• Cushing

Strašlivý scénář, uspávací děj, dřevěné, teatrální, anebo somnambulní herecké výkony, nesoustředěná, jakoby vzdálená režie přes dalekohled a vysílačku... Mohlo se na tohle kdy chodit do kina? K tomu to ničení starého Mostu... Bolševická perverze neznala mezí, její ďábelskost spočívala i v tom, že nabízela, až na výjimky, právě takovouto "zábavu". Brrr.(19.9.2010)

• dobytek

Bodrej fízl Ilja Prachař se snaží vypátrat Adamíru, aby mu oznámil, že žádnej trestnej čin nespáchal. Trochu divnej námět na kriminální film. Jak už tady napsali ostatní, nejzajímavější na tom filmu jsou asi záběry z vylidněnýho Starýho Mostu před demolicí. To mělo nějakou atmosféru. Jinak mě to moc nebavilo a to mam většinou starý český kriminální filmy rád. Ještě mě teda rozesmál Petr Svoboda s vizáží homobuzny.(24.4.2011)

• Jiří K.

Jirka Adamíra svou roli uprchlíka a domnělého vraha zvádl bravurně. Zbylé herecké výkony stály za starou punčochu. Díky nim byl celý kriminální příběh, i když měl možnost být realistickým a autentickým, schématický a velmi nepřirozený. Vyšetřovatel Ilja Prachař působil unaveným dojmem, jako by tu kauzu ani nechtěl řešit:) Jedna z těch horších čs kriminálek.(7.12.2004)

• Crocuta

Kriminálka ve které vůbec nedojde ke zločinu je pitomost sama o sobě. Navíc tu Z. Brynych opravdu nebyl ve formě a není divu, že je snímek extrémně nudný a plný zbytečných postav a dialogů - stejně jako třeba nechvalně známý veleotravný německý seriál "Starej", který také nese nesmazatelné rysy režisérovy pozdní tvorby. Film pak nezachrání ani závěr odehrávající se v zajímavém prostředí, ani výborní herci, kteří ale v podstatě nemají co hrát.(25.8.2007)

Komunistický polobrak alias náš socialistický Uprchlík, na druhou stranu s velmi dobrými herci a zvláštní pesimistickou atmosférou. Nenudil jsem se a závěr ve starém Mostě je přímo výukový.(19.4.2013)