin, i když ve skutečnosti je jím on sám… (TV Nova)

PALINO

DAREDEVIL nie je u nás tak masovo známou záležitosťou, akou je trio Batman, Superman a Spiderman a aj keď Mark Steven Johnson natočil pomerne dobrý film, nič to na tomto fakte naďalej nemení. Na DAREDEVILovi je vidno, že ho robili fanúšikovia pôvodného comicsu, zápal pre vec a nadšenie je cítiť z mnohých záberov a aj na Benovi Affleckovi je vidno, že sa veľmi snaží, ale svoj tieň neprekonal. Ako DAREDEVIL ale podľa mňa nie je zlou voľbou, podobne ako obsadenie Elektry, Kingpina a hlavne Bullseyea, ktorý je v podaní Colina Farrella veľmi vtipnou a nezabudnuteľnou postavou. Je pravda, že DAREDEVIL je jeden z tých slabších comicsových filmov, ktoré sme mohli za posledné roky vidieť, jeho spracovanie nezabezpečí, aby sa vryl do pamäte aj masovému divákovi, naviac hudobne ho sprevádza nevýrazný Graeme Revell, ale na druhej strane je pre mňa silnou 60%-nou záležitosťou a určité kvality mu rozhodne uprieť nemožno. ()

misstake

Film plný klišé, který pouze kopíruje typické schéma komiksových filmů a navíc je neuvěřitelně nudný a zaloužený adept na zlatou malinu. A ten konec je úplně blbý. ()

Kanibal

Tři a víc ani chlup. Nepřesvědčivý hrdina, kterému jsem upřímně přál sadistický konec. Film není natočen tak špatně, jen v něm pořád něco nesedí a kromě Farella jsou všichni herci nezábavní. ()

rozbris

Ben Affleck jako hrdina, který je slepý, ale to neznamená, že nemůže zachraňovat svět. Jeho smysly se více zdokonalily a Ben tak může světu pomáhat. A pomoc taky může čekat od krásné Elektry, do které se zamiluje. ()

Jane18CZ

Ten film má spoustu nedokonalostí, neni to žádná špica, ale já ho prostě miluju... :-) Nejlépe mi seděl Collin Farrell, ten zahrál svou roli na výbornou, krásně se na něj dívá :-) ()

Herráček

Soundtrack by šel hodnotit pozitivně, ale nesměl by to být soundtrack...Jako hudební mix je totiž výborný.. A ty obrázky? Colin Farrell mě konečně přesvědčil, že aspoň trochu umí i něco jiného než ty rozpačité chlapíky... M.C. Duncan naprosto výborný... A Ben Affleck si odehrál to svoje... Mně jeho herectví až tolik nevadí... ()

Finskej

Dost nechápu. Affleck je jak dubové prkno a jak si někdo může myslet, že Jennifer Garner má charisma na to, aby ztvárnila kočku... leda tak se studeným čumákem a hranami tam, kde všechny ostatní kočky světa mají obliny. Hraní jí rovněž nějak extra nejde. To už ani tehdy do módy nastupující Farrell nemohl zachránit. ()

Wally

Ne, že by mu člověk nefandil, ale v záplavě Supermanů, Iron Manů, X- Menů a jiných Manů, mi tato postava zhrzeného slepého právníka/obhájce přišla ubohá. Uhrančivý byl pouze C. Farell, kterému ta 'tečka' uprostřed slušela. Tento film nezachránila ani J. Garner ani latexový obleček B. Afflecka. Prostě ne.... ()

666Carnage

Proklínám Afflecka a ty jenž tohle natočili!!! Daredevil je jeden z mých oblíbenců u Marvelu a takhle to zprznit to sem fakt nečekal!!! Jedna hvězda za Bullseye a druhá za hudbu. ()

iXtr3m3

Vôbec to nebolo také zlé a ak aj áno, určite nie kvôli Benovi, ten bol na filme určite najlepší, ak bolo niečo na hovno, tak to začalo scenáristom, pokračovalo režisérom a končilo u absurdného Farrella, ktorý bol tak mimo, že už sa viac snáď ani nedalo a Elektra? Úbohosť, všetci vieme, prečo úlohu dostala. Nápoveda, žeby Ben? :) ()

klukluka

V poseriálové euforii jsem si dal tohle...tohle pitomý cosi, který nedokoukám a jednu pecku tomu dám za Daredevilovu avizovanou ochotu nasazovat život v boji proti zločinu. Všechno ostatní tady bylo blbě, což je obzvlášť okatý ve srovnání s dokonalým seriálem. ()

Loki_Six

"Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones... leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending... because evil always survives... with the help of evil men. As for Daredevil, well... soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man CAN make a difference." ()

Han22

K porovnání se seriálem jsem si stáhl Directors Cut Daredevila z roku 2003. Viděl jsem ho tehdy poprvé a naposledy na videu, přišel mě jako solidní průměr. A není to tak špatné ani po letech. Překvapilo mě, že většina postav ze seriálu je i tady (Foggy, Karen, Urich, Wesley, otec boxer, kněz) s podobnými příběhy. Farrelův Bullseye je výborný magor, Elektra Garnerové nemá moc prostoru, Duncanův Kingpin je průser (svalnatý černoch na postavu bílého tlusťocha?) no a Affleck neuměl hrát už v roce 2003. Potěšily stylové záběry na město, solidní hudba v čele s dvěma megahity od Evanescene My Immortal a Bring Me To Life. Jinak je to samozřejmě o třídu béčkovější, jednodušší, akce jsou zběsile sestříhané a v podstatě je to docela nudné. Na druhou stranu je to komixovější, stylovější - Daredevilovy skoky, průlety či sonarové vidění a bitka s Bullseyem v kostele je famózní. Zkrátka i po letech solidní průměr na 3*. ()

Hopper

Komixy mám rád. Daredevila som zatiaľ na papieri nevidel, takže sa mi ťažko zrovnáva ale fakt je: už dlho som nevidel podobne ladený film s tak krátkou stopážou, najlepšie obišiel Bullseye, aj keď veľa priestoru nedostáva, Elektra by tiež bola na zmlsnutie, lenže hneď ako sa objaví, aj skončí, Affleck asi nebola ta najlepšia voľba a Duncan mne osobne nevadil. Nemôžem povedať, že by som sa nudil, to nie, ale X-men, Spiderman a ani prvé Batmany to nie je. ()

BlueZero

Slepý, rádioaktívny superhrdina ;-). Jeho zmysly sa po nehode nadmerne posilnili, pričom zrak stratil. To som ale nevedel, že sila, rýchlosť a rýchlosť mozgovej činnosti patrí medzi ľudské zmysly. Tu ma napadá stará myšlienka z herného priemyslu: "Ak robíš niečo mimo normálneho, musíš to odvôvodniť niečim nedokázatelným.". No a ešte je tu pár ľudí s nejak nadľudskými schopnosťami, títo ale neboli vystavený žiadnej radioaktivite, ich schopnosti sú mi záhadou. Ale ono to bola len komédia, čo dokumentuje scéna zo záveru, nebudem velmi konkrétny, aby som vás neubral o pôžitok z filmu : Maník padne tak z výšky asi 40 m na kapotu auta a ešte na neho padnú črepiny zo skla, pribehne tam pár policajtov a jeden z nich povie "Nehýbte sa!". To je jeden z najlepších gägov čo som v akčných filmoch za posledných 10 rokov videl. Vo filme bolo toľko blbostí, že si už na všetky ani nedokážem spomenúť. ()

cab

Po pár dnech nemám tušení o čem to bylo. Takže to znamená, že to ve mně nezanechalo žádný vzpomínky.Aspoň ne pozitivního rázu. Což značí, že je to špatýj film. Dvě hvězdičky za hudbu. Jen doufám, že nenatočí žádná pokračování. 40% ()

Kalper

Ben Affleck není typický akční hrdina, což se v některých scénách vykazuje jakousi toporností, nicméně role slepého právníka mu sedne. Vyzvednout musím především Michael Clarke Duncana a Colina Farrella, kteří skvěle vykreslili "komiksovost" svých postav. Také vizuální stránka filmu je na jedničku, příkladem budiž scéna, kdy skrze dopadající kapky deště Matt poprvé "spatří" Elektru. ()

Balu...

Neskutečná pitomost, kazící sama sebe ve všech jen možných směrech. Neskutečná "umělost" a až na Farrella herecké výrony rovnající se ochotnickému spolku města Lytomyšli nevyhnutelně směrují tento snímek do odpadišť filmové tvorby, odkud by se měl vytahovat jen jako odstrašující příklad a způsob děšení začínajících scénáristů na obdobách FAMU; kterak by jejich film neměl nikdy dopadnout.. ()

wosho

Blbost jak kráva. Děj totálně nudnej, předvídatelnej a hlavně blbě napsanej a vyprávěnej. Herci kromě pár výjímek (Farrell je tu fakt boží) jsou děsní. Triky nic moc a zpracování schopností Nebojsy je fakt triskně neoriginální. Nebýt dokonalého tělíčka Jennifer v upnutém sexy kostýmu (proč raději se nerozhodla pro kariéru pornoherečky .-)), charismatu irského ožraly a velikosti jistého afroameričana, dám odřené ** a alou s Markem S. Johnsonem do televize. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (více)

Ben Affleck je nový Batman

Ben Affleck je nový Batman

24.08.2013

Potěšilo to zejména Kevina Smithe, protože to pro něj znamená, že „už viděl nahatého Batmana". Zbytek filmového světa se už téměř čtyřiadvacet hodin zmítá v diskusích, jestli jde o správnou volbu.… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let